Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon félek az érettségitől! ...

Nagyon félek az érettségitől! Valaki valami tanács?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es és nagyon félek az érettségitől egyszerűen már gyomorgörcsöm van tőle pedig nem is idén lesz nekem. Szeretnék emeltezni és a töri mellett döntöttem mert azt legalább szeretem de most olvastam a tételeket amik idén kellenek az érettségizőknek és uhhh nagyon elvagyok bizonytalanodva hogy ezt meg tudnám e mind tanulni. De muszáj lenne valamiből emeltezni mert szeretnék menni egyetemre. És még infóból is kéne csinálnom egy középet illetve angol nyelvvizsgát. Nagyon félek hogy mi lesz ha elbukom vagy ha nem fogok tudni megtanulni mindent. Ti hogy voltatok az érettségivel illetve hogyan éltétek meg?

2021. márc. 10. 02:09
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem, ha nem fontos egyből az egyetem akkor halász egy évet. Csinálj érettségi után ősszel egy szintezőt és nyelvvizsgát.

Ugye tudod, hogy a diplomához 2 nyelvvizsga kell?

2021. márc. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) Én pár tárgyat más rendszerben tanultam, így konkrétan nem csak saját tapasztalatból írok, hanem barátnőim alapján. Ha szorgalmas vagy nem nehéz letenni, főleg nem a közepeket,csupán minden egyszerre tűnik soknak. Esetleg próbáld meg idén nyáron megszerezni a nyelvvizsgát, hogy ne a húzós 12.re maradjon. Valamint infóból megpróbálhatnál októberben előrehozottat tenni, így ha az jól sikerült akkor már csak 4 tárgyad lesz hátra, ha véletlen nem leszel vele elégedett, akkor májusban újraírod, egyszerűbb lesz, mert már ismerni fogod hogyan működik. A magyar közép szerintem pofon egyszerű, a szövegalkotásokra kell tanulni, de a szövegértés nem nehéz. A töri hát igen az húzós, de emelten mi nem az? Viszont ha arra koncentrálsz főként akkor nem lehetetlen. Zanza tv és a könyvek valamint sok érettségi oldogatásával nem lehetetlen. A matek gyakorlás kérdése, órán is biztos sokat fogtok gyakorolni és te is oldogathatod az érettségi feladatsorokat. Én is nagyon izgultam elhiheted, 12. es fejjel ez az első megmérettetés és nem igaz szerintem, hogy nem nehéz. Ha már túlvagy rajta és új vizsgatapasztalatokat szerzel na majd akkor jössz rá, hogy feleslegesen izgultál rajta. Sok sikert!
2021. márc. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ❤️
2021. márc. 10. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Szívesen! :)
2021. márc. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Írtam magánt.
2021. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondj vissza a központira, amit még 8.-ban kellett csinálni. Nézd át esetleg, hogy mi volt akkor, ha már megkoptak az emlékek. Visszanézve már nem is olyan nehezek a feladatok mint amennyire akkor annak érezted, ugye? Az érettségivel is majd így leszel, így nem éri meg miatta aggódni, menni fog az is, ahogy a központi is sikerült.
2021. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biológia tanárom szerint orvosi egyetemen napi 100 oldalt megtanulni alap. Szóval a te érettségid piskóta ehhez képest...
2021. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!