Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Teljesen...

Mit csináljak? Teljesen elegem van mar magamból..

Figyelt kérdés

Belefáradtam már:(

Egy ideje annyira elhagyva érzem magam.. évek óta.

Az önbecsülésem a nulla alatt van..

Leírom a kis történetem.

Ott kezdődött, hogy felkerültem gimnaziumba.

Nem sikerült baratokat szereznem első évben, egyedül voltam es sok csalódás is ért. Az osztalyba en voltam a kis különálló akivel nem beszél senki..

Mindig magamba kerestem a hibát. Nehezen illeszkedtem be ezért elég szétszórt lettem, nem voltam képes figyelni semmire. A jegyeim is romlottak.

Zeneműveszeti szakközépbe járok, hangszerből viszont mindig kiemelkedő voltam, azzal nem volt gond. Meg ez volt a legjobb évem a többi közül és innen kezdtem tartani lefelé a lejtőn.

Akarva-akaratlanul másokhoz hasonlitgattam magam.Nem volt sok sikerélményben részem. Viszont év végén jöttem össze a barátommal, ez volt a legboldogabb időszakom.

Kicsit az önbizalmam is javult.

Nahat 10. osztály.

Talán az egyik legrosszabb évém volt. Jött a karantén.. Megbuktam matekból év végén. Nagyon megviselt. A zene felől is elkezdett lohadni a motivacióm. Nem ereztem elég jónak magam. Borzasztóan szégyenltem magam. Elkezdtem edzeni.. az levezette bennem a feszültseget.. De okozott egy kisebb étkezesi zavart is. Elkeztem a kaloriáimat szamolni, tulsagosan belemerültem ebbe es folyamatosan kövérnek láttam magam.

Volt, hogy rengeteget ettem egy nap. Másnap pedig nagyon keveset és ez egy ilyen ördögi körbe vitt bele amiből mai napig nem tudok kivergődni. Megromlott a "kapcsolatom" az étellel, a testemmel. Bűntuduttal tudok tekinteni a kajára ha kicsit többet eszek mint amennyit elterveztem de ilyenkor ugymond mar mindegy es kepes lennék felfalni az egesz hutot. Persze egy ilyen utan csak még rosszabbul erzem magam. 0/24-ben azon gondolkodok, hogy mit eszek ma, mikor stbstb..

Rengeteg negatív gondolat van a fejemben..

Félek, hogy a barátomnak nem fogok tetszeni már, unalmasnak fog tartani.. találna tőlem sokkal szebbet,jobbat es okosabbat Ő nem tud erről az etkezesi zavarrol, tulsagosan felek rola beszelni. Felek, hogy kiabrandulna belőlem.

Ő van nekem csak:( Nincsenek barataim es a szuleimmel se jo a kapcsolatom.

Es itt vagyok megint 10. osztalyosként ugyanazokkal a problémákkal. Kezdek belefaradni.

Megfelelési kenyszerem van. Nincs önnizalmam es az etkezesi zavarbol se tudok kilabalni... Mit tegyek?😭

Bocsanat ha hosszura sikerult de nem merek erről beszélni senkinek a kornyezetemben es így anonim ki tudom adni magambol valamennyire..



#önbizalomhiány #Étkezesi zavar
2020. nov. 20. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A párkapcsolatban az az egyik legfontosabb, hogy megbízzon egymásban 2 fél és meg tudják beszélni a problémáikat. Ha igazán szeret, támogatni és segíteni fog.

De megértem, ha nem szeretnéd neki elmondani. Lehet nem fog tetszeni az ötlet, de szerintem ha felkereshetnél egy pszichológust. Segítene az önbizalomhiányodon, a beilleszkedésben, és szerintem ezt az étkezési zavart is elmondhatod neki.

2020. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*felkereshetnél egy pszichológust


elírtam bocsi


Amúgy iskolapszichológus van? Neked az lenne szerintem a legjobb.

2020. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Èn mint elsõêves gimnazista megtudlak èrteni, eleinte fèltem hogy milyen lesz a gimi, èn sem voltam olyan barátkozós, egèsz általánosban egyedül üldögèltem a padomnál egyetlen egy barátom sem volt. De most 9.-ben rengeteg barátot szereztem már az elsõ kèt napban. Ès tudod hogy sikerült igy megváltoznom 3 hónap alatt? Mert rájöttem hogy szarok bele, elegem van mindehonnan azt hallgatni hogy megfeleljek másoknak stb egèsz 6.- 8.-ig idegroncs voltam, pszihológushoz akartak küldeni stb De èn eldöntöttem magamban hogy változtatok! Most az osztályomban van egy ugyanilyen lány folyton egyedül van ès nem nagyon tud barátkozni, èn mint tapasztaló ès külsõ szemlèlõ mondom neked hogy nyitnod kell az emberek felè! Akár csak egy köszönès, egy közös tèma stb próbáld megkeresni a közös fonalat. Ha vannaj barátaid ès jól èrzed magad akkor a jegyeid is javulni fognak! Sose becsüld le magad!! Nem kell hajszál vèkonynak lenned hogy tetszèl valakinek!! Ha valaki szeret az magadèrt szeret, nem kell megváltoznod! Gondolj a jövõdre ès sose ad fel!
2020. nov. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én felnőttként azt látom hogy sok fiatal már az insta modelleket és a celebeket veszi alapul. De elfelejtik hogy ők ebből élnek. Nekik mindig a tökéletes arcukat kell mutatni ezért nem jelenhetnek meg nyúzottan, vagy neadjisten smink nélkül. A felvételek is úgy készülnek róluk hogy a megvilágítás a legelőnyösebb oldalukat mutassa. Javaslom hogy tart szünetet az ilyen emberek közösségi médiában való követésével mert ez csak ahhoz fogvezetni hogy idealizálni fogod őket.

Egy normális emberi test nem tökéletes. Ha szeretünk valakit akkor a testi hibáival együtt fogjuk szeretni. Mindenkinek van. Márha lehet ezt hibának nevezni, mert igazából egyik test sem egyforma ezért hasonlítani sem lehetne őket egymáshoz. Ezt kellene elfogadod.

Az a másik hogy mindenkinek más testalkat tetszik. De mindenkinek nem lehet megfelelni. A legjobb ha magadnak felelsz meg.

2020. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, van azóta valami javulás? Mi lett veled azóta?
2021. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sulit váltottam. Minden könnyebb:)
2021. szept. 8. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Kijöttél a depresszióból is, vannak barátaid?
2021. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!