Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki hogyan találta meg az...

Ki hogyan találta meg az adott pályát amiben szeretne dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem tudom én sem, hogy mit kezdjek, hogyan válasszak, milyen szempontok alapján. Hogyan érdemes tervezni stb.

2021. jún. 30. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sehogy xd kb minden héten más akartam lenni, amikor meg már megvolt pár hely ahová mehetnek ossze vissza variáltam és végül a szüleim döntöttek. Próbáld meg átgondolni hogy mi az amit szívesen csinálsz és hogy az állóképességed mennyire jó (magyarul hogy nem jelent e gondot hogy egész munkaidő alatt allnod kell majd). Meg persze az is fontos hogy mennyire szoktál sportolni, hogy esetleg mennyire birnad az olyan munkát ahol ahol sokat kell mozogni, stb...szóval nagyon sok szempontot figyelembe kell venned. Nekünk az iskolában kötelezően ki kellett tölteni egy ilyen tesztet, amit segíthet a döntésben. Neked is ezt ajánlom. A google-be írd be hogy oktatási hivatal és ott lesz majd. Jól gondold meg mi mellett döntesz, mert ha időközben rajossz hogy ezt mégse szereted akkor persze valtgatsz iskolát, de feleslegesen tanultál egy olyan szakmat ami abszolút nem érdekel.
2021. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felvi könyv szakleírásai alapján. Személyiségtesztekkel lehet szűkíteni a területre.
2021. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az irány kb megvolt, olvasgattam a szakleírásokat, mintatantervet, voltam megnézni egy szimpatikus szakmában dolgozó munkáját (tetszett, de végül nem ezt választottam), jártam nyílt napokra és pályaorientációs napokra.

A megvilágosodás egy kötelező sulis pályaorientációs napon ért. Tényleg olyan igazi megvilágosodás volt, minden stimmelt, azóta biztosan tudom, hogy ez minden szempontból nekem való ezt akarom csinálni és nem értem, hogy miért nem jöttem rá hamarabb. (Oké, tudom miért: nem tudtam, hogy mit lehet vele konkrétan dolgozni és ijesztgettek a barátaim, én még kevésnek éreztem magam ehhez)

Kiderült, hogy pont illik hozzám

Imádom ezt tanulni és igénylem is

Tetszik a légkör

Keresett és megfizetik

Jó munkakörülmények jellemzik

2021. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!