Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek szociálisabb?

Hogyan legyek szociálisabb?

Figyelt kérdés
Most lett idén új osztályom és hát nincs túl sok barátom belőle.4-en vagyunk nagyon jóba,de másokkal nem is nagyon beszélek.Most ők elkezdtek másokkal is barátkozni,beszélgetni.Én is megpróbáltam csak valahogy nem tudok... Ha nagyobb körben elkezdenek beszélni a lányok mindenki be tud csatlakozni stb.. de valahogy én soha nem tudom hogy kéne,nem tudok mit mondani csak mosolygok és nevetek amiket mondanak...meg néha helyeslem.Ha társaságába kerülök nem nagyon tudok mit mondani,csak kínos csend van.Min kéne változtatnom? Lehet hogy ezen is segítene ha kicsit több önbizalmam lenne,és nem értékelném le magam?Ez lehet a baj?
2021. jún. 13. 21:58
 1/1 anonim válasza:

Vedd egy kicsit lazábbra a dolgokat. Leírom nekem mi válik be: nekem is pont három jó barátom van. Rajtuk kívűl csak olyanok, akikkel szoktam néha beszélgetni.

Én úgy csinálom, hogy ha valamelyik gyerek akivel jóban vagyok, olyan témáról beszél vkivel, amihez legalább pár mondatot hozzá tudok fűzni, akkor odamegyek és becsatlakozok a beszélgetésbe.

De pl egyik jó barátom barátkozik az osztály két egyik legidegesítőbb gyerekével, de engem nem zavar, mert ha jót dumálunk az tök jó, viszont ha idegesítőek kezdenek lenni, akkor szépen ignorálom őket.

Akikkel meg nem vagyok annyira jóban, azokra sem ilyen gúnyos megvető szemmel nézek (legfeljebb az osztály legidegesítőbb, leg.. leglehetetlenebb gyerekére mert ő aztán kezelhetetlen), hanem amíg nem zavarnak meg, nem zavarják meg a barátaimat, nem szivatnak, vagy hasonlók, addig csináljanak amit akarnak, sőt, beszélgetek is velük ha kell, csak mondom, ne zavarjanak minket.


Bocsi hogy hosszú lett, csak gondoltam mindent leírok. Remélem tudtam segíteni

2021. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!