Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kinek mi vált be elveszettség...

Kinek mi vált be elveszettség ellen, akkor ha szó szerint az élet minden területén elveszettnek érezte magát?

Figyelt kérdés

Ha neked sikerült kilábalni belőle vagy már úgy érzed, hogy jó úton vagy afelé akkor...


Szó szerint az élet MINDEN területén (egészség, munka, kapcsolatok /családi, baráti, pár/ jövőkép stb.) elveszettnek érzem magam. Egyenlőre fogalmam sincs, hogy hol kezdjek neki. Foglalkozok magammal, olvasok, önismerettel s önfejlesztéssel régóta foglalkozom. Nézek is 101301987238170 féle önismereti/fejlesztési videót.


Ha most megkérdeznéd, hogy mit akarok az élettől s magamtól, nem tudnék rá válaszolni. Úgy érzem, hogy gyakorlatilag semmi nem okoz örömet, nehezen tudok elengedni, kikapcsolni stb. Nincsenek céljaim. Valószínűleg a fenti ok miatt: semmiben nem lelem örömömet.


Mi dolgom van a Földön? Mi az életfeladatom? Mi értelme az életnek? Mi értelme az én életemnek? S ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak. S persze ezek stresszelnek, mert az idő úgymond sürget. 39 éves vagyok s csak "vergődök". Persze ez a koronás őrület se tesz jót, mert nem lehet utazni s elvonatkoztatni a hétköznapi problémáktól s kihívásoktól. De ha ezt kivesszük az egyenletből, se lenne sokkal jobb a helyzet.


Szóval ha valakinek hasonló problémai voltak, hasonló helyzetben volt s sikerült kilábalni belőle vagy már úgy érzi, hogy jó úton van a boldogság felé, akkor ne tartsa magában! :)


Kort s nemet is írj légy oly kedves!


Előre is köszönök minden konstruktív s segítő hozzászólást.


39F, Külföldia



2020. dec. 13. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ilyenkor be szoktam rúgni!

alaposan!

2020. dec. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű. :) S utána?
2020. dec. 14. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nézek is 101301987238170 féle önismereti/fejlesztési videót."

Halogatás úgy, hogy konstruktívnak hidd. Ne aggódj, sokan csináljuk, én is.


"Ha most megkérdeznéd, hogy mit akarok az élettől s magamtól, nem tudnék rá válaszolni."

Úgy hívják, hogy szabadság, és általában jó dolognak tartjuk... :)


"semmiben nem lelem örömömet"

Kényelmes meg kellemes dolgokban (önmagukban) soha nem is fogod, ez egy nagyon nagy axiómája az emberi léleknek. Ezért lesznek emberek a semmiből önsorsrontó idióták. Kell az egyensúlyhoz mindkét serpenyőbe pakolni azon a mérlegen.


"Mi dolgom van a Földön? Mi az életfeladatom? Mi értelme az életnek? Mi értelme az én életemnek?"

= egzisztenciális válság. Nem úgy, ahogy érteni szokták, hogy csőd, hanem úgy, hogy hiányzik a tartalom. Pont 40 körül nagyon jó, ha megkérkezik. Akkor már tudsz is mit kezdeni vele. Mind a négy kérdésre az a válasz, amit te, belső indíttatásból adsz rá. És még a belső indíttatást se keresni és találni kell, hanem csinálni, tehát létrehozni és fenntartani.


Kipróbálni magad mindenfélékben, akármekkora baromságnak tűnik is. Ez a kulcs. Nyilván egy laza dopamindiéta meg egy célszerű szokáscserélgetés (nyilván nem jót jóra) mint háttérfolyamat igazán sokat lendíthet a dolgon, és az is nagyon erős, ha reggel (hajnalban) valami igazán kellemetlennel startolsz kávé helyett, pl mint a tipikus hidegvízbomba a zuhany alatt. Természetes, hogy nem kell azonnal mindent fullon csinálni, tehát ha időnként kivered, ha néha butára iszod magad, ha egyszer-egyszer afáziásra zabálod magad junk fooddal, az teljesen belefér, főleg ha nagyjából mindig konkrét eredményre jutalom, magaddal előre megállapodva, hogy mire mi mehet. Kicsit leszaladtunk az evolúciónk ösvényéről, tehát vissza kell nyúlnunk ahhoz, amit tudhatunk magunkról, és galád módon kihasználni arra, hogy csináljuk is, amit akarunk.


Mondjuk azt jó nehezen hiszem el, hogy semmi hobbid nem volt soha. Nyilván hobbi alatt nem tévébámulást meg besörözve bóbiskolás közben kapásjelzőhangot álmodást értek, hanem valami aktívat, amit lehet nagyon komoly felkészültséggel, irgalmatlan szinteken is űzni. Önfejlesztők túlfogyasztása helyett azt javasolnám, hogy nézz és olvass össze minden lószart, amit soha a kezedbe nem vennél, és ésszerűen mérlegeld azokat a baromságokat is, mert lehet használható köztük, még ha csak értelmes kétkedésre is. Természetesen nem regényeket és sorozatokat értek ezalatt, bár ha 0 fikciót fogyasztasz, akkor elég könnyen lehet, hogy az egyensúlyhoz valamivel többet kéne.


Én egyébként 40/F, aki nemrég visszatért sokszor leszólt, értelmetlen hobbijához, hogy a nagyeszűeknek adjon egy okot a bekussolásra és kőkemény értelmet adjon annak, amiben gyerekkora óta kiemelkedő, amolyan full gondozatlan tehetség, külön meg-megvagdalt szárnyakkal.


Apropó gyerekkor. Jó gyakorlat azt is körbejárni full nyugalomban, amikor úgy érzed, készen állsz a "horrorra".

2020. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

38 vagyok. Úgy érzem elcsesztem. Újra kéne kezdenem. Nincs igazán saját házam, nincs igazán feleségem, nincs igazán gyerekem, nincs igazán kielégítő munkám, nincs igazán pénzem, nincs igazán kocsim, nincs igazán időm, nincs igazán egészségem stb....


Napi elégedettséget tudok szerezni. De csak azokon a napokon amik aktívan telnek. A célom az lenne hogy amim igazán nincs az igazán legyen, ne úgy ahogy most van. De nem tudom milyen sorrend könnyítené meg igazán a dolgomat.


Egy új munka kéne amit szeretek és jól fizet. A kocsimhoz csak szorgalom kéne. A többihez szerencse és az h másoknak fájdalmat okozzak.

Igazából nem teszek semmit. A környezetem nem húz előre. Lehet h azon is változtatnom kéne.


A főnököm összejött egy aranyos csajjal. Most született egy fia, és visszakapta a régi fiát is. Ő azt mondja h nagyon boldog az életének az a fele.


Szerintem neked és nekem is hasonló kéne. Kapcsolatainkban kellene javulás...

2020. dec. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam középiskoláskoromban. Komoly sérülések visszatartottak az edzéstől, meg a tanulástól és minden mástól is elvesztettem a kedvem. Tényleg nem láttam, hova megyek az életemmel mert mindent meguntam vagy egyszerűen nem bírtam vagy akartam csinálni. Végül az mentett meg, hogy egyszer csak úgy heccből kezdtem el magyarul tanulni, sosem gondoltam volna hogy tényleg megtanulom de megtanultam, két éve égő céllal szolgál az életemnek és ennek következtében a többi dolgom is nagyjából rendeződött (hát nem egészen, csomó más problémám lett de legalább van irány az életemben).


Szóval azt tanácsolnám, hogy egyszerűen próbálj ki új dolgokat. Csak így lehet neked való célokat találni, ha ami most van neked nem válik be. Nekem teljesen véletlenszerűen jött ez a magyartanulás dolog de hogyha nem fordult volna meg az ötlet a fejemben azon a szép napon, lehet hogy most is tengődnék cél nélkül. Ha valami eszedbe jut hogy kipróbálj, próbáld ki! Sose lehet tudni hogy hova vezet majd téged.

2021. jan. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 Rendeződtek a dolgaid, vagy kiléptél a kapcsolatból?


5 hova valósi vagy?



Kérdező, nekem ezek segítenek egy-egy válságban (amúgy jelenleg is benne vagyok):


1. Kapaszkodom a 3 értékbe, amit választotram (hit, remény, szeretet)

2. Lehajtott fővwl csinálom amit tudok és bíztatom magam



De nagyon nagyon nem könnyű.

De tudatában vagyok, hogy ez próbatétel.

2021. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!