Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretnél nagy hatalmú ember...

Szeretnél nagy hatalmú ember lenni?

Figyelt kérdés
Kérlek, ha tudod, indokold is meg a válaszodat! :)

2020. aug. 30. 06:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, szeretnék!
Nem, nem szeretnék!
37 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem szeretnék.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert 5 testvérem van és nagyjából egy 2 szobás házban neveltek fel a szüleim. Ennek ellenére én tulajdon képpen gazdag vagyok. De sose felejtettem el, honnan jöttem!


Viszont ha megnézzük, azoknak az embereknek, akiknek hatalom van a kezébe elfelejtették, hogy honnan indultak el

2020. aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De miért rossz az, ha elfelejti, hogy honnan jött?

Ha nagyon rossz gyermekkora és szörnyű múltja volt valakinek, akkor szerintem neki egy áldás lenne az emlékeit elfelejteni...

2020. aug. 30. 06:58
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem szeretnék mert nagyon lelkiismeretes vagyok és túl nagy felelősséggel járna.
2020. aug. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem szerepel az opciók között, hogy már nagy hatalmú ember vagyok?
2020. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szeretnék, mert tudnám használni. Például arra, hogy növekvő számú családnak adjak viszonylag bőséges és biztonságos életet vele.
2020. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Na, itt mindenki szent rajtam kívül. :D


Egyébként nem gondoltam arra, hogy nagy hatalmú emberek is olvashatják ezt az oldalt.

Viszont ők is nyugodtan bejelölhetik, hogy szeretnének-e továbbra is azok maradni, vagy sem.

2020. aug. 30. 13:29
 7/27 anonim ***** válasza:
59%

A hatalom minden egyszerű embert megváltoztat!

A kis senkiknek a fejükbe száll a dicsőség, és valakiknek hiszik magukat!

Torzult személyiségek, torzult lelkületű zsarnokokká válnak!

Az igazi nagy embereket nem vakította el a hatalom, hanem azt a köz javára használták.

Ők igazi államférfiként vonultak be a történelembe!

A rendszerváltás csak pitiáner fika-matyikat termelt ki, hozott felszínre!

2020. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy elég képlékeny és messzire vezető kérdés. Pl az én apám a szó legszorosabb értelmében egy szadista állat volt aki rendszeresen terrorizált engem és a húgomat. Egészen gyakorlatiatlan a haláláig. Néha így beszoktam gondolni hogy ha immár 31 éves fejjel agyoncsapnám mondjuk így nem esne nehezemre, akkor én menyivel lennék jobb nála ? Igazából pont ez választ el tőle. Ezért olyan fontos.


Bár az általa okozott emlékeket sosem felejtem el. Kiváló típusa volt annak az emberfajtának aminek én az emberek (tapasztalataim alapján)

cirka 70%-át definiálom.

Ők a korlátolt agyúak akik nem értik hogy nem mindenki attól boldog amitől ők és folyton másokat terrorizálnak, szóval vagy tettel.


Ez tökéletesen megjelenik különböző márkákban, véleményekben, nézetekben. Vallás , politika, PC-sek vs Konzolosok, szexualitás, párkapcsolatok...stb.


Az emberek többsége ha hatalom kerülne a kezébe semmi mást nem tenne mint lenyomná a saját nézeteit a társadalom v az ő alárendeltjei torkán. Még rosszabb esetben ki is végeztetné a más nézetűeket. Lásd

Idi Amin, Pol Pot, Sztálin...stb.


A fékek és ellensúlyok rendszerét nem azért találták ki mert poén hanem hogy megtudják fékezni 1-1 örült ember ámokfutását. Gondold el mi lenne akkor ha mindenki azt tehetne amit csak akar. Nem véletlen hogy Alkotmánybíra sem lehet akárki.


Olvasva az itteni hsz-eket hogy döntsük el az ország sorsát háborúval MSZP VS FIDESZ VS JOBBIK stb. Hát kösz visszajönne az 50-es évek. Őn az Állam ellensége kivégezni ! Koncepciós perek tömkelege.

"Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!" Nem hinném hogy szeretnéd kipróbálni milyen lenne ha ezt visszahoznák.


Mondjuk mondanám hogy a hatalmat lehet értelmes dolgokra is használni pl kultúra vagy a művészetek felvirágoztatása, oktatás...stb De többségében pont nem erre használták. Még a II. József általi rendeleti kormányzás volt talán ennek a legenyhébb verziója. Később lásd nevezetes tollvonás.


Szóval ez a történelem folynám sosem jött ki jól.


Bár zárójelbe ha lehetne 1-2 döntésem akkor döntésem akkor visszahoznám a Halogén izzó-kat. Már gyakorlatilag kihalt technológia köszönd az EU-nak.

Behoznám a 6 órás munkaidőt és a 30 órás munkahetet.

És az egészségügyisek fizetését felemelném 600 ezertől havi 3 millió átlagra.

2020. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
ha elméletben tudnám, hogy nem garantáltan romlok (korrupció, stb.), és nem venné el a privát életemet akkor igen, mert akkor nekem megérné jó dolgokra fordítani a hatalmamat (tehát segíten, felépíteni és javítani Magyarországon, Európán, eś ha még belefér, akkor a világon is)
2020. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9%

Na most én egészen őszinte leszek veled. Én ha mondjuk úgy korlátlan hatalmam lenne, a saját hasznomra használnám. Konkrétan megvenném a Versailles-i kastély-t. Mindenféle luxus cikkeket Bugatti, Rolls-Royce, SLI rendszeres PC-k. Külön gép... Úgy élnék mint a császár.


De ha Fidesze vonatkozást akarsz szívesen meghúznám a Kóté Csenge-t is. Megkoláztatnám én azt a csajt de úgy hogy azt se tudná fiú e v lány.

Az ilyennek úgy is ékszer kell, drága ruhák, cipők, táskák, autó, lakás...


Mondjuk egy Su-57-st szívesen elvezetnék. Meg imádok AK 47-el lőni. Utóbbit igen csináltam már többször is.


Buday Péter-t egyébként szívesen alkalmaznám szerintem nagyon jó szakács.


Az az állítás meg hogy a hatalmat az emberek mások hasznára fordítják. Szimplán álszentség. Nézd meg akármelyik nagyhatalmi rendszert. Én legalább nem vagyok álszent.

2020. szept. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!