Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félünk a sötétben...

Gcspe kérdése:

Miért félünk a sötétben felnőtt létünkre?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg kérdés van már ebben a témában. Engem mégis az érdekelne, hogy miért van az, hogy egyedül otthon rámjön a para, minden létező horror eszembe jut. 26/n vagyok, tudom, hogy ez csak maszk, meg felvett jelenet.. mégis egyedül otthon minden szirsz*r eszembe jut, inkább minden villanyt felkapcsolok, de akkor sem szűnik meg. Este/éjszaka a párom kísérget ki a mosdóba ( hálisten még türelmes :D ).


Az érdekelne leginkább, hogy aki még ilyen badarságokkal küszködik annak, hogy sikerül átvergődie magát? Van valami ötletetek? A ne gondolj rá nem vált be.. minél jobban terelném a gondolatom annál erősebb lesz, és jobban eluralkodik rajtam a para.. ilyen jut eszembe, hogy nem szabad félni mert az táplálja a gonosz meg bla bla.. igen, így nevetséges nekem is.. de volt rá pálda, hogy sírva hívtam a kedvesem, hogy kész nem bírom már nagyon félek.. el is húztam otthonrol.


Tudom.. orvosi eset vagyok :D



2021. jan. 30. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Le egyszerűsítve. A sötétségtől való félelem még az ősembertől ragadt meg.


Ha még a vicces okot keresed akkor a válasz a Vashta Nerada.

2021. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sötét kiüti az egyik érzékszervünket (látás), és így paranoiás üzemmódba kapcsolja az elmét (mi minden szörnyűség történhet, aminek nem vagyunk tudatában).


A lakáson belül a legnagyobb szörnyűség, ami történhet, hogy rálépünk a legóra, átesünk a keresztbe fekvő kutyán, vagy beütjük a fejünket a fent hagyott ruhaszárítóba.

De az elme megbújó vadállatoktól, rád vadászó ellenséges törzsektől, ismeretlen terep nyújtotta veszélyektől fél, és ez zsigeri szinten jelentkezik, nehéz kiütni.


Én azt szoktam ilyenkor képzelni magamról, hogy egy romboló vagyok, egy tajtékzó pusztítót, akivel jobb, ha senki sem találkozik. Meg persze extra óvatos, mert egy elnézett lépcső is infarktusközeli állapotba hozhatja az embert a sötétben.


Egyébként ha ráhangolódsz, az éjszaka csendje varázslatos tud lenni. Nagy ritkán, amikor - főleg nyaranta - nem tudok aludni, kiosonok a nappaliba, lefekszem a kanapéra, és nézek ki az ablakon. Megvan ennek is a maga, sajátos hangulata.

2021. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hivjak genetikai emlekezetnek. A nappali elolenyek amelyek nem latnak a sotetben (ellentetben a macskafelekkel, peldaul), automatikusan menedeket keresnek a sotetben a ragadozoik elol.
2021. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van azért még egy dolog itt: a csend felerősíti az infrahangokat, azok pedig félelmet keltenek.

Egy egészen halk zene segíthet.

2021. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sötétben nem lát az ember, így ez is csak az ismeretlentől való félelemre vezethető vissza.
2021. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!