Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha az önbizalmam...

Mit csináljak ha az önbizalmam teljesen lerombolta a volt barátom?

Figyelt kérdés
Nem elég hogy szakított velem 3 hónap után, de a kapcsolat alatt is azt éreztette hogy én nem vagyok jó neki, sőt még hazudott is sok dologban. Tudom hogy ennyi idő az valójában semmi, mint ahogy ő is fogalmazott a kapcsolatunkról. Ezek után azt gondolom másnak se leszek már elég jó, már ezelőtt a kapcsolat előtt is értek csalódások. Tudom hogy ciki, de 28 évesen csak ilyen pár hónapos kapcsolatokat tudok felmutatni, mert senkinek nem kellek eléggé. Még olyan ismerős is volt aki régen míg még nem volt barátom megjegyezte, hogy miért nincs senkim. A szakítás óta szégyellem magam, mert úgy érzem, hogy én csak egy rongy vagyok mindenki szemében.
2019. máj. 2. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem igaz! Nem benned van a hiba, hanem bennük. Mert nem tisztelnek, becsülnek eléggé. Sajnos sok ilyen van manapság, könnyű belefutni.
2019. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Örülj neki, hogy ilyen hamar megszabadultál tőle és zárj is el minden csatornát ahol visszakúszhatna.


Feküdj rá az önismeretre. Ha telik rá, költs pszichológusra, mert lehetséges hogy megtalálod az mi az oka amiért így alakulnak a dolgaid és hol tudsz benne változtatni,


30 éves nő vagyok, hasonló életpályával - és még nekem se késő, pedig még én is csak a közepén vagyok.

2019. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%

Nézd, lehet nem fog tetszeni amit írok, de nem lehet, hogy valóban benned van a hiba? Persze, ki lehet fogni sok gyökér férfit is, ez a példány valóban annak is tűnik, de hogy egész életedben csak azokkal hozzon össze a sors, akiknek nem kellesz eléggé, ahogy te fogalmaztál... A szakítások után mérlegelni is szoktad, hogy te mit csináltál a kapcsolatban, vagy csak odáig lyukadsz ki, hogy rongy vagy mindenki szemében? Ha nem fejlődsz, persze, hogy mindig ugyanaz a vége.

Csak azért kérdezem, mert volt nekem is olyan barátnőm, akinél nem tudtam elképzelni, miért váltogatják a pasik úgy, mint a zoknit. Cuki volt, aranyos volt, mindenki szerette, sokan hódoltak neki aztán mégsem jött össze neki hosszútávú kapcsolat. Aztán egyszer együtt töltöttem vele és az aktuális pasijával egy pár napot, hát ledöbbentem :D Kemény fél napot bírta türtőztetni magát, majd olyan házisárkánnyá vált a párjával szemben, hogy már nekem volt kellemetlen, mindent úgy kellett csinálni, ahogy ő akarta, ha nem így volt, kivágta a hisztit, meg a gyerekes "nemszólokhozzád" durcát, szegény pali meg a végén már konkrétan menekült előle, jó, hogy nem pajzsként használt engem. Kiderült, hogy MINDEN NAP EZT CSINÁLJA. Hazamegy a munkából és ha nem úgy áll a törölköző a fürdőben, ahogy azt ő eltervezte, már magából kikelve ordít, a másiknak szava sem lehet, alkalmazkodókészség, kompromisszum nuku. Nincs az a szerencsétlen férfi, aki ezt ép ésszel kibírja pár hétnél tovább. Én régóta házas vagyok, próbáltam tippeket adni neki, de meg sem hallja, tiszta hülye. Ha én 4 nap alatt állati cikinek éreztem, amit csinált, a párja vajon hogy érezheti? Mi is korodbeliek vagyunk egyébként, azért jutott eszembe rögtön ez a lehetőség. Nyilván lehet, hogy te nem ilyen vagy, de tehetsz olyan dolgot bőven, ami taszítja a férfiakat. Ezt csak te láthatod át.

Én se vagyok szent persze, de volt olyan szerencsém, hogy még a kapcsolatunk elején sikerült a "hülyepcsa" dolgaimat levetkőzni, így a házasságom már harmónikus :)

Minél előbb magadba nézel, annál előbb szakadsz ki ebből a körforgásból.

2019. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező:

ne mástól tedd függővé önbecsülésed. Fontos hogy objektíven vizsgáld meg eddigi kapcsolataidat és ha kell, szakemberrel nézz utána a miérteknek. Egyáltalán nem biztos hogy a hiba benned van vagy "csak benned van a hiba".

2019. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

#1, tisztelni azt fogom, akiben látok tiszteletre méltót, becsülni azt fogom, akiben látok megbecsülendőt. Szóval ez két emberes dolog...


Kérdező, az exeiddel soha sem beszéltétek át utólag, hogy mi volt a gond a kapcsolataidban? Mert ez fontos info lehetne.

Ami tisztán látszik, hogy gond lehet az emberismereteddel, különösképp az önismereteddel, erre lenne célszerű rágyúrnod. Azért 28 évesen már célszerű, ha az ember tudja magáról, hogy ki ő, hova tart, mi fontos számára és mi kevésbé, kit keres maga mellé.

Többnyire az szokott lenni a gond ilyen helyzetekben, hogy ha valaki érzelmi fejlettsége le van maradva az intellektuális fejlettségétől.

2019. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én inkább túl engedékeny, túl naiv, és hiszékeny vagyok. Mindenkiben igyekszem a jót meglátni, ez is hiba lehet.
2019. máj. 2. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#6) hibának persze hiba, de ezért önmagában pont nem szokták otthagyni az embert, inkább kihasználják, ameddig csak bírják.
2019. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát engem kihasználtak, majd miután ezt megunta kidobott.
2019. máj. 2. 16:56
 9/12 anonim ***** válasza:
És minden kapcsolatodban ugyanez történt?
2019. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Persze, mert kérdező ideáig jut el a nagy önismeretben :)

A húgom is pont ezt állítja magáról, közben meg egy sértődős kis méregzsák. Nem tudom, a naiv és a hiszékeny részét mire gondolja, mert ilyet én még tőle nem láttam, ha nagyon elemezgetni akarom, akkor akárhányszor megsértődik valamiért, ő a naiv áldozat, akit kihasználnak, mindenki más szemét :D

Kérdező, komolyan mondom: nézz magadba. Egyre gyanúsabb vagy nekem, hogy valójában elviselhetetlen vagy, csak észre sem veszed a nagy önérzetedtől.

2019. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!