Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejlesszem magamat; a...

Hogyan fejlesszem magamat; a szókincsemet, érzelmi és értelmi intelligenciámat?

Figyelt kérdés

Nem tudok semmihez hozzászólni, ha beszélgetésbe elegyedek valakivel, egyrészt nem tudom értelmezni a mondandóját, másrészt képtelen vagyok hozzáfűzni bármit is.


Filmeket ritkán nézek, mert nem tudom (sohasem tudtam) követni az eseményeket, és a neveket sem tudom kikhez kötni. A legtöbbet egyébként is unalmasnak tartom.


Olvasni szeretnék, de a mondatok nem állnak össze képekké / eseményekké a fejemben. Betűket látok, amelyek ezerféleképpen fel vannak használva. Könyvet nem merek venni, pénzkidobás lenne részemről. Vettem már könyvet a kezembe, mondanom sem kell, úgy éreztem magamat, mint egy csimpánz.


Anno vittek fejlesztésre a szüleim, iskolán belül, de még maszekra is - éveken át. Semmi értelme nem volt, felesleges köröket tettünk meg. Aztán pszichológus segítségét kérve remekül megállapították, hogy gyógyszer “kell” nekem, első perctől ellenkeztem, de szednem kellett. Nem hatott, a mellékhatás iszonyú volt. Kineziológusnál is voltam, oda ahányszor elvitt az anyám, annyiszor keveredtem vitába azzal a hókuszpók nővel. Elkezdte magyarázni, hogy a horoszkópom alapján én egy... (felsorolt 5 tulajdonságot) majd rávágtam, hogy ez az emberek többségére illik. Egyből egy pofátlan 12 éves taknyos lettem a szemében, na oda sem mentünk többet 3 alkalomnál.


19 éves múltam. Az elmúlt 14 év alatt lett egy halom ambuláns lapom, egy rakás fejlesztésen is voltam már, mégsem lettem okosabb, csak a tudás éhségem gyarapodott, lassan éhen is hal az agyam.


Nem tudok egy egyszerű fejszámolást, (még lapon sem megy)

Problémamegoldó képességem nincs, sosem volt,

Dolgozni nem tudok, zavart vagyok, ami viszont pánikbetegség,

Társas kapcsolataim nincsenek, keveset beszélgetek bárkivel is, mert engem nem értenek meg, eszement gondolkodásom van, zagyvaságokat beszélek, másokat pedig én nem értek meg.


Az emberek furának tartanak, folyton erőltetem a normál viselkedést, hogy ne keltsek feltűnést, ahányszor bele vagyok kényszerítve szüleim által egy programba, de nem megy, olyankor napokra elkedvtelenedem.


Szeretnék figyelni másokra, követni a mondatokat, a történéseket, ezután fejleszteni a kézügyességemet, hogy legalább a cipőmet be tudjam kötni. Autista nem vagyok, hónapokig azzal a gyanúval vizsgáltak. Mintha létre jött volna bennem egy újabb betegség.


Nem akarok ennyire önállótlan lenni, kellemetlen számomra. Tapasztalatokra, ötletekre lennék kíváncsi, hogy mi legyen a kiindulópontom.


2021. febr. 12. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben beszélgetős műsorokat hallgatnék kiindulásként jó pont. Sportolnék mert a sport oda figylésre és önkontrollra tanít pl :futás
2021. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ez érdekes számomra. A kérdésed megfogalmazásából nekem pont az jött le, hogy intelligens vagy. Itt a gyakorin az ilyen fogalamazási készség elég ritka. Tízből öt kérdés teljesen érthetetlen/értelmetlen. Pedig azt mondtad csak zagyvaságokat, meg értelmetlenségeket tudsz mondani... ?
2021. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Hogyan fejlesszem magamat; a szókincsemet, érzelmi és értelmi intelligenciámat?


Olvass sok szerelmes verset.

2021. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1# Milyen beszélgetős műsorokat? Az a baj, hogy általában olyan dolgokról faggatóznak, amelyek hidegen hagynak, legtöbbször pedig panaszkodnak. Ha tudsz ajánlani egyet, megköszönném! A futást sétával helyettesítem, ugyanis volt sérülésem, és még így is örülök, hogy 10 kilométert képes vagyok megtenni egy nap, nagyon nehéz terhelni a lábamat műtét után.


2# Hidd el, hogy nagyon bugyuta dolgokat hordok össze szóbeszédben, írásban akármennyit gondolkodhatok, bár okosságokat ugyanúgy nem tudok mondani.


3# Verset olvasok, de semmiképpen sem szerelmeset. Ha már mindenképpen szerelmesnek kell lennie, akkor a “Semmiért Egészen,” és szánom bánom, hogy 10-15 perc olvasás után tompa lesz az agyam. :(

2021. febr. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!