Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék bátrabb,“lazább„?

Hogyan lehetnék bátrabb,“lazább„?

Figyelt kérdés
Szoval eléggé ráfeszülős típus vagyok,és legtöbbször nagyon sok idő múlva tudok megnyílni. Tudnátok ajánlani valamit hogy mitől tudnám elengedni magam?
2020. dec. 29. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne magad engedd el, hanem az elvárásaidat.


Azért vagy feszült, mert egy bizonyos eredményre vágysz. Arra, hogy elfogadjanak. Vagy lazább legyél. Vagy jól szerepeljél bizonyos helyzetekben, a sajád mércéd szerint.


De minden elvárás egyfajta feszültséget, teljesítménykényszert is szül.


Ha ezt el tudod engedni, akkor hirtelen és óriásit lépsz előre a "lazulásban", "bátorságban".


Csak azt akkor már nem ezeknek fogod hívni, hanem egyszerűen annak, hogy önmagadat adod.


Bejártam ezt az utat, és zongorázni lehet a különbséget aközött, amit akkor éltem át, amikor még belefeszültem ezekbe a helyzetekbe, illetve a mostani állapot között, amikor kb. leszarom, hogy mi lesz. És éppen utóbbi miatt nem lesz semmi rossz, mert nem dolgozom saját magam ellen a felesleges "ráfeszüléssel".

2020. dec. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egyetértve az előzővel, azzal foglalkozz amihez kedved van! És most ne olyanokra gondolj hogy kedved van leülni a tv-t kapcsolgatni hanem a telefonod nyomogatni, hanem úgy igazán?

Mindenki dobálózik a tanácsokkal, hogy ilyennek, meg olyannak kéne lenni, de te milyen lennél a legszívesebben? Lehet hogy pont olyan? Lehet hogy pont ilyen? Lehet hogy valami egészen más? Mindig van az A és B verzó mellett C is...

Ezeken sokkal több értelme van töprengeni, mint azon hogy hogy változtass magadon.

Én már nagyon bánom hogy nem sokkal inkább olyan akartam lenni már a kezdetekkor, mint amilyen voltam! Persze, a jóra, ami nekem örömöt okoz, koncentrálva és a rosszat kihajigálva.

Ehelyett azon rágódtam hogy lehetne ilyenné-olyanná VÁLNI... de sose késő!

Amúgy, azon is érdemes gondolkozni, hogy ilyen helyzetekben, biztos hogy meg akarsz te nyílni? Nem lehet hogy valami más miatt "blokkolódsz"?

Megint a személyes példám, visszagondolva: egyáltalán nem kellett volna "megnyílnom", magamat kellett volna adnom és bizonyos helyzetekben vagy aggresszívnak lenni és odacsapni, vagy egyszerűen aotthagyni a bandát a francba... és még ezer más opció de ebből az ezerből max 1 vagy 2 eset amikor tényleg "meg kellett volna nyílnom", vagy "lazábbnak kellett volna lennem" stb...

Még egy ami eszembe jutott hogy talán érdemes lenne arra is törekedned hogy HOZZÁD akarjanak emberek csatlakozni. Hogy tudod elérni hogy ŐK nyíljanak meg előtted, és legyenek veled lazák?

2020. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!