Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más lány is fél az utcán vele...

Más lány is fél az utcán vele szembe jövő férfiaktól?

Figyelt kérdés
Tizenéves lány vagyok. Vidéken lakok, de igazából, ha egyedül vagyok kevésbé forgalmas helyen mindig ez van. Akármilyen férfi jön velem szembe, egyszerűen rettegek. Félek, hogy leszólít, megtámad meg ilyesmi. Ha jön/leparkol egy sötétebb kocsi rögtön a járda belsejére húzódok és szinte a falhoz simulva megyek és csak akkor nyugszom meg, ha nő van az autóban vagy tovább megy az illető. Egyszerűen nem tudom mi van velem. Ráadásul nem is az van, hogy este félek az utcán, hanem FÉNYES NAPPAL. Csomószor van, hogy jön velem szembe egy férfi és egyszerűen végig bámul, pedig egyáltalán nem öltözök kihívóan, a "legmerészebb" felsőm is egy ujjatlan, ami még csak nem is haspóló. Az történt, hogy múltkor láttam, hogy az illető jön velem szembe és bámul, kicsit olyan részegesnek tűnt, (megjegyzem, nem volt az csak én hajlandó vagyok mindent beképzelni) és nem tudom mi történt, de úgy megijedtem tőle, hogy konkrétan KIUGROTTAM az útra, és még az a szerencse, hogy nem jött kocsi... Utána persze totál szétestem, és sírva hazarohantam. Múltkor a barátnőmmel mentem, de ez se oldotta meg a problémát, így csak annyit értem el, hogy már ketten féltünk az utcán (pedig ez nem hinném, hogy olyan hű de veszélyes hely lenne). Anyukám mesélte a rém történeteit, hogy ebbe a faluba már valamelyik ismerősét megerőszakolták meg ilyesmi, de ez ilyen ezeréves sztori (és anyából kiindulva csak valami ismerősétől hallott egy történetet, amit fogott és átköltött). Na mindegy a lényeg, hogy nem tudom, hogy küzdjem ezt le...barátom nincs aki el tudna kísérni, bár nem is várnám el senkitől ezt. Van más lány is, akinek ilyen gondjai vannak? Illetve van valami ötletetek, hogy hogy kéne ezt leküzdenem? Nem akarok rettegésben élni, már teljesen kikészít ez az egész...

2021. máj. 19. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem félek.
2021. máj. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én egy 185 centis nagydarab srác vagyok. Napközben nem is fosok az utcán, de este már inkább. Vannak elég bizar alakok. Kicsit jobb félni, mint megijedni.

Bár általában, ha sötétben megyek valahova, akkor előlem mennek át az út másik oldalára, pedig tényleg nagyon nyugodt a természetem és agresszív se vagyok. De nappal nem jellemző, hogy minden neszre egyből felfigyelek.


Amúgy ha akarsz ezekről beszélgetni kedves kérdező írj nyugodtan :)

2021. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél valamilyen legális önvédelmi eszközt, az nagyon megtud nyugtatni, nekem így volt.
2021. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit több önbizalom kellene, fejleszd valahogy. Nem azért bámulnak meg, ha kihívó vagy, hanem ha félénk kisegér.
2021. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
igen en is felek a ferfiaktol. vegyel borssprayt, nalam is mindig van, sose lehet tudni mikor kell
2021. máj. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

A sprayt nem tarthatod készenlétben a kezedben és mire rájössz, hogy használnod kellene, amíg előkotrod - már késő (LEHET).

Ez a gyerekkori rémtörténetek meghallgatásának a szövődménye. Önbizalmadat kellene erősíteni, olyan barátnőt szerezni, aki bátrabb és nem növeli a félelmed. Ha másképp nem megy, menj szakemberhez. Ne olvass, ne nézz rémtörténeteket.

Ugyanakkor jól vésd az agyadba: édeskevés férfi rosszindulatú!

2021. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Én is szoktam így lenni de azért nem ilyen durván. Én szívesen lennék veled, és mindig elkisérnélek :) 17f
2021. máj. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek, csak idegesít, ha megnéznek, pedig nem is öltöztem kihívóan. Az nyugtat meg, hogy mindig kéznél van a hangom (sikítás) meg a lábam (tökön rúgás). Este már nem mászkálok, nappal pedig olyan helyen, ahol mások is vannak. Küzdősportolok, és ez ad némi önbizalmat - ha tudnám használni éles helyzetben, ha nem.
2021. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Azt a rúgást semmiképp sem ajánlom.

Megindokolom:

- Akkor sem ér sokat, ha nyáron egy gatyában van (hát még, ha vastag farmerben, ami felfogja a rúgást) és nagyon pontosan kellene céloznod, hogy pont OTT rúgd meg, ami ilyen váratlan helyzetben nehezen kivitelezhető.

- Pontosan szemben kellene vele lenned és ez csak néha fordul elő.

- Rúgás közben elkapja a lábad, kicsit megemeli és máris fekszel a földön, kiszolgáltatva magad az ő kénye-kedvének.

Amit javasolnak mások:

- Erős ütéssel, ököllel gyomorszájon ütni, hogy összegörnyedjen és magával foglalkozzon, ne veled.

- Ököllel, oldalról úgy megütni az orrát, hogy a csontja repedjen és elinduljon az orra vére!

- Leghatásosabb, de kockázatos, ha ököllel a szemébe ütsz, hogy megkéküljön neki. Ezt csak végső esetben tedd.

2021. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis üldözési mánia. Nem csoda, a sok bűnügyi hír amit manapság már képesek lehozni, árt a pszichének.

Én idegen férfiaktól nem félek, de ha mögöttem jön valaki és oldalról közelít, én is oldalra nézek mindig, ha nem a tömegben állok és hátulról közeledik felém, akkor pedig hátra. Autóknál szintén ugyanez. Állítottak már meg az úton öngyújtót is kérni autóból, hazudtam, hogy nincs. És stresszeltem már rá egy kocsira is úgy, hogy megmaradt bennem a rendszám eleje és később ugyanott bukkant fel ahol megint én ugyanaz a kocsi. Aztán a következő napokban többször is láttam munkába menet, hogy ugyanott áll meg egy étterem előtt, szóval csak puszta véletlen lehetett.

Hordj magadnál paprika spray-t, valamilyen önvédelmi eszközt, az biztonságérzetet ad. Ne stresszelj rá ezekre a dolgokra, csak arra ami gyanúsan közeli.

2021. máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!