Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kisebbségi komplexusom van a...

Kisebbségi komplexusom van a tanulmányaim miatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg lassan végzős villamosmérnök hallgató vagyok. Az eddigi tanulányaim során, szinte minden nap megbánom, hogy ezt a szakmát választottam, viszont nem azért, mert nem élvezem/szeretem.


Korlátolva vagyok emiatt (legalábbis úgy érzem) párkapcsolatok terén is. Párszor megkaptam emberektől, hogy de gáz, volt egy barátnőm is, aki “orvos csak orvost választ” elven elhagyott. Abszolút nincs elismerve a szakma, azt sem tudják mit csinálok, tényleg azt hiszik a villamosokhoz van közöm. Szinte bárhol mondom, kinevetnek vele, vagy csak szimplán nem vesznek komolyan.


Ezek miatt az indokok miatt, minden egyes nap felmerül bennem, hogy esetleg orvosnak kellett volna menjek, vagy jogásznak. Van, mikor felébredek, be kéne menni egyetemre, viszont nincs kedvem, nem akarok felkelni mert úgy érzem rettenetesen felesleges amit tanulok. Mintha csak az időmet vesztegetném, pedig a technológia tényleg rendkívül érdekel.



2021. okt. 27. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan látod a szakmád, az nagy valószínűséggel mások nyomására alakult ki így, de ez nem feltétlenül helyes (én például bölcsész szakos lévén tisztelem azokat, akik a te szakodat végig tudják vinni, mert tudom, hogy milyen nehéz, és hogy valóban kell hozzá lelkesedés). Szóval mindenképpen szerettem volna kiemelni, hogy a villamosmérnöki király, sokak által megbecsült és baromi nehéznek tartott szak.


Számodra gondolati szinten volna hasznos átstrukturálni a villamosmérnökihez fűződő viszonyodat, és ehhez egy tök jó kiinduló alap az, hogy szereted, amit csinálsz. Nem szabad hagyni, hogy mások elrontsák az eddigi terveidet és a tanulmányod iránti szenvedélyed (te tudod, hogy mi az igazság, ők nem!). Érdemes lehet a másokhoz fűződő viszonyodat is átgondolni, változtatni rajta. Sajnos ugye nem jó tanács, hogy állj ki a véleményedért, mert a külső nyomás lassan a véleményed is megváltoztatja az egésszel kapcsolatban, igaz?

Ha ez már a szorongást abszolút lefedő komoly gondokat okoz a mindennapjaidban, ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust. Létezik tb alapon is, csak akkor többet kellhet várni rájuk, ellenben nagyon jól tudnak neked nyújtani a gondodra specializálódott szakembert. (Mivel a párkapcsolati sikertelenség is szerinted a szakma negatív megítéléséből fakad, ezt a témát is érdemes lenne körüljárni vele.)

Én sajnos nem vagyok hozzáértő szaki, ezért csak ennyit tudtam elmondani. Remélem viszont, hogy a külső vélemények meghallgatása és átgondolása segíteni tud a probléma megoldásában.

2021. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

"Szinte bárhol mondom, kinevetnek vele, vagy csak szimplán nem vesznek komolyan."

Szerintem a társasággal van gond, amiben mozogsz. Ha egy olyan szakmán nevetnek, amiben benne van, hogy mérnök, akkor ezek rettentő ostoba emberek.

Az ilyeneket szimplán kerülni kell.


"volt egy barátnőm is, aki “orvos csak orvost választ” elven elhagyott"

Amúgy nekem ebből is az jön le, hogy ostoba a barátnőd.

Illetve nekem csak olyan orvosin végzett ismerősöm van, aki nem orvossal jött össze.

2021. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Nem hivatalos helyen hívd magadat mérnök informatikusnak, ha zavar a villamos.

Bár ha kiszűröd a hülye primitív embereket, nem lesz rosszabb életed.


"Mintha csak az időmet vesztegetném, pedig a technológia tényleg rendkívül érdekel."

És amúgy vesztegeted csak?

2021. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

#3

Mondjuk a körülírt emberekből kinézem, hogy a mérnökinformatikust meg kockának hívják.

Szóval nem vagyok benne biztos, hogy az megoldás lenne, akkor már inkább simán mérnök.

2021. okt. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!