Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megéri életben maradnom?

Megéri életben maradnom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok depressziós, van néhály dolog, ami örömet okoz, de amikor épp nem azokat csinálom, egyfolytában az öngyilkosságon gondolkozom. Sem anyagi , sem családi problémáim nincsenek. A külsőmmel is meg vagyok elégedve. Az a bajom, hogy mivel dadogok nincsenek barátaim, és nem is lesznek soha. Kiveszett belőlem minden ilyen képesség. Egyszerűen nem tudok elbeszélgetni a családomon kívül senkivel. Már vagy 1 éve a családomon kívül senkivel nem beszéltem. Plusz még a nemi identitásom sem átlagos(nem lmbtq, hanem más kategória). Sosem fogok párt találni. Vessek véget az életemnek?

2020. dec. 31. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Miert tőlünk kérdezed?
2020. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vess véget az életednek. Próbáld meg tágítani azoknak a dolgoknak a körét, amelyek örömet okoznak.


Látom, most úgy érzed, hogy sosem fog változni semmi, sosem lesz jobb semmi. Hidd el, ez nem szükségszerű. Még olyan dolgok is megváltoznak, amelyekről az ember azt hiszi, kőbe vannak vésve.

Az elmúlt egy évben mindenki bezárkózott, elég sokan rossz állapotban vannak. Március óta kétszer találkoztam a kollégáimmal. Hetente egyszer megyek ki a lakásból, akkor is csak a szomszédba, a boltba. Nem járok senkihez, nem jár hozzám senki, nincsen párom (több mint 10 éve). Ezek a dolgok engem nem keserítenek el. Lehet, hogy különbözik az alkatunk, de nagyon sok függ attól, hogyan fogadod a dolgokat.


Egy színész, aki mindig akcióhősöket játszott, azt mondta: a vásznon látott pofonok erejét és nagyságát nem az határozza meg, ahogyan adják, hanem ahogyan fogadják őket. Szóval próbáld meg könnyedebben felfogni. Nem kell megfelelned senkinek, nem kell egy előre meghatározott életutat bejárnod pipálgatós listával (barátok - oké, megvan; randi - oké, megvan; házasság, milliós fizu, saját lakás gyerek stb., érted mire gondolok). Lazuljál el egy kicsit, nem kell folyton egy másfajta életre függesztett szemmel élni. Ha pedig valaki nyaggat és próbálja neked előírni, hogy most itt és itt kellene tartanod az életben, vagy ezeken és ezeken a kipipálandó dolgokon kellene már túllenned, ne hagyd Magad.

2020. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy
2020. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 hozzászóló vagyok: azt elfelejtettem említeni, hogy évekig nekem is zűrös volt az életem, vagdostam a karomat néha, volt, hogy lelkisegély-szolgálathoz fordultam. Ki lehet jönni belőle. Meg lehet szabadulni a félelemtől is, a halálvágytól is, attól is, amit az ember bebetonzott rossz dolognak hisz, holott kívülről van rákényszerítve, belénevelve. Néha évekig kell dolgozni rajta, de le lehet vetni a béklyókat és lehet szabadon, boldogan élni.
2020. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nyil9 válasza:
100%
Szia,en evekig dadogtam de le tudtam kuzdeni logopedus segitsegevel,mert nem probalod meg? Szerintem nem kene rosszat tenned magadal ,mindenki lehet ertekes ember
2020. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megér persze. Ha már eddig eljutottunk akkor ne adjuk fel. Történhet még jó is...
2021. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Logopedust ajánlok. Kiskutyát, macskát, ők önzetlen szeretnek. Dadogás pszichés eredetű ezért ha teheted, menj pszichológiai tanacsadasra mert van vmi szorongás, félelem ami kiváltja! Ez fontos! Gyógypedagógus vagyok
2021. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel! Az élet ajándék. Semmiképp ne vesd el magadtól! Próbálj több időt szentelni azoknak a dolgoknak, amik örömet okoznak neked. Esetleg egy szakember felkeresése jó ötlet lehet, akár úgy is, hogy a családod elkísér. Nem kell feltétlenül beleolvadnod a tömegbe, nem muszáj ugyanazt az életutat végigjárnod, mint a többi embernek. Ha a külsőddel meg vagy elégedve,és önmagadat adod a világnak, akkor biztosan lesz majd párod is.

Sok sikert! Remélem hamarosan jobbra fordul az életed.

2021. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!