Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lesz ha nem vesznek fel az...

Mi lesz ha nem vesznek fel az egyetemre?

Figyelt kérdés

Mindent elrontottam...


Pszichológiára szerettem volna menni, történelemből érettségiztem emelt szinten. Természetesen elrontottam...

Nem is lenne gond, ha oda nem vesznek fel, volt egy "b" tervem is: gyógypedagógia. Na igen, csak nem gondolkodtam előre még időben, mert oda nem fogadják el a történelem emelt szintű érettségit, csak a magyart, biológiát illetve valamilyen idegennyelvet...

Most mit tegyek?! Napok óta sírógöcsöm van, hiszen pontosan tudom hogy mindent elszúrtam és kevés lett a pontom pszichóra, esélyem sincs bekerülni. A gyógypedagógiát is elrontottam, mert nem jó tárgyból érettségiztem...


Sokat készültem, de mind hiába. Az utolsó évemben a barátaimat is elhanyagoltam, szinte teljesen élettelenné váltam a sok tanulás és stressz miatt. És meglett a gyümölcse? NEM! Minek rontottam el a legutolsó évemet?! Elnézést, az önostorozás mostanában nagyon jól megy...


Az lenne a kérdésem, hogy most mihez kezdjek? Már arra is gondoltam, hogy inkább semmit se csinálok, vagy inkább csinálok hogy ne kelljen mást tennem. Ahh, sok butaság megfordult már a fejemben.😅

Ti mit tennétek a helyemben? Írjam újra 1-2 érettségimet? Vagy menjek el dolgozni? Gőzöm sincs és a kudarctól is félek. Azt se tudom hogy a szüleim meddig hagyják hogy itthon legyek, mert ha nem tanulok tovább, fel is út le is út. Legalábbis anyukám ezt mondta.



2021. júl. 1. 01:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj el kicsit egy áruházba dolgozni, az is motivációt ad a tanuláshoz...

Amúgy nem egy ember van, akit csak a második évben (második jelentkezésre) vesznek fel. A fontos, hogy valamiképp (pl. nyelvvizsga, akármilyen képzés, jogsi) hasznosítsd az előtted álló 1 évet.

2021. júl. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sok erőt adtatok, már belátom hogy valóban nem dőlt össze a világ. :)


Jogosítványt már szereztem és angolból van egy középfokú nyelvvizsgám. Lehet itt az ideje hogy belefeküdjek a németbe, ha abból is szerzek egy nyelvvizsgát, nagyobb esélyem lesz jövőre... De szerintem jobban rágyúrok az emelt érettségimre.

Augusztusban kezdem a lakóhelyemen az 1 hónapos diákmunkát. :D

2021. júl. 5. 22:46
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! ❤️
2021. júl. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett veled azóta? :)

2023. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!