Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minek tanuljak tovább?

Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

2022-ben fogok érettségizni és még most sem tzdom mihez kezdjek az életemmel. Ezek alapján tudnátok javasolni egyetemi szakokat/okj képzéseket a számomra?


Néhány önimsereti kérdést tettem fel magamnak:


-Ha a hátralévő életedben nem kellene aggódnod a pénz miatt, mit csinálnál? -> Biztos hogy egy saját könyvtáram lenne és olvasnék egész álló nap.


-Miben vagy erős? -> A humán tantárgyakban.


-Mi a hobbid? -> Imádok olvasni és festeni. Érdekel a történelem, a legtöbb könyvem történelmi romantikus műfajúak, valamint pszichothriller.


A gyerekeket is szeretem, kreatív vagyok és nagyon nagy a beszélőkém. Szeretek dumálni.😅 Az utazás is érdekel, egy időben légiutaskísérő szerettem volna lenni. Szívesen segítenék embereken. Nagyon érzékeny vagyok de mégis nézem és szeretem is a drámákat. Az amolyan... "beteg" filmek a kedvenciem. Gondolok itt egy minisorozatra, "A tett"-re (vagy a You-ra, bár az nem egy minisorozat), illetve egy filmre, "Az árva"-ra.

Egyébként jó tanuló vagyok az iskolában, idén minden érettségi tantárgyból 5-ös lettem.


Ezek alapján van valamilyen ötletetek a számomra?



2021. júl. 1. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
S-E-M-M-I-N-E-K
2021. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De azért valamit mégis csak kéne csinálnom!
2021. júl. 1. 23:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő/Óvóbácsi, ápoló, színész, történész, régész, tanár,... most ezek jutottak eszembe (mennyire lényeges neked a fizetés, jó nyilván lényeges, hogy el tudd tartani magad, de ha szerényen élsz, az elég? Azért kérdezem, mert ezek a szakmák nem mindig olyanok, amikkel sokat lehetne keresni). #1. voltam és bocsi a bunkózásért
2021. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Könyvtáros esetleg?
2021. júl. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Tapasztalat szerint az ember több mindennel szeret foglalkozni. A megközelítésed jó, tehát azzal kell foglalkozni, amit szeretsz. De mivel nagy a választék szerintem, ezért még hozzáteheted, hogy olyan is legyen, amiből meg lehet élni. A pedagógus és könyvtáros alapból koldusbot, így nem biztos, hogy abba az irányba mennék.
2021. júl. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyermek pszichológia?
2021. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A pszichológia jutott nekem is eszembe, mert én most végeztem alapszakon és leírás alapján a személyiséged hasonlít az enyémhez :D a pszichóban az a jó egyébként, hogy rengeteg szakirány van, és nagyon sokféle az elhelyezkedési lehetőség. nézz utána szerintem vagy kérdezz nyugodtan ha érdekel valami :)
2021. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pszichológiára járok, igaz már mesterképzésre, de én nem biztos, hogy annyira ajánlanám. Nem azért, mert negatív véleményem van róla, sőt kimondottan szeretem. Egyszerűen ez tipikusan az a szak, amit rossz ötlet "csak úgy" elvégezni, ugyanis az 5 év egyetem után is célszerű megcsinálni valamiféle 2-4 éves szakképzést, ha jobb állást szeretnél. Tehát annak, aki unalmában csinálná meg az egyetemet, elmenne csomó éve vele, és nem is biztos, hogy el tudna helyezkedni plusz képzettség nélkül.

Persze még fiatal vagy, szóval simán lehet, hogy csak nem gondolkodtál eleget a kérdésen, és igazából tök motivált és elhivatott tudnál lenni. Ha ez a helyzet, akkor tényleg jó döntés lehet a pszichológia. Én is kimondottan hasonló vagyok hozzád a leírtak alapján, szóval ilyen szempontból nem tartanám rossz ötletnek ezt a szakot. Szerintem is nézz utána alaposabban, főleg felvi.hu-n és a különböző egyetemek weboldalán, de nekem is írhatsz nyugodtan privátot, ha van valami kérdésed a pszichológia szakról. :) Csak fontosnak tartottam elmondani, hogy se ezt, se más szakot ne kezdj el kellő elhivatottság nélkül. Ha kell, inkább hagyj ki egy évet az érettségi után, amíg mondjuk dolgozol és a jövőn gondolkozol, de nem jó elkezdeni egy képzést csak azért, mert nem volt jobb ötleted.

Pszichológián kívül még a gyógypedagógia és a tanár szakok jutottak eszembe, de ezekből sem lehet nagyon meggazdagodni (nem tudom, mennyire fontos ez neked, nyilván mindenkinél változó; nekem személy szerint nem elsődleges). Az szerintem mindenképpen jó jel, hogy felteszel magadnak ilyen önismereti kérdéseket, mert valóban az a fontos, hogy mit szeretnél igazán csinálni, és mi az, ami jól is menne. Sok sikert! :)

2021. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!