Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem találom a boldogságot ?

Miért nem találom a boldogságot ?

Figyelt kérdés
annyira bele fáradtam hogy 42 éves fejjel nem találom meg azt akivel boldog lehetnék... már sokszor eszembe jutott hogy itt hagyom ezt az egész életet mert bele fáradtam. 21 év alatt 6 kapcsolat ,mind kudarc még egy sima össze költözés sem sikerült egyszer sem. bele fáradtam, ma az ex letiltott a facen pedig nem kerestem nem irtam neki. 2x megpróbáltam itt hagyni az életet de mindig megmentették az életem és azt gondoltam majd a következő majd a következő lesz az én boldogságom kulcsa de nem. ő sem. senki sem. szerettem volna családot gyereket . neki ugyan volt de már nem akart többet és igy is bele mentem. tudom sokan azt fogják irni hogy hülye vagyok vagy ilyesmi. de tényleg ugy érzem nekem ez nem járhat senki mellett vagy megcsaltak vagy becsaptak megloptak ( igen volt ilyen is ) egyszóval most már hetek óta ezen jár az agyam hogy mit tegyek magammal hogy itt hagyjak mindent.van én választok mindig rosszúl párt magamnak vagy velem van komoly hiba, pedig hüséges vagyok , nem csúnya dolgozom nem cigizem nem iszom semmi ilyen. csak élek napról napra egyre többet és nem sikerült még sem az hogy legalább egy olyan párom legyen aki ugy szeret engem ahogy én őt. miért kell mindig velem ezt tennie az életnek ? miért nem kaphattam meg soha hogy igen szivem együtt maradunk mindig amig csak élünk. szerettem volna feleséget,gyereket házat. de nem. nekem ez nem sikerül. nyugodtan lehet szídni de tényleg bele fáradtam. este bevettem pár szem altatót. ittam alkoholt gyógyszerre de semmi ... kicsit tovább aludtam.
2021. ápr. 26. 16:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az a nagy büdös helyzet, hogy te látszólag csak sajnáltatod magad, meg sem próbálsz élni, csak nyafogsz, hogy neked milyen szar. Így nem is lesz jobb. A világ egész egyszerűen nem úgy működik, hogy te elképzelsz valamit és akkor az úgy lesz. Vagy képes vagy felnőni ehhez a feladathoz, amit úgy hívnak élet, vagy maradsz egy vinnyogó, picsogó kisgyerek amíg meg nem unod és a vonat alá nem ugrasz.
2021. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves 11es,egyrészt én nem sajnáltatom magam mert azzal előrébb nem lennék. Kiirtam ide az életem sajnos nagyon lesujtó részét amire nem találtam máig okot indokot hogy miért történt így. Igen sajnos nagyon keves jót tudok amire azt mondhatnám hogy olyan boldog volt mint amire vágyom.A legnagyobb ellenségemnek nem kívánom ezeket. Nem sirni jöttem ide mert azzal sem lennék előrébb. Tényleg ennyire nem érezhető át? Nem kell megérteni sem mert azt látom hogy az amit én erzek s fáj azt lehet más nem érti meg nem tudja át élni. Mindenkiért a maximálisan lehető legtöbbet tettem míndig legyen az barát vagy párom.S mégis újra és újra amikor úgy tűnik hogy minden rendben akkor ez szerte foszlik. Az elet tudom milyen s látom ahogy sokan tudnak boldogulni az ismerőseim közül csak én vagyok aki nem jut tovább akár mennyire is vágyom erre az apróságra.
2021. ápr. 26. 19:38
 13/17 anonim ***** válasza:

De hát pont erről beszélek. Idézhetlek?


"[...] sajnos nagyon lesujtó [...] nem találtam máig okot indokot [...] sajnos nagyon keves jót [...] Nem kell megérteni sem [...] az amit én erzek s fáj [...] más nem érti meg nem tudja át élni [...] mégis újra és újra [...] szerte foszlik [...] csak én vagyok aki nem jut tovább."


Folyamatosan csak negatív vagy, negatív, negatív, fáj, szar, rossz, jaj, juj.

Hagyd már abba!

Nyafogsz, sajnáltatod magad, még abban a kommentedben is, amiben azt próbálod megmagyarázni, hogy miért nem.

Mártír komplexus.

Azt élvezed tudat alatt, hogy szar neked, mert így kapsz egy kis figyelmet.

Amíg ezt nem fejezed be, amíg csak fetrengesz a mocsokban, amíg nem állsz fel, addig nem lesz jobb.

A te döntésed, más nem fog tudni rajtad segíteni.

Szedd össze magad és kezdj el élni amíg még lehet.

Ne erőlködj, ne izzadj hogy megtaláld a nagy őt, ne ezen járjon az eszed éjjel-nappal.

Hagyd abba!

Vagy tudod mit? Felőlem folytasd. Nekem mindegy. A saját életedet bazsod el. Csak a sajátodat.

2021. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a rossz fiúk pedig boldogok... Nincs igazság.

Emellett megjegyzem, a lányok nem annyira szeretik a búval baszott fiúkat. Lehet, hogy az értelmesebbek ezért hagytak ott.

Én megértem, hogy a boldogságot egy családban látod, én is ilyen vagyok( és magam is gondolkozom sokszor az öngyilkosságon...)

viszont gondolj arra, hogy a barátaid, szüleid mit fognak érezni, mikor megölöd magad. Engem csak ez tart vissza.

A pszichológushoz, pedig ha van pénzed, menj vissza. Vagy keress újat. Nem normális(szerintem) ha meg akarja ölni magát az ember.

Nem tudom azt mondni, hogy ne öld meg magad, mert én is ebben látm a kiutat a saját problémáimból, de gondolj másokra. Mit teszel másokkal, ha megölöd magad. Ha nincsenek is barátaid, akkor gondolj arra az emberre aki majd megtlálja a holttested. Tudom, nem a te dolgod, de ha van benned empátia, nem teszed.

2021. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14 vagyok


Amugy meg, szerezz barátokat. Velük nyugodtan menj el iszogatni ha kinyitnak végre a kocsmák. Az is erős boldogságforrás, ha felszabadulton tudtok röhögni értelmetlen dolgokon.(mi ezt multhét szombaton tudtuk le a haverokkal egy pincében egy üveg alma pálinkával :)

A cigit meg jól teszed, hogy nem fogyasztod. Azt ne.

2021. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy mért kell egy másik személy valakinek a boldogságához.

Én pl direkt elküldtem az összes nálam próbálkozó személyt. Bárki aki ebbe belement párkapcsolat / gyerekezés témába senki sem jött ki belőle jól.

Lásd rokonok vagy munkatársak, anyámék is elváltak....stb.


Én a kövesd az álmaidat filozófiában hiszek. Amihez nekem nem kell egy másik személy soha nem is kellet. Bár ez lehet hogy személyiség függő is. Meg én Introvertált is vagyok.

2021. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Z ***** válasza:

Saját tapasztalat: ha nem keresed megtalálod

ha nagyon rágörcsölsz, akkor azért nem találod meg, mert a legtöbb nő nem szeretne olyan férfit, aki ennyire stresszel és kesereg

Másik meg: nem mindegy, hogy hol keresel párt. Még ha keresel is, gondold végig milyen helyen találod. Kocsmában? Társkeresőn? Itt a gyakorin? Ezeket felejtsd el, nagyon kis számban hozhatnak tartós kapcsolatot és nagy részben csak csalódast fognak okozni főleg neked, amit eddig leszűrtem belőled.

De amit előttem már többen is mondtak: legyél boldog más módon először. Ha már nincsenek pszichológiai problémáid, vagy legalább is kevesebb, és életvidám vagy, akkor sokkal jobban fog menni a társkeresés.

Régen én is folyton keseregtem, hogy milyen rossz meg minden igazságtalan, de rájöttem, hogy ez nem is lesz másképp. Ez a világ igazságtalan. De ez nem azt jelenti, hogy nem kell élni benne. Ha jó helyen keresed, meg tudod találni az igazi boldogság forrását.

Sok sikert

2021. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!