Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felnőtt létetekre féltek a...

Felnőtt létetekre féltek a sötétben?

Figyelt kérdés
Én igy vagyok vele,pedig közel 30 éves családos nő vagyok.Nem tudok teljes sötétben aludni,valahol kell,hogy égjen a villany,számomra ez valami biztonságérzetet ad.Ráadásul úgy alszom el,hogy megy a tv.Szerencsére a páromat nem zavarja ez a fóbiám.Nagyon rosszul érezném ,magam,ha sötétben,tv nélkül kellene elaludnom,nem is menne.Valahol hiszek ezekben a paranormális dolgokban is,ill.érdekel a téma,ezekről olvasok,vagy hallok történetet,akkor bizony beindul a fantáziám.:-D.Vagytok ti is igy ezzel?

2011. jan. 23. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Én még csak 16 vagyok, de van amikor félek van amikor nem:D
2011. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia!Igen ezzel én is igy vagyok,nálam sem mindennapos azért ez a fóbia:-D
2011. jan. 23. 09:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a paranormális dolgoktól félek, hanem attól, ha teljesen sötét van éjszaka, betörnek. Szóval egy lámpát mindig égve hagyok, hogy lássák fent vagyok. De amúgy ha valaki más is van rajtam kívül a lakásban, szóval ha pl. otthon alszom anyáméknál akkor nem félek. 19L
2011. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én az utcán félek sötétedés után, de már kórosan. Nem tudom, hogy miért, a ház sarkánál mindig rossz érzésem van.
2011. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 éves vagyok és szintén félek a sötétben,de csak egyedül.

Nekem pl olyan gondolataim szoktak lenni, hogyha kilóg a lábam a takaró alól, és lelóg az ágy végén... akkor le fogja harapni valami. :D

Viszont lámpafénynél meg nem tudok aludni. Ezért, ha egyedül kell lefeküdnöm este, akkor addig maradok fenn, amíg már olyan fáradt nem leszek, hogy nem tudok gondolkodni és akár állva elalszok. :D

2011. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is féltem, de úgy győztem le, hogy ha valamitől tartottam, csak azért is megtettem. Ha volt valami hülye érzésem, hogy valaki figyel a szoba sarkából, csak azért is kinyitottam a szemem és oda néztem. Ha féltem kinyújtani a takaró alól a lába,, csak azért is kinyújtottam.

És mert soha nem történt semmi, már nem félek - jó, még csak 19 vagyok. De ez tényleg jó taktika. Ma már inkább azt szeretem, ha egyedül vagyok otthon és este megnézhetek valami jó félelmetes thriller-t és beleborzonghatok :D

2011. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Szia!

24 éves vagyok, van 2 gyerekem az egyiket még szoptatom este is és hát rendesen be tudok parázni. sokat vagyok fenn éjszaka :)

Kicsi korom óta félek a sötétben. A legszebb az egészben, hogy nagyobbik kislányom 2 és fél éves és fél a sötétben és öt természetesen mindig nyugtatom, hogy nem kell félni a sötétben, a sötétben semmi rossz, gonosz nincs, csak a napocska elment aludni és addig a holdacska világit csak ö nem olyan erősen mint a napocska......aha ha tudná, hogy az anya is fos.k. :D

Na mindegy még itthon van a férjem nincs gond, de nagyon úgy néz ki 3 műszakos melót kell vállalnia....na akkor lesz szarban a haza!

:D

2011. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Azért jó tudni,hogy nem csak én vagyok ilyen "beszari" ;-)!Valamiért én is kiskoromtól félek a sötétben.Mi társasházban lakunk,lent a lépcsőházban rács is van,a betöréstől nem igazán félek.De a sötétség valahogy mindig olyan rossz érzést vált ki belőlem.Én sem lámpafénynél alszom,de éjjeli fény van + ha nagyon parázom képes vagyok a fürdőben égve hagyni a villanyt,és az ajtót nyitva hagyni.(bár ez utóbbi a villanyszámlának nagyon nem tesz jót :-D).Emlékszem azt is utáltam régen,amikor a lépcsőházban amikor a disco-ból mentem haza a lépcsőházban rám oltódott a villany.Igencsak kettesével mentem föl a lépcsőn. :-))Nekem is volt,hogy a pároméknak munkából kifolyólag vidéken kellett lenniük pár napot,na akkor nekem is felerősödött a fóbiám,utáltam!A kislányommal szoktam aludni ilyenkor,összebújunk,és nálunk is én vigasztalom őt,hogy nincs mitől félnie....:-D.
2011. jan. 23. 10:25
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja,és a thriller filmeket én is szeretem,de csak ha nem egyedül kell megnéznem.Előfordul,hogy a párom bealszik,ilyenkor inkább elkapcsolom a tv-t,mert a film + a hanghatások csak fokozzák a parám :-D.Ha nappal nézek ilyen filmet,akkor nincs gáz.Valamelyik csatornán mennek ezek a szellemes dokumentumfilmek,este még véletlenül sem kapcsolok oda :S.Tiszta vicc ,pedig érdekelne.:-D
2011. jan. 23. 10:32
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

sok filmet néztetek!

Régen ez szerintem megengedhetetlen lett volna még a nők részéről is. A középkorban. Ráadásul akkor még farkasok is voltak ittHUN...

A paranormal activity meg az ilyen csőcselék filmet pont ezt a szorongást tudják kiváltani, aki el is hiszi. Ezt lehet gyógyítani, csak ahhoz akaraterő is kell.

2011. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!