Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be, hogy...

Miért nem látja be, hogy mekkora különbséget tett köztünk?

Figyelt kérdés

Anyám mindig is kivételezett a tesómmal. Ha ő este 10-kor pl krumplipürét akart enni, akkor csinált neki. Ellenben én soha nem ehettem pl virslit, tojást, tejbegrízt, mert mit képzelek, ő 2 db virsliért meg tojásért nem fog összekoszolni egy edényt. Csak akkor ehettem, ha a tesóm is kért.

Vagy ha egyszerre voltunk betegek, akkor engem elzavart iskolába csütörtökön, a tesómat meg nem, mert arra a 2 napra már minek menjen. De volt olyan is, hogy én heteket sírtam, hogy rosszul vagyok, de csak 2-3 hét múlva vitt el orvoshoz, kiderült, hogy tüdőgyulladásom van, de ha a tesómnak szúrt a szíve, vele azonnal rohant a kórházba. Mert nekem iskolába KELL mennem és kész, nincs nekem semmi bajom csak szimulálok, iskolaundorom van.

A tesómnak az iskolába 6 szendvicset csomagolt, én nem vihettem egyet sem, mert az mind kell a tesómnak. Ha rakott is el egyet nekem, abban rendszeres romlott volt a szalámi, amit ő is észrevett, de azért elrakta, mert ő nem tehet róla, hogy 2-3 nap alatt megbüdösödik a hűtőben.

Mindenben a tesóm volt az ügyes, belőlem meg soha nem lesz senki, nekem semmi nem fog menni, sikerülni.

Csodálkozott, hogy én megszakítottam vele a kapcsolatot, sérelmezi, hogy anyáknapjára nem írok neki legalább egy sms-t, mert ő milyen jó anya volt, ilyenek soha nem voltak, amiket én állítok. Most persze kellene az unoka neki, normálisabban viselkedik, mint régen, de nem ismer be semmit.



2021. jan. 20. 11:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
51%
Add tudtára ezt az egészet. Néha hívd fel, menj el hozzá, kérdezd meg hogy van, már csak azért is, hogy ne süllyedj le az ő szintjére. De szerintem mindenképp világosítsd fel arról, hogy téged értek sérelmek és fájtak dolgok. De ne veszekedj vele már emiatt, visszamenni nem lehet az időbe, és ha ő ilyen volt a saját gyermekével, nem érdemel tőled többet, még veszekedést sem.
2021. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
12%

Egyetértek az elsővel.

Sok fájdalom ért, de mégiscsak az anyád. Szerintem is időnként azért hívd fel hogy van, mi újság velük. Pár mondatban elmeséled hogy te is megvagy. Az unokájával (vagyis a gyerekeddel) nem hinném hogy ugyanilyen rosszul bánna. A nagyszülők mindig imádják az unokákat és elkényeztetik. A gyereked se vondd meg attól hogy legyen egy nagyija. Lehet nekik jó lenne a kapcsolatuk.

Ha mégis rosszul bánna vele, akkor már ritkíthatod a találkozást, hogy ne érje rossz a gyereked, de amíg nincs ilyen rossz tapasztalat, addig anyukád is megérdemel egy második esélyt.

2021. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően én is beke- és békülés parti vagyok, de kihozza belőlem a furiat ha valaki azzal jön hogy "mégiscsak az anyád". Hát ez nem felmentés, nem érdem, nem jog és nem kötelez semmire. Utálom hogy engem is mindig megkerdojeleznek mert én sem tartom a kapcsolatot az anyámmal, pedig amúgy alapvetően én is adtam esélyt hogy nagymamakent esetleg jelen lehessen. Nálunk ez sem tudott megvalósulni végül.

Én pedig nem megbocsátani nem tudtam. Azt nem bírom hogy ő mindent visszarendezne a régi vagányra, arrol meg szándékosan tértem le. Így meg nem maradt hely számunkra a másik életében.

2021. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Az előző kommentek a jó példák arra, hogy hogyan kellene még most is lemenned kutyába neki. Ha még azt is tagadja, ami megtörtént, mit vársz tőle?

Van az az eset, amikor onnantól érzed magadat embernek, hogy elengeded a megfelelési kényszert valaki irányába és elengeded a dolgot. Ha így érzed jól magadat, nincs ebben kivetnivaló. Nem egyedi eset. Jobb így, mintha még felnőtt nőként, vagy anyaként is azt bánná az önbizalmad, hogy a saját anyádnak megfelelj.

2021. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az előzőeket az első kettőre értettem.
2021. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el neki, hogy miért döntöttél így
2021. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
23%
Első vagyok, de kihangsúlyoztam, hogy bem érdemel többet az anyja. Egyáltalán nem kell lemenjen kutyába, és ne azért hívja fel néha, mert az anyja, hanem azért, hogy ne legyen azon a szinten amin ő. Természetesen cssk abban az esetben, ha kérdezőt bántja a dolog és szeretne nyitni. Ha nem érdekli, akkor elkell engedni. Egyáltalán nem nyájaskodás az, ha néha felhivja. Nem mondtam, hogy még ő alazkodjon meg előtte.
2021. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
Ismerem ezt a helyzetet, mert velem is igy volt bánva.Viszont sohasem éreztettem vele.Már nem él és nekem igy nincs lelkiismeret furdalásom.
2021. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%

2.vagyok


Az, hogy telefonon 10 percet beszélni havonta, hogy "mi a helyzet anya?" szerintem nem egyenlő azzal, hogy az ember "lemegy kutyába"...


Szerintem igenis felül lehet emelkedni a sérelmeken, hogy a gyerekemnek jó legyen. Nem azt javasoltam, hogy pitizzen anyunak és felejtse el, hogy rossz gyermekkora volt.

Hanem hogy nem szabad egy gyereket megfosztani attól, hogy legyen egy nagymamája, csak azért mert nekem rossz vele a kapcsolatom. Szerintem ez egyszerűen önzőség. Főleg, hogy tudjuk hogy az adott személy tud kedves is lenni. (lásd: jól bánt az kérdező testvérével)

Szóval szerintem megérdemel egy esélyt a kérdező anyja, hogy jó nagymama lehessen, ha már anyának nem volt jó.


Sajnálattal olvasom hogy itt minden válaszolónak az az első gondolata hogy minden kapcsolatot megszakítani.

2021. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
18%

9 Nem is írta senki hogy a kapcsolat megszakítás legyen a célja.

De azért van különbség aközött, hogy még én próbáljak a kedvében járni az erdeklodesemmel, míg a másik csak szamonker, ráadásul olyan jelképes dolgokat mint az anyák napi köszöntés, vagy megprobaljunk egy új viszonyt kiépíteni, ami kölcsönös. Tehát ne csapja az anyjára a telefont, ha keresi, és érdeklődik hogy megismerheti e az unokáját, de a szamonkero sms-ket figyelmen kívül hagynam.

2021. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!