Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokszor úgy érzem a barátaim,...

Sokszor úgy érzem a barátaim, csaladom, barátnőm valami oknal fogva haragszanak/nem kedvelnel már. Ez általában megalapozatlan, és ennek tudatában is vagyok, de az érzés ellen nem tudok mit csinálni, nagyon nyomaszt. Mitől lehet ez? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig keresik a társaságom érdeklődnek felőlem, együtt nevetünk, összeülünk stb.


Van, hogy emiatt kellemetlen szituáció alakul ki, amiert rákérdezek, ők meg néznek furcsán, hogy honnan jött ez a gondolat.


Ez az érzés van, hogy teljesen elmúlik, de időszakonként előjön, hol erősebben, hol gyengebben.


Ha esetleg valaki járt már, hasonló cipőben, vagy tudja mi lehet a háttérben, az megosztaná velem tapasztalatait? Előre is köszönöm!


22/F



2021. márc. 12. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom, miről beszélsz, és csak azt tudom mondani neked, hogy engedd el, vonj rá vállat, végezd tovább a dolgod. Ezek olyan gondolatok, amik mérgezik az embert teljesen feleslegesen. Nekem régebben voltak kényszergondolataim, aztán amikor tudatosult bennem, hogy ezek nem történhetnek meg, csak a fejemben játszódnak le, egyből el is felejtem őket.
2021. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van, néha rám tör az az érzés, hogy csak idegesítem a barátaimat, szánalomból vannak velem és valójában egyáltalán nem akarnak a közelükben tudni. Meg hogy egy nap elkövetek egy olyan hibát, ami miatt örökre elhagynak.

Nálam szociális fóbia és önbizalomhiány miatt alakult ki, de nyilvánvalóan mindenkinél más ok van a háttérben.

Ilyenkor próbálok emlékezni azokra a pillanatokra, amik rácáfolnak erre, megerősítésekre, kedves hozzászólásokra, vagy arra, hogy boldogan hívtak el ide-oda, mindenféle hátsó szándék nélkül. Ezeket az emlékeket össze is írtam egy naplóba, és rengeteget segít, ha elolvasom őket egy ilyen "epizód" alatt.


19/F

2021. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kipróbálom a tanácsokat. Jó tudni, nem csak én vagyok így ezzel.
2021. márc. 12. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!