Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez, hogy nem vagyok...

Miért van ez, hogy nem vagyok túl bőbeszédű?

Figyelt kérdés
vannak teljesen általános témák amikhez hozzá se tok szolni.. alig tudok valamiről beszélni. és már pár fiú is mondta már h beszélhetnék egy kicsit többet. pl randin, vagy msn en mert h mindig csak "ők" beszélnek. de egyszerüen nem jut eszembe semmit. meg ha pl barátnőmmel vok és még ott van 1barátnője alig beszélek vmiről inkább csak hallgatom amit ők beszélni mert hozzáse tok szolni. pedig tök átlagos dolgokról beszélnek, és én már kellemetlenül érzem magam ez miatt.:S mit csináljak h megváltozzak ien téren.. :(
2008. nov. 27. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiányod, félénkséged, szorongásod lehet...mint nekem. Én is ilyen vagyok és szeretnék megváltozni de nem nagyon megy.:( Pedig ideje volna mindkettőnknek, mert a visszahúzódóak nem rúghatnak labdába a mai világban. Megelőz minket mindenki, és ki leszünk szorítva. Ezért erőszakosabbnak kellene lenni. Próbálj többet beszélgetni, esetleg ha nagyon nem megy, fordulj pszihológushoz, ő biztosan tud segíteni.
2008. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok bőbeszédű, mégis vannak barátaim. Egyszerűen, ha nincs mit mondanom, akkor nincs mit mondanom. A társaságunkban van egy elvont srác, és tök fura, de csak akkor beszél néha, ha iszik, de még akkor sem mindig.Amúgy egyáltalán nem mond semmit.Egyébként tök jól elvagyunk vele, így is:)
2008. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok. Szerintem nincs ezzel baj. Az a lényeg hogy legyenek olyan emberek akik megértenek.
2008. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

minden ember más, szóval szerintem sem olyan nagy baj ez. De ha téged zavar, akkor próbáld meg "uralni" a helyzetet. Nem lesz könnyű, de otthon írj össze témákat, amik mostanában történnek veled, foglalkoztatnak, vagy a nagyvilágban történtek és ezeket tanuld meg. Kicsit furcsa lesz először, de ez ne zavarjon. És ha egy beszélgetésnél úgyérzed, hogy már túl régóta nem szóltál semmit, dobj be egy ilyen kreált témát. Az a jó, hogy erről valószínű jobban tudsz majd beszélni, hiszen felkészültél belőle. HA ezt megcsinálod párszor azt veszed majd észre, hogy egyre többször csak úgy magadtól is beszélgetsz :) Amúgy meg ha egy-egy dologhoz nem tudsz hozzászólni, és a barátnőid folyton erről a bizonyos dologról beszélnek(pl egy híres színészről, akibe bele vannak zúgva), és nem hajlandók a te jó kis kreált témáidról beszélni, akkor tudatosan ebből készülj fel, pl nézd meg a filmjét, És mond azt, hogy "Ti is láttátok XY új filmjét? Ugye milyen jól nézett ki benne? ilyen egyszerű az egész ;)

Bobóka

2009. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!