Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tartsam magamban a...

Hogy tartsam magamban a lelket, hogy ne legyek öngyilkos? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Talán olyan 2012-13 körül kezdődtek nálam az első olyan gondolatok, hogy véget akarok vetni az életemnek, ezt nem bírom tovább.

Akkor lehettem talán 13-14 éves mikor először váltottam iskolát általános után, nem tudtam megszokni az új közeget, sőt emiatt egy lány hatására megutáltak engem, szó szerint elüldöztek onnan, sőt ott kezdtem el lógni is mikor általánosban sosem lógtam, nem bírtam köztük lenni.

Akkor valahogy nem láttam kiutat ebből és az egyetlen megoldás a lógás volt, majd akkor jöttem rá egyszerűbb mód is van mint az öngyilkosság.

Kezdetben csak a metró alá akartam ugrani, mert az volt közel épp, majd hídról is leakartam ugrani, meg írtam búcsúlevelet is amit bánok.

Akkor a rendőrség is keresett, mert elszöktem, sőt beszéltek velem hogy ilyen többet ne legyen azt csak lett.

Később azért megtaláltam a helyem az iskolában el is végeztem egy szakiskolát 3 évig, majd érettségit próbáltam de nem ment 2 évig.

Közben ezelőtt dolgoztam egy boltban ahol hát ott tudatosodott igazán, hogy szociális fóbiám lett és mindig csak menekülni akartam onnan és mindig kifogásokat kerestem, hogy emiatt mondok fel, még sulizni akarok hadd mondjak fel, volt hogy lógtam onnan és elmentem egy másik munkahelyere (gyakorlatira) és ott próbáltam de nem jött össze, így kaptam a letolást és akkor nem is mehettem már vissza, de később megpróbáltam azért így visszavettek, mert közel volt és kihúztam 8-9 hónapot.

Azóta ez az egy igazi munkahelyen dolgoztam ilyen sok időt, sehol máshol.

Már sok munkahelytől is megváltam mert féltem a beilleszkedéstől és a kiközösítéstől, pedig tudom, hogy oda dolgozni járunk de mégis a történtek miatt berögzült.

Jelenleg majdnem lassan 1 éve és 3 hónapja nem dolgozok, mert találtam közben munkákat, de nem vállaltam mert félek nagyon, nem fogtam még fel, hogy vége van a sulis kornak (pedig miután megtaláltam a helyem szerettem és próbáltam sok suliba járni).

Azóta sok mentális bajom lett mint sok bűntudat, félelem a testszagom miatt korábbi szekálások végett, hüvelyi folyás miatti félelem, OCD, szociális fóbia szóval az életem mostanában mintha egy vitrinben lenne és külső megfigyelők nevetnek rajta, pedig valóságban csak én érzem mindennek a terhét.

Jelenleg munkákat keresek és próbálok fel állni, elkezdeni ha találok valamit, mert nincsen pénzem és ez a legrosszabb, meg hogy lett egy 1 éves űr az életemben amiben nem csináltam semmit.

Azóta az első öngyilkos gondolat óta vannak ilyen gondolataim, de úgy érzem túl lusta lennék ehhez és mostanában csak várom inkább, hogy valami betegség elvigyen vagy várom csak a halált ahogy telik közben unalmasan az idő, mert nem is akarok úgy meghalni hogy közben túlélem.

Valami viszont mindig vissza tartott, hogy ne tegyem meg mert ma még itt vagyok és igaz ez az 1 év semmit tevés ellenére is vannak feladataim meg úgy érzem, valamit teljesítenem kell, hogy ne haljak meg ilyen korán.

Egyik vágyam is úgy néz ki teljesül mint barátkozni egy japán származású lánnyal, mert régóta ez a vágyam csak valahogy most adódott erre lehetőség és ez is tartja még bennem a lelket.

Meg tervben van, hogy felújítom a külsőmet mint új haj, új stílus meg próbálom azért rendbe tenni magam.

De mindig ha valami negatívat tapasztalok akkor megint visszajönnek az öngyilkos gondolatok.

Meg félek ha sikerül azért is találnom munkahelyet ott is elkezdenén ugyanazt mint a korábbi helyemen a boltban hogy lógok, kitalálok okokat, hogy felmondjak, pedig szeretném ha lenne legalább több éves munkatapasztalatom.

Hogy feledkezhetnék meg az öngyilkos gondolatokról és élni az életet továbbra is? Annyira elrontottam az életemet úgy érzem a rossz döntéseimmel és emiatt is van bűntudatom, hogy rendes szakma helyett mint szakács, orvos, kertész helyett csak egy felesleges hídprogramos szakmám lett amire nem vagyok olyan büszke, de arra büszke vagyok, hogy kibírtam azért 3 évet ott és találtam barátokat.

Voltam pszichiáternél meg mindenféle orvosnál mielőtt írnátok a kérdés olvasta után de nem érzek sosem változást, ugyanúgy érzek mindig.

24 L.



2021. febr. 28. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
A válasz ugyanaz, mint mindig: pszichológus/pszichiáter. Az oké, hogy voltál már ezeknél, de úgy látszik, hogy nem a megfelelő szakembernél. Pszichoterápia szükséges. Szocfóbia gyógyítható, OCD kezelhető, csökkenthető.
2021. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, hogy saját magad, szakember segítsége nélkül megoldódjon a problémád.
2021. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam azért helyre állni de tényleg elég nehéz magamtól.

Mindig

2021. febr. 28. 13:11
 4/19 A kérdező kommentje:

Amúgy hogy olvastátok el ilyen gyorsan?

nekem telik pár percbe újra átnézni..

2021. febr. 28. 13:12
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő én voltam. Sehogy sem olvastam el. Az ilyen témáknál általában ugyanaz a gond, a kulcsszavaknál megtaláltam a problémákat, illetve a kereső funkcióval rákerestem a 'pszich' szócskára, ami megmutatta, hogy jártál már pszichiáternél.
2021. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De hogy menjek ismét új szakemberhez ha ettől is félek és nem tudom megint kitárni ezeket neki?
2021. febr. 28. 13:14
 7/19 A kérdező kommentje:

Meg ha lesz szerencsém akkor talán a jövőhéten remélem, hogy felhívnak munka miatt de félek a változásoktól nagyon és nem tudom hogy tudnék ismét elkezdeni dolgozni rendesen napról napra lógások meg kifogások nélkül.

Amúgy sok más tényt is leírtam kár hogy nem olvastad el, mert azért sokat időztem vele hogy egyből olyan írjon aki végig se olvasta.:(

2021. febr. 28. 13:16
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azóta már rég elolvastam. A véleményem nem változott. Itt senki se fog tudni neked segíteni, sajnos.
2021. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8.de legalább tanácsokra vágytam volna..

ezért kár volt szenvedni ezzel leírni

köszönöm a nagy semmit!

soha többet nem jövök ide...

2021. febr. 28. 13:21
 10/19 A kérdező kommentje:
Meg az ilyen hozzá állásal hogy enki se fog tudni neked segíteni, sajnos akkor nyugodtan lehetek öngyilkos igaz? Hisz úgyse fog senki lelket önteni belém, szóval már ma is meghallhatok ennyi erővel.
2021. febr. 28. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!