Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hozok mindig rossz...

Miért hozok mindig rossz döntéseket, miért vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, 10 döntés közül 8 balul sült el, megszívtam, ráfáztam, én húztam a többiek közül a rövidebbet. Egy idő után rájöttem, hogy rengeteg lelki terhem van (azóta járok terápiába), amik belejátszhatnak a döntésekbe, nem merek sok mindent megtenni miattuk, ezért döntök úgy, ahogy.


De ha megvan minden kompetenciám valamire, akkor is valahogy elszúrom, túl sokáig várok, lemaradok, rossz döntést hozok.


Egy egyszerű példa is lehetne erre, például melyik terméket vegyem meg a boltban, nem az optimális döntést hozom és végül több pénzt adok ki, mint akartam volna, mert számolni is képtelen vagyok.


Vagy a továbbtanulás, bölcsész diplomám van, ami semmire se jó, csak call centerbe, amit utálok, fél évig bírom, majd utána munkát váltok, de nem tudom, így harminchoz közel hogy tudnék munka mellett egy új képzettséget szerezni. Már lehúzták a rolót, annak idején elszúrtam, már ez lesz a sorom végig?


Külföldre ment szinte minden barátom, ott jól keresnek vagy akik itthon vannak, azok is, mert senki nem olyan sz*rt végzett, mint én, és jól fizető állása van.


Párom ugyan van, de ramaty az egészségem is, gyerekhez fel kellene mondanom itt, ahol most vagyok, mert a stressz miatt nem jön össze, de akkor ugye megint egy rossz döntés, aminek tovább iszom majd a levét, mert nem lesz pénz. Eközben meg egy barátnőmék kitalálták, hogy akkor mostantól próbálkoznak, a férje ránézett és már hopp, terhes is lett.


Azt látom és irigylem azokat, akik az esetek többségében jól döntenek, szerencsések, van barátom, aki otthon játszott csak a gépén és kapott egy állásajánlatot úgy, hogy SEMMIT nem tett érte. És akkor én két hónapja keresek állást, minden nap vagy 5 helyre jelentkezek, de nekem nem akar semmi összejönni...


Miért hozok rossz döntéseket, hogyan lehetnék szerintetek szerencsésebb?



2020. dec. 1. 23:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerencsésebb sehogy nem lehetsz, mert azt nem lehet befolyásolni. Szerintem a döntéseidkor csak simán szarul mérlegelsz a következményekkel, ezen meg ha ilyen döntések előtt jobban és több féle módon is elgondolkodsz lehet javítani.
2020. dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!