Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljem a dühömet? Ez...

Hogyan kezeljem a dühömet? Ez valamilyen betegség lehet?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta nagyon könnyen felhúzom magamat. De mostanában egyre rosszabb a helyzet. A legapróbb dolgokon felhúzom magamat. Olyan dolgokon is, amin más csak nevet. Ilyenkor mindíg megpróbálom visszafogni magam, és kisétálni a szituációból, de ilyenkor általában kapok valami beszólást a "gyerekes viselkedésemre". Na ilyenkor teljesen elborul az agyam, és alíg tudom visszafogni magam, hogy ne húzzak be az adott illetőnek, legszívesebben törnék zúznék mindent, amit érek, tombolnék. Van, hogy ez meg is történik. Általában csak úgy tudom magam lecsillapítani, ha fájdalmat okozok magamnak, vagyis beleütök a falba, stb. Van, hogy a történtek után pár órával is képes vagyok felhúzni magam, ha visszagondolok rá. Ismét hangsúlyozom, ezek a legkisebb stressz hatására is előjönnek. Ha valaki még ilyen problémával küzd, tudja mi ez, és mit kéne tennem, akkor kérem írja meg.

#betegség #harag #düh #dühkezelés #Dühkezelési probléma
2020. dec. 31. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a háziorvosodnak. El fog küldeni pszichológushoz. Ha súlyos a helyzet, ő tovább fog küldeni pszichiáterhez.
2020. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Több dologtól is lehet, amik a leggyakoribbak: feszült idegrendszer, stressz, valami elfojtott lelki probléma, nárcisztikus személyiségzavar, olaszos temperamentum- mentalitás, vagy ezekből pár tetszőlegesen kombinálva. Nekem a nyugtató elvonás közben, után volt ilyenem, idegfeszültség, ingerlékenység, dühöngés, agresszió. Ami segít: fárasztó fizikai munka, sport, de nem ímmel- ámmal, hanem tényleg kifáradásig. És minden ami nyugtatja az idegrendszert: jóga, relaxálás, meditálás. Továbbá önismeret fejlesztés. Legjobb ezek kombinációja.

Szokták javasolni a küzdősportot is. Mentálisan is fejleszt, hogy ott vissza is ütnek. Vmi filmben volt, amikor vagánykodott a fiatal gyerek, hogy szétütötte a falat idegből, mire a Mester: Jó, jó, de a fal nem üt vissza.:)

2020. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

#2 :D

Ez a Véres játék c. filmben volt. Bolo Yeung mondta Van Damme-nak, amikor VD bemutatta a Dim Mak-kot (téglán). És Bolo is egy Bruce Lee filmből idézett.

2020. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sokáig küzdöttem. Valójában az volt a probléma gyökere, hogy képtelen voltam elengedni az elvárásaimat, és kezelni a reakcióimat, amikor valami váratlanul alakult.


Úgy is fogalmazhatnék, hogy baromi rugalmatlan voltam, és ezt agresszióval fejeztem ki.


Akkor is éreztem, hogy megy fel bennem a pumpa, amikor tudatosan próbáltam nem idegessé válni.


Aztán sok-sok belső munka révén megváltozott a hozzáállásom a dolgokhoz, és egyszerűen már nem megy fel bennem a pumpa. Utóbbit is jobban tudom kezelni, mint korábban, de jobban működik a megelőzés.


Úgy fogalmaznám meg, hogy rugalmasabb lett a hozzáállásom. Több önbizalmam, nagyobb önbecsülésem lett, sokkal jobban bízom már abban, hogy képes vagyok kezelni a neccesebb szitukat, és ez azt jelenti, hogy nem borulok ki már miattuk.

2021. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Gyengébb az idegrendszered, ezt örökölhetted.

Hozzájárulhat a rossz családi minta is.

Szüleid? Ugyanezt tették?


Jó ötleteket adtak a többiek, háziorvos, pszichológus segíthet.

Ezenkívül próbáld fejleszteni az önuralmad!

2021. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!