Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem merek felelni az...

Miért nem merek felelni az osztály előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul kezelem a lámpalázat, illetve a stresszt.

ezen a héten hétfőn kellett felelnem irodalomból az osztály előtt.

Amint kimentem az ajkaim minden féle túlzás nélkül csont szárazra változtak, elkezdett remegni a lábam, és amennyire féltem, még azt is csodálom utólag hogy épkézláb mondatokat össze tudtam valahogy hadoválni. végül 3-mas lett a feleletem, de szeretnék valami megoldást ez ellen a probléma ellen, mert nagyon rosszul tudom viselni az ilyen helyzeteket.


2020. nov. 15. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mitől félsz? Csúfolnak? Tetszik valaki?
2020. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyik sem a kettő közül... Haláli rendes osztályt kaptam (most vagyok 10.es)

ezért nem csúfolnak nálunk senkit se, mindenki jóban van mindenkivel.

Előző osztályomban volt 1-2 gyerek aki szeretett engem piszkálni, viszont akkor még nem jött elő ez a lámpaláz, csak 9.osztályban, talán amiatt hogy ők viszonylag ismeretlen emberek, hiszen még csak másfél éve ismerem őket, az előzőekkel szemben, akiket már 8 éve. Tudom hogy nem kellene izgulnom, de nem tudok ellene nagyon mit tenni :\

2020. nov. 15. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom kicsit az is számít, hogy ne értékeljenek rosszul...

Barinőnek, vagy havernak említetted már?

Felelés után jobban érzed magad?

2020. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

persze számít, de nem túlságosan, hiszen mindig megtanulom az anyagot legrosszabb esetben is hármasra (már ha így értetted az értékelést)

haveroknak mindig beszélek erről, de mivel nem pszichológusok vagy agyturkászok, ezért a tipikus "nem kell izgulni, menni fog" szövegen kívül mást nem nagyon tudnak nekem ajánlani. felelés után mindig hiper-megkönnyebbült vagyok, mintha most nyertem volna meg a maratont (fura példa, de jó az :D)

2020. nov. 15. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szüleidnek esetleg érdemes ezt említeni, és esetleg szakember segítségét kérni. Nem azért írom, mert nagy baj van veled, de én is ilyen voltam, és évekig nem kértem segítséget, és évek alatt nagyon beépült a személyiségembe, sokmindenben hátráltat ez még most is. Ezért érdemes csírájában elkezdeni megoldani ezt:)
2020. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!