Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Nagyon félek. Nem...

Mit tegyek? Nagyon félek. Nem merek sok ember előtt beszélni.

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy külföldön élek, ahol már iskola van.

Az egyik órára azt a feladatot kaptam, hogy írjak magamról meg a feladatban megadott dolgokról, és ezt fel kell majd olvasni. Olyan sok dolgoról kell írni, hogy kb 2 percig fog annak felolvasása. Viszont én képtelen vagyok emberek előtt akár olvasni is. Olyankor mindig hülye, magas hangom lesz ami remeg, de annyira, hogy aki hallja, az azthiszi, hogy sírok a hangom alapján, pedig nem, csak annyira remeg a hangom, mintha sírnék, meg megakadok. Itt kiközösítenek, amúgy is az a csendes jellem vagyok. Elég durva dolgokat csináltak már velem. Tuti, hogy ki fognak nevetni, és emiatt mégjobban leblokkolok majd.

Mindig amikor ilyen van kinevettek, meg suttogtak rólam gúnyos dolgokat és előtte már majdnem hánytam annyira rosszul voltam.

Mit tegyek? Mire gondoljak, hogy végig tudjam csinálni?


2020. aug. 24. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, közönség előtt beszélni, mindig rizikós azoknak - köztük nekem is -, akik zárkózottabbak, nem szeretik a felhajtást, szereplést különösebben.

Azt mondják egyesek, el kell képzelni a közönséget meztelen, akkor könnyebb beszélni a színpadon, vagy nagy nyilvánosság előtt. Nem tudom, ezt nem próbáltam. Én annyit tudok javasolni, hogy vagy tükör előtt, vagy csak hangosan olvasd fel a szöveget, amit fel kellene olvasnod.


((Nekem például előadást kellett tartanom sok ember előtt sci-fi conventionon. Én úgy oldottam meg, hogy ketten voltunk a műsorvezetők. Nem igazán figyeltem ott a közönségre, bár úgy tűnhetett. Azt is mondták a szervezők, akiknek panaszkodtam, hogy nem tudok a színpadon beszélni, amikor láttak, nekik úgy tűnt nem ez a helyzet. Sokszor néztem a vetítő vászonra, és ahhoz fűztem kommentárt.


Ezt nyilván te nem teheted. De azt igen, hogy egy-két ember előtt, akit ismersz, gyakorlod ezeket a felolvasásokat, amíg bele nem jössz a szereplésbe.))

2020. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy szerencsére nem kell kiállnom az osztály elé, maradhatok a helyemen és olvashatok úgy, szóval még rájuk néznem sem kell. De attól még a szemem sarkából látom, hogy ott vannak, és sajnos ezek a "képzeld el őket meztelenül...stb." sosem segítettek nekem. :(

Anya is azt mondja, hogy előtte gyakoroljam itthon a hangos olvasást. De nem értem ez mire jó, hiszen, ha a családtagjaim hallják, vagy csak én gyakorlom magamban hangosan, az nem ugyanaz, mintha 20 másik előtt kellene felolvasnom, akikkel nem vagyok jóban.

2020. aug. 24. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor neked az a bajod, hogy akiknek felolvasol, azok nem szeretnek, ellenszenvesek. Egyszerűen ezt felejtsd el. Ne gondolj erre, mert épp ez rémiszt meg, és frusztrál.

Nem nekik olvasol fel, hanem a tanárnak, vagy magadnak. A gyakorlás igenis segít. Én is sokszor akkor jöttem rá a felkonferálós szövegeim hibáira, amikor hangosan felolvastam a húgomnak.

2020. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A közszereplést meg kell tanulni. A legegyszerűbb módja ennek a gyakorlás. Én sem szerettem szerepelni, de már hozzászoktam és nem izgulok.
2020. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!