Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik az az ember, aki...

Létezik az az ember, aki képes lekötni és kíváncsiságot ébreszteni bennem?

Figyelt kérdés

az emberek felületesek, könnyen megnyílnak, könnyen elárulnak bármit, felelőtlenek, ostobák és képtelenek tiszteletet ébreszteni bennem.


sok emberrel állok napi kapcsolatban, talán a barátuknak is gondolnak, mindezek ellenére magányos vagyok és nem találom a helyem. Van köztetek olyan valaki, aki a felsoroltak szöges ellentéte és ennél még sokkal több is?


2008. nov. 29. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Undorítónak találnám azt az embert, aki ilyet gondolna magáról, h "a felsoroltak szöges ellentéte és ennél még sokkal több is"... Mert véletlenül sem azvagy amit te magadról gondolsz. Klónoztatsd magad Mr. Elit
2008. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miss..
2008. nov. 29. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem egy: zárkózott, antiszociális ember kell neked, aki mély gondolatokkal rendelkezik a világról, okos és felelősségteljes. Nos rám csak az első rész vonatkozik, nem tartom magam okosnak, és feleősségteljesnek se nagyon, legalábbis nem annyira, mint szeretném. Talán ez is elég, érdemben válaszoljak: először is megsúgom, már engem se érdekelne egy olyan ember, aki ilyen írást közöl. Merthát mért is kéne benned tiszteletet ébresztenem, kizolgálnom a kiváncsiságod vagy az egódat? Nem ismerlek, nem adok a véleményedre, egyszerűen közömbös vagy számomra. Jól beszólok így neten keresztül, vitatkozunk, személyeskedünk, beszélgetünk, majd msolygo szépen, bókolok ésatöbbi. De igazából mindez nem érdekel. Nem fontos. Csak az időt múlatom, mert bármennyire is antiszociális vagyok, még énse bírom ki emberi kapcsolat nélkül. Mégha csak egy internetes oldalon közölt írást jelent mindez, akkor is. Tarthetsz felületesnek, ostobának vagy aminek akarsz. Ha téged ez boldogít, hát hajrá. De javasolnám, hogyha annyira bölcs embert keresel, akkor a saját stílusodon csiszolj még, különös tekintettel az alázatra. Különben ne is várd, hoyg egy olyan ember, akire vágysz törődni fog veled...
2008. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mindenki azt mondja, hogy nehezen nyílok meg, és mindent úgy kell hihúzni belőlem, és túl sokat töröm a fejem komoly dolgokon, mert a felületes dolgok egyszerűen nem érdekelnek. Úgyhogy ezekben a pontokban ellentéte vagyok annak, amit te írtál, a többiről viszont nem tudok illetve nem akarok nyilatkozni.


A legtöbb barátom egyébként, bár könnyen megnyíló, nem titkolózó fajta, de legkevésbé sem felületesek. Úgyhogy bátran állíthatom, igenis vannak olyan emberek, akik az ellentétei a felsoroltaknak. Ha te csak olyan embereket ismersz, akikről írtál, akkor rossz társaságban mozogsz!

2008. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az alábbi sorokat a második válaszolónak ajánlva..


Nem zárkózott embert keresek, inkább olyat, akit küzdelem megfejteni. Nem antiszociálisat, csak olyat, aki gyanakvóbb és távolságtartóbb mint az átlag. Legyen képes a bizalomra, és képes legyen fogadni is azt. Rendelkezzen mély gondolatokkal a világról, legyen okos és felelősségteljes.

Az egóm kiszolgálásával kapcsolatban tévedted a legnagyobbat, nem ezt szeretném, ellenkezőleg… nem szóltál be és nem is fogsz, nem személyeskedsz és nem teszed majd ezt sem. A vitának örülnék, építő jelleggel lehetne rám.

Ha közömbös lennék, ha nem érdekelne egy magamfajta- ilyen írást közlő ember, nem méltattad volna válaszra a kérdésem és most sem olvasnád a soraim. A "szociális kapcsolatokra mindenkinek szüksége van” szövegre támaszkodva ezt nem magyarázhatod.

Semmiképpen sem tartalak ostobának, felületesnek sem, talán kicsit elhamarkodottnak.

A stílusomat csiszolom, csiszolom, de a jó munkához idő kell.

2008. nov. 29. 22:18
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Sztem zárkózz be, és fordulj magadba... ketten jól ellesztek. ÁÁÁh, te nem vagy normális :D
2008. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
egy kicsit ki vagy akadva. van ez így. értem miről beszélsz, de nem kell emiatt rosszul érezned magad. néha énis így vagyok ezzel, de nem éri meg..
2008. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
és tök normális vag. de ezt úgy is tudod. még az előző voltam.
2008. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
megkérdezhetem hány éves vagy?
2008. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

a stílusod elsőre egy átlag embernek elég flegmának és gonosznak tűnhet, de ezzel ne is foglalkozz.

én is utálom, ha valaki könnyen nekem adja magát, szeretem feltérképezni az embereket, megismerni, nem átlag gondolatokról beszélgetni. ugyanígy én is ezt próbálom magamból nyújtani. nem sok barátom van, de akik megismernek, értékelnek, és elfogadnak ezekkel a furcsa szokásaimmal együtt. szerintem ha jó szemed van hozzá, ki fogod szúrni az ilyen embereket. ez olyan bonyolult dolog, sosem tudhatod kiben mi lakozik, sok különlegesnek hitt emberről sokszor kiderül az ellenkezője. járj az érdeklődési körödnek megfelelő társaságba, ott is próbálj az elvontabb létformákkal szóba elegyedni.

amúgy ez egy hosszú folyamat. mellette szerintem próbáld meglátni az átlag emberekben is az értéket, mert ha véletlenül nem úgy alakulnának a dolgok, egyedül maradsz. nem muszáj mindenki kegyeibe férkőzni, tartsd a két lépést, ha neked ez esik jól. sokan rám is mondják, hogy antiszoc vagyok és ez nem előnyös, de egyszerűen nem tudok jópofizni olyan emberekkel, akik engem nem érdekelnek. amúgy magamon kívül még egy embert ismerek, akire teljesen igaz ez, amit leírtál.(rám is talán részben igaz) viszont próbálok toleráns lenni, és barátkozni, úgy hogy ezeket a falakat amiket magam köré emeltem, lerombolom, mert hosszú távon sajnos nem megy.

2008. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!