Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem vettek fel az egyetemen?

Figyelt kérdés
Azt hittem csak az első pár nap lesz rossz.De nem változott semmi.Mindennap sírok még ez miatt,most volt először,hogy nem jött össze valami.2 ponttal csúsztam le,az orvosira jelentkeztem.Beiratkoztam egy OKJ-ra,szeretnék egy felsőfokú nyelvvizsgát,de úgy érzem nincsen erőm rá.Félek,hogy az igyekezetem ellenére nem fog sikerülni.Fogytam július óta 10 kg-ot,nincs se étvágyam,se életkedvem se semmi.Ráadásul minden barátom elment a városból,és nem fognak minden hétvégén hazajárni.Nagyon padlón vagyok.Félek ebből nincs kiút.:(
2010. szept. 3. 16:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk.


Az biztos, hogy ebből a helyzetből nagyon nehéz kijutni. Mert az addig oké, hogy elmész OKJ-re, és nyelvvizsgázol, de minden nap felkelsz, és az az első gondolatod, hogy nem vettek fel. Bejársz a tanfolyamra, ahol jobb esetben tanítanak, rosszabb esetben azt csinálod, amit mi: Internetezünk, olvasunk...


Engem idén másodjára nem vettek fel. Tavaly sokkal maradtam le, idén összesen 4 ponttal. A ponthatárok óta egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltam kint az utcán, vagy hány emberrel beszéltem. Egyszerűen nem bírom megemészteni, hogy idén is vissza kell mennem egy olyan OKJ-re, amit gyűlölök. Ha az iskolára gondolok, vagy sírok, vagy hányok. Esetleg a kettőt egyszerre.


Szóval, megértelek. Ha megtaláltam a "kiútat", szólok.

2010. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, szemétség ez a ponthatár, de te se add fel. Mindig újra kell próbálkozni!
2010. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj. Tanulj valami szakmábavágót, legyél idősgondozó vagy bébiszitter, utazz be valami nagy kalandot, pengesd föl a fizikai állapotodat sporttal, kerékpár, futás, annyi minden van... örülj egy kis szabadidőnek, aztán majd újúlt erővel, stb.
2010. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a szemétség? Hogy vannak emberek, akiket két emeltszintű érettségivel (ami kellett nekünk mint egy falat kenyér) és egy nyelvvizsgával nem vesznek fel, még mást, aki mondjuk nem tanult olyan jól, felveszik fizetősre. Ez a szemétség, hogy már az oktatási rendszer is átvette ezt az undorító pénz=bármi mentalitást.
2010. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17:02-es. Valakiket csak felvettek államira és úgy tűnik jobb eredménnyel mint 2 emeltszintű érettségi + nyelvizsga. Nem bosszankodni kéne hanem mégtöbbet kihozni magadból. Aki pedig megteheti, hogy fizetősre járjon, tegye. Én nem irigykedem. Neki is ugyanúgy mindent meg kell tanulnia.
2010. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én nem irigykedem. Csak nevetségesnek tartom a rendszert :]
2010. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"bocsánat.igazad van.elírtam a kérdést.csak most vettem észre."


Ugyan már, semmi gond, gondolom el agy kenődve!


Ne add fel!


Ha pasi vagy, akkor simán jelentkezhetsz beteghordónak is (addig is tanulod a szakmát és pénzt is kereshet, ráadásul még izmosodsz is!)


Ha meg csajszi, akkor idősek vagy gyerekek mellé felvigyázónak! Abból is sokat lehet ám tanulni!


Vagy usgyi ki külföldre babysitternek... Tanulod a nyelvet és vigyázol a gyerkőcre is...


Ne keseredj el. Az hogy nem vettek fel nem jelenti, hogy nem vagy jó, csak annyit, hogy idén voltak jobbak nálad. Amin meg tudsz változtatni jövőre!


Vagy nézd meg az egyetem honlapján a tantárgyak listáját... szabadidődben tanulj előre!Vannak ajánlott irodalmak is, azokat olvasgasd, mert ha felvesznek, az első éved legalább könnyebb lesz, és addig is úgy érzed , hogy teszel valamit az ügy érdekében... :D


És okj-st csak úgy érdemes csinálnod, ha tényleg akarod! Ellenkező esetben csak egy nagy kínlódás lesz! (tapasztalat)

2010. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Normális, hogy szomorkodsz emiatt, de túl kell tenned magad rajta. Vond le a konzekvenciát, fogadd el az immár megváltoztathatatlant, és legyél készen új célok kitűzésére, ami már meg is történt! Tehát, már a kiúton jársz, csak még ragaszkodsz a régi elképzelésedhez, hogy idén szeptembertől egyetemista leszel. Még nem, de majd jövőre, előre nézz és ez lebegjen a szemed előtt!
2010. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!