Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akar mindenki ''más''...

Miért akar mindenki ''más'' lenni, mint a többi?

Figyelt kérdés

Ha valaki nincs tisztában a fogalmakkal, inkább ne vágyakozzon ilyen ostobaság után.


Ha valaki ''más,'' az általában azt jelenti, hogy sokkal nehezebb az élete a többi ember, de legfőképp maga miatt.


Leírom az én nyűgjeimet:

Nem tudok egy emberrel sem szót érteni. Utálnak, állandóan konfliktusba keveredek mindenkivel, semmit nem tudok megcsinálni. Boltba sem járok, mert szédülök és remegek a többiektől. Családom gyűlöl, nem beszélgetnek velem, én sem velük, mert abból is csak vita van.

Semmit nem értek. Egyedül SEHOVA nem megyek el, mert ugyanaz történne, mint iskoláskoromban. Magyaráznak, és azt sem tudom milyen nap van. Egy papírt nem tudok aláírni, ha közben figyelnek vagy vannak körülöttem.


Filmet sem nézek emiatt, mert azokat sem értem. Ha pedig anyámék mellé szegődöm, hogy legyen valami közös program, egész film alatt kérdezgetek, mert semmit nem értek meg belőle.


Tanáraim meg az óvónénik anno mindig azt mondták, hogy ''ilyen gyerekkel még nem találkoztak.''


K.vára nem dicséret, mikor emiatt utálom magamat. Be lehet tudni mindenféle mentális problémának ezeket, de a gyógyszerek sem változtattak semmin, így maradtam annyiban, hogy ''más'' vagyok.


Mindenkinek ez a rohadt nagy vágya. És csak annyi jó van benne, hogy elmondhatom magamról, hogy ilyen vagyok. Ennyi.

Egész életemben vergődöm, mert olyan, mintha nem is erre a bolygóra szültek volna, vagy nem is tudom.


Nekem ennyit nem ér az a mondat, hogy másabb vagyok. Igenis jobb lenne, ha tudnék emberekkel beszélgetni, önállóbb lennék és nem lennének kényszer cselekedeteim/gondolataim. Akkor is ''más'' lennék, legalábbis úgy vélekednék magamról, hogy az vagyok, és az pont elég lenne ahhoz, hogy ne akarjam főbe lőni magamat.


Abban pedig nem hiszek, hogy valaki jó értelemben lenne más. Senki nem fog rájönni, hogyan kell varázsolni vagy gondolat olvasni. Ha mégis, talán átértékelném az előbb leírtakat, de amíg a szarabbnál is szarabb minden, addig ez marad így.


2020. okt. 12. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
neked valami mentális problémád van, szerintem menj pszichológushoz. komolyan. nem normális hogy így érzed magad. szerintem minimum aspergeres vagy
2020. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ezt a más vagyok mint a többi, mint az átlag úgy gondolom, hogy nem erre értik. A más itt azt jelenti, hogy jobb. Hogy különb. Hogy van valami olyan tulajdonsága, ami az átlagban nincs meg. Vagy olyan a személyisége, vagy az életformát. A gond csak az, hogy szerintem annyian hiszik ezt magukról, illetve nem csak hiszik, hanem követik ezt a sablonos tudatos vagyok életformát, hogy szerintem ez is átlagos. Mert az átlagos azt jelenti, hogy gyakori. Mert az átlagos az egy tág fogalom, egy skála, nem pedig egyetlen elem. Nagyon sokan vannak még, akik olyanok, mint azok, akik mások. Persze lehet nem abból van a legtöbb, de mégis annyira sok van belőle, hogy belefér az átlagba. Vagy ha kevés is van, akkor sem tér el az átlagtól nagyban. Hasonlít rá. Azért akarnak mások lenni, mert azt szeretnék, hogy többet érjenek, mert ha többet érsz és fontosabb vagy, akkor kevésbé vagy kiszolgáltatva, magadra utalva. Szerintem ez sokaknál ilyen érzelmi ösztön féleség, és amíg nem lesznek tőle nagyképűek addig semmi baj nincs vele. De ettől még átlagosak, csak az átlagos szót sokszor negatív jelentéktelen mondjuk, pedig csak annyit jelent, hogy gyakori. Ez lehet negatív, meg pozitív is.
2020. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es, 4 éves korom óta járok oda, nincs pontos diagnózis, csak találgatások.

2-esnek köszi.

2020. okt. 12. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:
ugyanoda jársz? lehet váltani kéne
2020. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
15 év alatt 4-5 alkalommal váltottam. Mondom, hogy ez nem “agybaj.”
2020. okt. 13. 06:10
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én sem örülnék, ha be kellene vallanom magamnak, hogy "agybajom" van. Azért hadakoznék, mert az amúgy is fennálló szociális problémáimra, a figyelemzavaromra, meg az egyéb nyűgjeimre bitang nagy teher lenne a tudat, hogy diagnosztizáltan mentális beteg vagyok. Ki akar ilyen papírt? Ennek a felismerése, és tudomásul vétele már félsiker.

Nem tudom milyen panaszod van még, de igaza van az 1-esnek.

Azért, mert a szakemberek nem tudnak okot találni, betegséget megfogalmazni, még lehetsz beteg.

Hiszek a több szem többet lát gyakorlatban, addig menjetek amíg nem kaptok válaszokat.


(nem vagyok hobbipszichológus, de laikus sem)

2020. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os, Te nagyon el vagy tévedve.


Évekig úgy éltem, abban a tudatban, hogy valami BAJOM van.

De ahogy kudarcba fulladt mindenféle megerősítés azzal kapcsolatban, hogy tényleg megbolondultam, rájöttem, hogy nem szükséges mindennek az okát keresni. Van és kész.

Ha azt mondták volna, hogy bipoláris vagy skizofrén, vagy asperger, akármi vagyok, elfogadtam volna. Csakhogy az összes teszten elbuktam, ami igazolni akart.

Mégis minek mondjam, hogy van valami bajom, ha nincs rá bizonyíték?

Ha lesz, felvállalom, de amíg semmi jele, addig felesleges.

2020. okt. 13. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

A gyk-n folytatott beszélgetések során eltévedhet az ember - ezért ne hőbörögj-mert a kérdés mellé kapott információk is csak tapogatózásra adnak lehetőséget. A közölt adatok csak kontúrt adnak az anonim személyről, szerencsés esetben belemyúlunk a lényegbe. :-)


"Mégis minek mondjam, hogy van valami bajom, ha nincs rá bizonyíték"

A bizonyíték hiánya nem zárja ki a feltételezés igazságát.


"nem szükséges mindennek az okát keresni. Van és kész."

Az okok ismerete nélkül minden probléma csak tünetileg kezelhető, esetleg szintén tartható, sikeres megoldást egyik sem nyújt.


Elhiszem, hogy nem vagy bolond. Gondolom a gyermekkorod is normális szocializáció mentén történt. Mindent elhiszek, de akkor is úgy gondolom, hogy a hétköznapjaidban tanúsított magatartás eltér az egészségesen normálistól.


A válaszod alapján pontosítsuk a kérdésed. Az érdekel, hogy mit kezdj egy a magad, és a környezeted számára csak problémát adó, meg nem nevezett mentális állapotoddal?

Változatlanul tartom, hogy keresd az okot, attól függetlenül, hogy van-e BNO kódja, vagy nincs.

2020. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kár volt feltennem a kérdést. Nem tudtam, hogy minden egyes mondatomban ''hiba van.''


Köszönöm a haszontalan felvilágosítást.

2020. okt. 13. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Igazából én nem hallom a hangod, de az utolsó kommented alapján, nekem az jött le, hogy támadásnak érzed ezeket a válaszokat. Szerintem nem annak szánták őket. Például a 8-as váalszoló nem kijavította a mondataidat, mert hibásak voltak, hanem csak válaszolt rájuk, következtetést vont le belőlük. Elmondta, hogy ő hogyan gondolja. Például én szerintem is fontos az ok megtalálása, ahhoz hogy kezelj egy problémát, bármilyen problémát az életben. Te nem így gondoltad, és az, hogy én is most leírom, hogy szerintem meg fontos, ez nem azt jelenti, hogy hibás amit írsz, csak nem értek egyet. És te szerintem ezt a nem egyet értést veszed támadásnak. Pedig én szerintem nem annak szánták (persze nem látok a többi komenntelő fejébe, de én pl nem szántam volna ezt annak). A kérdés az, hogy te mért veszed ennek. És én ezt most komolyan kérdezem, ezen gondolkodj el, hogy mért vetted annak. Mert ennek a felsimerése, megfejtése is segíthet, abban, hogy rájöjj, mi az oka. Vagy hogy a tünetet kezeld. Ha meg valaki szerinted félrért, pl lehet én is félreértem, és nem vetted támadásnak, akkor pedig csak pontosíts. Ennyi, engem is értettek már itt félre. Nincs hangsúly, mimika, nem ismerünk, és néhány információ áll a rendelkezésünkre. Így bizony könnyű téves következtetést levonni... (2-es voltam)
2020. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!