Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet a gond velem?

Mi lehet a gond velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni. Nagyon félek, hogy elvesztem a barátom és bárkit megsértek erősen.

Megfigyeltem magamon, hogy néha egyik percről a másikra változik a hangulatom. Néha ez a jó vagy az, ilyen hangulatember talán? Van, hogy én megyek oda valakihez, hogy megöleljem, majd amikor ő jön oda qkkor a falra is tudnék mászni. És akkor felidegesedek és elborul az agyam. Vagy kihat az a viselkedésemre,aminek talán semmi köze ahhoz igazából, pl suliban rossz jegy és akkor egész nap morcos vagyok és szomorú. Vagy otthon veszekszünk, s akkor a barátommal is az a hangulatom van, amit otthon átvettem, zsörtös, hisztis.

És ez teljesen kikészít. Eleve forrófejű vagyok, elborul nagyon hamar az agyam, ha olyan történik. Hálistennek nem vagyok agresszív, szóval csak elkezdek hisztizni, zsörtölni, durcizni. Borzalmas. Na, de ezt észrevettem és próbaltám edzéssel elütni, nem ment egészen. Próbáltam meditáció, az sem egészen, olvasás sem, rajz sem. Néha mennek néha nem. Próbaltam, hogy 10-ig elszámolok s nem szólok semmit. Néha működik, hogy rossz a hangulatom valami miatt, tudatosítom s azt mondom nem baj, mert otthon mondjuk egyet olvasok, hátha jobb lesz s legalább nem bántok senkit addig s csak arra gondolok. Régebb is volt ilyen, de nem ennyire. Nem tudok ezzel élni, de változtatni fogalmam sincsen hogy lehet. Ez egyáltalán nincsen jóhatással a kapcsolatomra sem, szeretem a barátom, de sokszor nem gondolok előre, nem tudok egyszerűen, megsértem és akkor bánom. És nem csak kis dolgok, nagyon elfajúltak mostanában. A megtestesített méregnek érzem magam.

A családban mostanában történt sok halál, sok ilyen befolyásoló tényező, amin nem tudtam még túllépni. Azt hittem túlléptem egészen addig amíg újból nem tudok rendesen aludni miattuk.

Remélem valaki tud segíteni és kérlek ha nem tudsz segítő, komoly dolgot mondani, akkor tartsd meg magadnak. Én is bánom eleget, nem kell ebben segítség. :)



2021. jún. 6. 14:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem magam, mint egy alkoholista aki megigéri hogy még egy pohár és utána sose iszik. Pont úgy érzem magam. annyiszor felfogadtam megváltozok és nem sikerült eddig. Belülről felmorzsol darabokra.
2021. jún. 6. 14:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, csak tipp, de érdemes átolvasni.

[link]

[link]

2021. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok benned a feszültség. és túl gyorsan cselekszel. Próbálj lelassulni!

A HOVA tabletta is segíthet. Macskagyökér tartalmú természetes nyugtatószer. Abból napi 1-2-t én beszednék a helyedben. A sport valóban segít. Ha nem ment akkor lehet hogy csak konditermi lötyögés az amit csináltál nem komoly munka. Amikor fáj amikor ordítva nyomod ki az utolsókat akkor adod ki igazán a benned lévő feszültséget.


Mindemellett beszélj gátlások nélkül és összetetten fogalmazva az érzéseidről sokat és sok megbízható embernek! Sokszor ha kiadod akkor nem terhel már annyira és lehet hogy magad hallgatva a megoldásra is rájössz. Mindemellett művelődj! A gondolkodás fontos. Átveszi az érzelmektől az uralmat de ez nem történik meg sokszor magától. Rá kell kondícionálni az agyad. Ha érdekel adok linkeket ami gondolkodásra késztető műsorokra mutat amiket pl én szoktam hallgatni.

Ja és ha fiatal vagy akkor jó eséllyel a mostani barátod nem az utolsó.

2021. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Inkább arra, hogy nem az utolsó nem szeretnék gondolni, mert én úgy vagyok vele ha valakit megszerettem, akkor felelősséget vállalok érte. Bármi áron, ez van amúgy családban is, ahogy mondtam. Aztán nem tudom, talán változik az idő elteltével. És igen, neki akarok kezdeni komolyabban edzeni, biztos segít az.

Nem hinném, hogy depressziós vagyok, csak ahogy a második fogalmazott túl nagyon feszült. Annyira, hogy sokszor már nem bírom.


Köszönöm mindenképpen ^^

2021. jún. 11. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi változott azóta?
2021. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, azóta megpróbálta a naplóírást és az olvasást, efzést komolyabbra venni. Így az történik, hogy amikor érzem közel vagyok hogy elboruljon az agyam vagy már megtörtént akkor csillapítom magam ily módokon.

A másik dolog, hogy a forrófejűségem miatt azért próbálom nem elnyomni az érzelmeim. vagyis úgy értem, hogy sokszor az volt hogy mondok valamit hirtelen és akkor az amit gondolok, vagy érzek (ezt a másik fél tudtára adom ) csak annak van betudva, hogy igen mert hirtelen beszélsz s most bánom. De nem ez az igazság, van ami zavar és nem sértésből mondom vagy nem hirtelen fellángolásból. Amúgy együtt vagyunk a barátommal (róla is szó volt) , sikerült a gondokat megoldani. Nyilván vannak olyan gondok amik ellen nem tehetünk (a tanulás miatti távolság) de remélem hogy túlvészeljük (ez is kihat az egész érzésvilágomra, és elég szarul).

Amúgy olvastam Csernus könyveket is, még valamilyeneket szeretnék. Szerintem van minimális változás, elég nehéz a hibáimat kijavítani, de na, próbálkozok.


Köszönöm a segítséget és a kérdést is. Nem járok sokat ide fel, de észrevettem nagykésőre.

2021. aug. 6. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!