Pszihopata vagyok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szerintem valami nagyon nincsen rendben velem, már régóta. Pár hónapja észrevettem, hogy a pszihopaták jellemzői nagyjából passzolnak rám. Akkor kezdtem komolyabban utánaolvasni ezeknek a dolgoknak. De még mindig vannak kétségeim. Igazából valahol megnyugató lenne ha az lennék, hiszen magyarázatot adna a "különleges" viselkedésemre. Valahol meg megrémít.

Családi háttér is beleillene a képbe, alkoholista apuka, szintúgy pszihopata jellemzőkkel...

Kiskoromban is problémás gyerek voltam, ha akartam valamit, addig küzdöttem érte amíg meg nem szereztem, az ehhez vezető út nem nagyon számított.

Jelenleg tizedik osztályos gimnazista vagyok, és meggyűlik a bajom a társadalomba való beilleszkedéssel. Az osztálytársaimmal nem állunk igaazán közel egymáshoz, és vagyok az a "fura csaj, aki szépen rajzol és akinek olyan beteg viccei vannak". Kollégista vagyok, a szobatársaimmal többnyire jó viszonyban vagyunk, de semmit nem tudnak arról, ami bennem lejátszódik, legfeljebb részigazságokat, amiket nagyjából mindenki lát akivel huzamosabb időt töltök együtt. A családommal pedig kifejezetten rossz a viszonyom. A féltestvéreimmel anyával, és a nevelőaukámmal élek együtt. Nélkülem ők lennének a tökéletes boldog család. Ritkán beszélek velük, általában egész nap a szobámban gubbasztok. Nem mondanám hogy szeretem őket. Csak arra vagyok jó nekik, hogy elvégezzek pár házimunkát. Sosem érdekelte őket hogy mi van velem. Megérteni sem próbáltak soha, mindig azt hajtogatják hogy változzak meg, vagy költözzek apámhoz.

Akármilyen meglepő, ennek ellenére vannak barátaim. Ők az egyetlenek, akik nagyjából tudnak erről az egészről, és mégsem löknek el maguktól. Azt mondták, hogy úgy szeretnek ahogy vagyok. A kis baráti csapatunkban valamilyen szinten mindenki deffektes. Elfogadjuk egymás hibáit. Ők az egyetlenek, akiket őszintén tudok szeretni. És mikor velük vagyok, teljesen máshogy viselkedem. Akkor érzek valamit. Ezt leszámítva teljesen üres vagyok. Az érzéseim nagy részét csak megjátszom, hogy többé kevésbé normálisnak nézzen a környezetem. Azt vettem észre, hogy bármilyen érzelmes szituációban valamiféle testi reakcióként végigfut a hátamon a hideg. Ugyan teljesen érzéketlen vagyok, de ami a dühöt illeti, semmi önkontrollom nincs. Gyakran dühből visszavágok olyan helyzetben, ahol egyébként semmi értelme, vagy tönkreteszek valami tárgyat a környezetemben. Vagy magamat bántom. De ez utóbbi ritka. Aztán a düh magától elszáll. Humorom is van, méghozzá elég sötét. Olyan dolgokon képes vagyon nevetni, amin más inkább sírna. Jellemző rám a szarkazmus és az irónia.

Van, hogy a saját érdekemben hazudok másoknak, nem vagyok rá büszke, de bűntudatom sincsen. Úgy igazából semmi miatt.

Egyáltalán nem undorodom a vértől, sőt. Valamiért megnyugtat a látványa. Gyakran fantáziálok gyilkosságokról, hogy utána hogyan tüntetném el a nyomokat, stb. Az álmaim egyébként nagyon durván részletesek, és körülbelül minden másodikban megölök valakit. Lány létemre rajongok a fegyverekért, nem a lőfegyverekért, inkább a késekért, és a különféle pengékért. Néha mikor végigmegyek sötétben az utcán, azt kívánom bárcsak valaki megtámadna, vagy beszólna, csak az adrenalin kedvéért.


Hát, nem igazán vagyok benne biztos, hogy ezt a hosszú monológot akárki is végigolvasná önszántából, de azért reménykedem.


Üdv.: "a fura gimnazista lány"



2020. nov. 18. 10:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. nov. 18. 15:06
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok megint. Nem tudom mennyire fog neked jót tenni, ha rám hallgatsz, lévén, hogy én se az ideális állapot vagyok... De az empátiát azt szövegértéssel tudod kompenzálni. Érzelmi empátiám nincs nekem se, de megértő vagyok. Ahhoz nem kell érzelem. Igazából nézd úgy a másik érzelmét, mintha egy elemzendő fogalmazást. Ha az érzelmeiből nem érzed át, akkor beszéltesd és szövegértés alapján értsd meg. Nem kell átérezned, elég ha mint információ felgogod és reflektálsz rá. Igazából ebből is érzi, hogy törődsz vele és lehet még hasznosabb is. A bűntudatod hiányát is kompenzálnod kellene. Például nagyon sokszor felesleges hazudnod. Nagyon sokszor ha megmondod az igazat, akkor se történik semmi. Illetve meg kell tanulnod úgy megfogalmazni az igazat, hogy jól gyere ki belőle. Nem tudom, számodra az önzés, hogy ha tudod, hogy te önző vagy, akkor az neked pozitív tulajdonság e. Hogy attól, hogy nincs bűntudatot, ha másokat kihasználsz, hogy az nem zavar, hogy emiatt te magad erősebbnek látod e magad. Hogy úgy érzed e, hogy ha ettől megszabadulnál, akkor az visszalépés lenne. Csak ha rosszul használod az embereket, akkor nem vagy előbbre. Szóval arra gondolok, hogy ne csak színlelj, hanem a színlelésben találd meg a saját szórakozásod. Például, ne úgy éld meg, hogy meg kell hallgatnod másokat, hogy elfogadjanak, mert benned nincs meg erre a késztetés, hogy ettől jobb embernek érezd magad. Keress benne valamit, ami érdekessé teszi. Nekem például az tette, hogy rájöttem szórakoztató az emberek reakcióit nézni. Hogy milyen élvezetes, mint egy interaktív társas játék, kérdezel valamit vagy mondasz valamit és nézed mit reagál. Nézed és arra gondolsz, hogy te tökre nem így reagálnál és ez milyen érdekes. És látod úgy fogom fel, hogy ez egy társas játék, amiben mi ketten játszunk egyenrangú felleként. Felfoghatnám úgy is, hogy ő egy kisautó, amit távirányítóval kedvem szerint rángatok. Így is felfoghatnám, de ez sokkal rosszabbul hangzik. És mivel a szórakozás szempontjából mindegy ki milyen szerepben van, ezért azt választom, amelyik jobban hangzik. Persze nem tehetek meg vele mindent, és az életben sem. Pl nem bánthatom meg és pl nem hazudhatok, kedvesnek kell tűnnöm. Ezek tűnhetnek gátlásnak, amit a többiek érzelme miatt kell követed, mert nem fogadnak be, de én már nem így fogom fel. Nekem ebben az tetszik, hogy vannak szabályok, és ezek komplexebbé teszik a játékot és így még szórakoztatóbb lesz. Gondolj bele, mennyire unalmas egy játék, úgy ha végigcsalod. Az úgy nem szórakoztató. Sokkal izgalmasabb az emberekkel a saját maguk által felállított érzelmi szabályainak követve játszani. Nem tudom ez mennyire érthető, de te is találj benne valamit, ami miatt szívesen segítesz, barátkozol. Ha belőled hiányzik a belső érzelem, a késztetés, akkor legyen a cél a saját szórakozásod, vagy akármi.

Meg például nálam még az is játszik, hogy érdekel a másik lelki világa. Nem azért, mert sajnálom vagy szeretem, csak érdekel, mint ahogy egy film érdekel. Az érzelmi empátia arra jó, hogy motivációt ad neked a segítésére. Szerezd meg ezt a motivációt máshonnan. Hát nem tudom mennyire megy át, amit írni akartam.

2020. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 nem tanulok pszichológiát, csak engem sem vittek el pszichológushoz és így magamnak kellett megoldanom. Nyílván amit magamnak tettem, az nem a probléma megoldása, hanem a kordában tartása, azt tudom, hogy hogyan uraljam. Hogyan éljek vele, de megoldani nem tudtam. Ezért is írtam, hogy nem tudom mennyire jó, ha a kérdező rám hallgat. Mert nem ez az igazi állapot. Pszichológus lenne az ideális. Mert ez kicsit olyan, hogy vak vezet világatalant. :)
2020. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Először nem voltam benne biztos, hogy a problémáimat pont ide, gyakorikérdésekre kéne kiírnom, hiszen ez az oldal nem a sok okos kommentelőről híres. De így utólag nem bántam meg. "Kettes", neked nagyon köszönöm a segítséget, sok olyan dolgot mondtál, amire még nem is gondoltam, mindenképpen megfogadom a tanácsaid. Nagyon nagyon köszi! :D
2020. nov. 18. 18:59
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát remélem segít neked és nem pedig árt :) sok sikert a beiléedzkedéshez. Ha valami van még esetleg lesz később, nyugodtan írhatsz.
2020. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!