Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Boldognak mondanád magad?

Boldognak mondanád magad?

Figyelt kérdés
Egy felmérést végzek szavazás formájában. Kommentben kifejthetitek bővebben a nézőpontjaitokat. A kérdést egy másik kérdés ihlette, amit az első kommentbe linkelek.

2021. szept. 18. 16:33
A kérdező szavazást indított:
Boldog vagyok
Nem vagyok boldog
Voltam már boldog, de most nem vagyok
Mindig boldog voltam
Sosem voltam boldog
A pénz boldoggá tenne
A szerelem tenne boldoggá
Inkább leírom mert más..
36 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. szept. 18. 16:34
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok boldog. Esetleg leírhatná aki még nem az..hogy miért, úgyis anonim oldal. Érdekelne más miért nem az. Én azért mert szeretethiányos vagyok, és mert csak érdekkapcsolataim voltak.
2021. szept. 18. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Van az a pénz, amiért mondanék bármit.
2021. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kifejezetten boldog, de lehetne rosszabb (volt már sokkal rosszabb). Egyetemre járok, szeretem, amit tanulok, ráadásul biztosan nem leszek sokáig munkanélküli. Vannak hobbijaim, van szabadidőm. Anyagilag is rendben vagyok.


Ami miatt mégsem vagyok boldog, az a testalkatom. Nagyon kövér vagyok már kisgyerekkorom óta. Egyrészt betegségek miatt (pajzsmirigy-alulműködés, PCOS, inzulinrezisztencia), másrészt gyermekkori depresszió, és emiatt kialakult evészavar következtében. Tíz éves voltam, amikor először depressziós lettem. Feküdtem már pszichiátrián is, akkor azt hiszem 12 lehettem. A depresszió azóta "elmúlt" (úgy érzem, hogy teljesen sosem fog elmúlni, de tény, hogy sokkal kezelhetőbb most a helyzet), az evészavar maradt. Le kéne fogynom, de nincs hozzá elég kitartásom. Ráadásul még most is nagyon zárkózott vagyok, nincs egy barátom se, így senki nem támogat lelkileg, pedig nagy szükségem lenne arra a plusz erőre. Nem is vágyok olyan nagy dolgokra, de jó lenne valakivel beszélgetni, társasozni, ilyesmi.

2021. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Köszi hogy leírtad, jó hogy megosztottad. Eltudod fogadni hogy örökre a jelen állapot marad?
2021. szept. 21. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem boldognak magam, es sose ereztem boldognak magam, szerintem nem is fogom.. de remelem..
2021. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem marad így örökre, mert teszek ellene, betartom az orvosok utasításait, vagy legalább próbálkozok, folyamatosan fejlődök, de ez egy nagyon lassú folyamat. Néha rosszabb, néha jobb, de az egészségem javul, a depressziós epizódok ritkulnak, és mentálisan is egyre erősebb vagyok. Vannak céljaim, és látom a fényt az alagút végén. Nekem bizonyos dolgok sose lesznek olyan könnyűek, mint sok más embernek, de ez nem jelenti azt, hogy nekem nem lehet jó életem.


Már csak azt kéne elérnem, hogy erre akkor is emlékezzek, amikor legközelebb előjön a depresszióm. :')

2021. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!