Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A fejemben van egy hang ami...

A fejemben van egy hang ami mond olyanokat ami egyáltalán nem igaz és addig csinálja amig hibásnak érzem magam olyan dolog miatt ami egyáltalán nem igaz és ez sokszor annyira megterhel,hogy sirni tudnék,mitől lehet,vagy van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ez a hang egy belső gondolati monológ, vagy pedig egy tényleges "hang", amit hallasz, és a gondolataidtól függetlenül, azokat megzavarva "beszél" hozzád?
2021. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Mivel én arra gyanakszom, hogy ez mások által beléd plántált önvád, és önutálat, ezért azt gondolom, felül tudsz rajta kerekedni.

Ki kellene beszélni magadból a problémáidat, akár naplószerűen írva, akár időnként papírfecnikre jegyzetelve - ez utóbbit, akár meg is semmisítheted -, de közben el kell engedned a problémáidat.

HA mindez nem sikerül, nehézséget okoz, akkor keress pszichológust, aki segít a feldolgozásban.

2021. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pontosan,gondolataimtól független és nagyon megtud zavarni.
2021. ápr. 27. 09:38
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg a tudatalattidat "hallod".

Ilyen szempontból nagyon sokfélék tudnak lenni az emberek, olvasd el ezt a cikket, szerintem a kérdéseid nagy részére választ fog adni (és még több új kérdést vet fel).

[link]


Az, hogy miért ilyen dolgokról beszél, az viszont egy komolyabb probléma

2021. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy érhetőbb legyen az egész a hang amit hallok olyanokat mond amit valójában nem érzek sőt egyáltalán nem így van de próbálja nekem bebeszélni és ilyenkor nem áll le,lehet ez skizofrénia talán?🥺
2021. ápr. 29. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!