Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék elégedettebb...

Hogyan lehetnék elégedettebb az életemmel?

Figyelt kérdés

Relative mindenem megvan amire szükségem van.


20 éves vagyok, párkapcsolatban élek. Együtt élek a párommal (egyelőre a szüleimnél). Fizetjük a lakbért+ rezsit. Jó munkánk van, van több , mint egy millió forintnyi spórolt pénzünk. Van autónk, szakmánk. Múlt héten vettem egy Iphone XS Maxot mert a régit már leakartam cserélni. Anyagi szempontból mégsem vagyok

megelégedve. Mindig többre és többre vágyom. A csaladomtól is több szeretetet szeretnék kapni. Szeretnék szebb és vékonyabb lenni. Konkrétan tökéletes családot, életet és külsőt szeretnék elérni.



Szerintem valami félre siklott bennem! Mit tegyek, hogy elégedett legyek?



2020. jún. 10. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Keress fel egy pszichológust. De komolyan, nem sértésből. Könnyebben tud ezen segíteni, mint te saját magad, vagy bárki más itt a GYK-n.
2020. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdhetnéd ilyenekkel, hogy nem rugózol olyasmin, amit itt és most nem tudsz megoldani, főleg ha később úgyis ki lesz pipálva, szinte csak folytatni kell, amit eddig csináltál. Főleg nem rugózol értelmetlen/lehetetlen dolgok tetszőleges kombinációin. Semmi nem lesz tökéletes soha, minden csak elég jó lehet, ami csak akkor tud lenni, ha van olyan reális felállás, ami neked már elég jó. Irreális elvárásokkal a semmiből is kudarcot gyártasz magadnak, így ugyanúgy nincs iránya az életednek, mintha csak lézengés lenne az egész. Ahhoz, hogy elégedett legyél, be kell vezetned mikroszokásként, hogy kritika helyett a jót említed meg másoknak, és ugyanez belül. Nem tilos azzal foglalkozni, ami nem okés, de az irány a jó kell legyen, azon kell járjon az agy, mert különben csak problémákat oldasz meg, azt is láthatóan elég kétes végkimenetellel. Ha a jóra fókuszálva állítod irányba magad, és hajlandó vagy minimum pár percen át haladni is arrafelé, majd magát a cselekvést is sikerként elkönyvelni, akkor az út maga sokkal jobb az eredménynél. Ja, és lesz reális eredmény, ami nem elhanyagolható különbség.
2020. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 1Léna ***** válasza:

Jól érzed ez egy csapda. Nem tudsz elégedett lenni azzal ami van. Sajnos sok környezeti hatás ezt a gondolatot erősíti az emberekben.

Választhatod azt, hogy beszállsz ebbe a mókuskerékbe, és folyamatosan hajszolt leszel.

Vagy mersz saját értékrendet kialakítani. Azaz elfogadod, hogy nincs tökéletes ember, nincs tökéletes család, de minden embernek vannak erősségei, egyedi jó tulajdonságai amiért szerethetőek.

2020. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szomorú ember az, aki felért a csúcsra,

mert lefelé vezet onnan minden útja."

Írtam egyszer régen, önmegvalósítást hajszoló kamaszéveimben. De még ma is igaznak hiszem. Tetszik, vagy sem az ember így van bekötve. Akkor boldog, ha halad. Csak tudod, aki eleve jólszituált családból indul, aki mindent a segge alá kapott fiatalon, az nehezen tud haladni. Hiszen hova haladjon? Vegyen két telefont, vagy Bugattival járjon dolgozni?

Emlékszem, kisiskolás koromban nem volt szégyen, ha valaki kivágott orrú tornacipőben jelent meg tornaórán. Na, onnan lehetett haladni, hiszen hatalmas öröm volt az első igazi sportcipő megvásárlása. A gyerekeim a szekrény alján heverő 4 pár megunt Adidas után egyáltalán nem éreztek boldogságot az új cipő miatt.

Érted, mit akarok mondani? Az ember egy idő után akkor is elégedetlen lesz, és elindul valamerre, ha tisztában van azzal, hogy csak lefelé fog tudni haladni. De ez így jó. A stagnálás maga a halál.

2020. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!