Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez? Kevésnek érzem...

Miért van ez? Kevésnek érzem magamat máshoz képest, furának, cikinek, butának, a 4 fal között érzem magamat a legjobban mert érzem, hogy senkit nem érdekel velem mi van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs egy darab barátom se, nagyon egyedül vagyok. Akik voltak, azok se voltak barátok, mert csak magukkal foglalkoztak, hogy velem mivan senkit nem érdekel és szégyelltem is magam, mert ők ismerkedtek, buliztak, én meg csak a négy fal között éltem napjaim, nem tudtam semmiről storizni. Volt hogy kitaláltam történeteket, csak ne lássák milyen unalmasan telnek napjaim. Miért van az ha csak beszélgetek bárkivel személyesen utána rosszul érzem magamat, és érzem hogy nem érdeklem őket? Önbizalomhiány tudom, de lehet mégis ciki vagyok, hisz látom nem olyan vagyok mint ők, hanem teljesen más. Nem szocializálódok talán ez is a baj, de nem is akarok mert csak rosszul érezném magamat, mert nem tudom hogyan kell kommunikálni, viselkedni velük. És sokszor úgy gondolom jobb a magam társasága, hogy ne érezzem ezt, inkább elkerülöm. Már a gimiben is rengeteget bántottak, csendes visszahúzódó énem miatt, csak mert nem voltam olyan nagyszájú mint ők, minden napom egy terror volt, azóta kialakult bennem egy senki vagyok érzés, de sokat változtam azóta. 26/L

2021. febr. 21. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Ilyenek vagyunk mi introvertáltak.
2021. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Téves kapcsolás. Nem a gimi óta alakult ki benned a senkivagyok érzés, ezt a családod alapozta meg gyerekkorodban. Ha egy gyereknek (és itt az élet első 3/6 éve a döntő), nem alapozzák meg az önbizalmát, nem támogatják úgy, hogy helyes önértékelése alakuljon ki, akkor az iskolában már egyszerűen vonzani fogja azt, hogy céltáblája legyen a szemétkedőknek. És felnőttkorban már ezzel nem sokat lehet kezdeni agyalás útján, csak azok a módszerek segítenek, amik bele tudnak vinni az érzéseid mélyére és fel tudják tárni azok valós forrásait. Pl. egy pszichoterápia.
2021. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Oké szóval előszór is ez normális. Ne kezeld magad úgy, mint egy ufót, mert ugyanúgy ember vagy. Én is hasonló cipőben járok. Ha rosszul érzed magad, ezért félsz beszélgetni, gondold végig egy beszélgetés előtt vagy akár reggel, hogy hogyan szeretnéd magad érezni utána. És ehhez, hogy ezt elérd, mit kell tenned. Emellett ha stresszelsz egy beszélgetés előtt, két dolgot ajánlanék:

1. Oszdd meg a másikkal, hogy izgulsz vagy akár azt is, hogy furcsának gondolod magadat. Így nem egyedül kell vele megküzdened.

2. Gondolj arra, hogy ennek a pillanatnak is egyszer vége lesz és ez az adott ember, akivel beszélgetsz, maximum egy-két percig fog azon agyalni, hogy hogyan viselkedtél. Aztán hamar el is felejt majd, ha nem voltál izgalmas társaság.


Ha zavar, hogy nem történik veled semmi, és nincsenek sztorijaid, akkor csak menj ki az utcára, erdőbe vagy bárhova és hagyd, hogy történjenek az események. Illetve csinálhatsz direkt izgalmas dolgokat is. Plusz ne próbld irányítani az embereket és a világot. Ök ígyis-úgyis azt gondolják majd, amit akarnak. Akár stresszelsz, akár nem. Tehát nyugodj meg és foglalkozz magaddal, akár mondd el magadnak, miért lehet téged szeretni és miért nem. Az utóbbin pedig hogy lehet változtatni. De lehet, hogy mindet csak a tinikori problémáidból adódik. Tehát gondold végig, hogyan lehetne elfelejteni ezeket.

Próbálj meg minden nap gondolkodni azon, mennyit tettél a környezetedért, mennyit fejlődtél. Bármiben.

Érdemes egy hobbit is találni, amivel kifejezheted önmagad és sikerélménnyel is önbizalmat ad neked.


Ha nagyon úgy érzed, rosszabb vagy, mint az emberek, akkor egy beszélgetés előtt képzeld el a másikat egy megviselt helyzetben. Ilyenkor veszít a komolyságából a dolog. Ráadásul ők is emberek ugyanolyan érzésekkel és gondolatokkal. Sokan csak hús-vér élőlényeknek tekintik az embertársaikat, akik valójában ugyanúgy személyiséggel rendelkeznek.


Tudnék még millió dolgot írni, de elég hosszú ez a válasz már így is, úgy érzem:D. Plusz ebből konkrétan nem tudtuk meg, miért érezheted így magad, de pár általános tanácsot írtam csak, amik nekem is segítettek.


Végszónak pedig annyit, hogy türelem és tisztelet magaddal szemben. Neked is szükséges az idő a fejlődéshez, add meg magadnak!

2021. márc. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!