Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálnátok, ha nem kéne...

Mit csinálnátok, ha nem kéne megélhetéssel foglalkoznotok?

Figyelt kérdés

Mivel töltenétek a napjaitokat, hogyan élnétek, ha a megélhetéssel egyáltalán nem kellene törődnötök?


Miben tér ez el a mostani életetektől, mennyire csináljátok most is azokat a dolgokat, amikre vágytok és miért nem csináljátok, ha nem teszitek?



2021. nov. 26. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Leszopnám magam.

24/N

2021. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A hobbimat csinálnám.
2021. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi a hobbid és miért csak akkor csinálnád, most miért nem?
2021. nov. 26. 10:32
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom.


Nyilván elmennék világot látni meg hasonlók.

De az a rengeteg lekötetlen idő egy bizonyos ponton túl szerintem el kezdene nyomasztani, hogy nem csinálok semmi produktívat meg ilyenek.

2021. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Olvasd újra a TELJES kérdést! Nem szerepel a kérdésben olyan kitétel, hogy nem csinálhatsz produktív dolgot.


Sőt!


Pont az a kérdés célja, hogy az emberek elgondolkodjanak, mi is érdekli őket igazán és miért nem foglalkoznak azzal többet már most is.

2021. nov. 26. 11:28
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
nem kell megélhetéssel foglalkoznom, egyébként dolgozom.
2021. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne elég pénzem ahhoz, hogy soha életemben ne kelljen se dolgoznom, se tanulnom semmit, akkor egész nap csak sportolnék, csavarognék, neteznék, zenét hallgatnék, na meg persze ennék és innék. Másra nekem úgysincs igényem ezeken kívül, én nem tartom fontosnak, hogy hasznos legyek. A munkára és a tanulásra természetesen rá sem néznék és egy percig sem lenne bűntudatom emiatt. De én legalább őszintén válaszoltam a kérdésre. Sokan vannak ezzel úgy, mint én, de csak kevesen merik felvállalni még egy anonim oldalon is. Egyébként a szabadidőmet most is pont ugyanilyen haszontalan módon töltöm, de én nem tartom ezt problémának. A saját életével mindenki azt kezd, amit akar és tud, addig, amíg nem ütközik törvénybe és nem árt vele másoknak.
2021. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én szeretek tanulni, dolgozni és mások számára hasznos dolgokat alkotni is, ezért nagyon máshogy közelítek a dolgokhoz, de elfogadom, hogy te máshogy vagy ezzel.


A lényeg, hogy a számodra fontos dolgokat most is tudod csinálni és teszel értük, nem csak álmodozol róla, hogy bárcsak...

2021. nov. 28. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

8.

Igazad van. Csak sajnos az a baj, hogy a hozzám hasonló, "egyszerű" embereknek nem nehéz teljesíteni a vágyait. Enni, inni, sportolni és netezni szinte mindenkinek van lehetősége. Viszont sok olyan személy van, aki szeretne például utazni, vagy tanulni valamit, de nincs rá lehetősége, mert például nincs ideje vagy pénze. Ezen a problémán pedig nehezebb segíteni. :(

2021. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Ha az ember nem áll meg a problémánál, hanem kitartóan keresi a megoldásokat, akkor jóval nagyobb eséllyel találja meg őket. Nem mondom, hogy könnyű, azt pláne nem állítom, hogy nem igényel lemondást az embertől. Az is biztos, hogy nem fogom itt pár mondatban megoldani mindenki összes problémáját. De aki keresi a megoldásokat, annak vannak lehetőségei, hogy megtalálja.


Elég sok embert ismerek, akik akár 3-4 gyerek mellett is meg tudták oldani, hogy lediplomázzanak, vagy kitanuljanak egy új szakmát. Sok olyat ismerek, akik akár egyszerűbb munka mellett is tudtak utazni és olyanokat is ismerek, akik egyszerűbb munkából tudatos tervezéssel komolyabb, jobban fizető állásba tudták magukat felküzdeni.


Ha valakinek igazán fontos valami és elkezdi az életét olyan szemléletben szervezni, hogy a céljainak rendeli alá a döntéseit, akkor hamar rájöhet, hogy egy mozi, buli, cigi, házimozi, egyéb kiadás fontosabb-e annál, hogy összespórolja álmai utazását. Mindenre lehet megoldásokat találni.

Az anyagi és az időgazdálkodásra egyaránt igaz ugyanez. Persze nagyon nem mindegy, hogy valaki mennyi pénzért mennyit dolgozik, mennyi pénzt tud megtermelni és mennyi szabadideje marad. Nyilván az se mindegy, hogy milyen élethelyzetben és egyéb körülmények között van. Egyedül, párjával, vagy nagyobb családdal utazik az ember. De kreativitással mindenre lehet megoldásokat találni.


Ha igazán fontos valami az embernek, akkor lehet tudatos szervezéssel pézt spórolni, elkülöníteni és időt is találni rá. Egy-egy hétvégi utazáshoz még szabadságra sincs szükség. A normál szabadság keretekből is össze lehet szervezni akár hosszabb utazásokat is, a hosszú hétvégék is sokat segítenek és a legtöbb munkahelyen azért a beosztásokkal is lehet általában valamennyit sakkozni, csere-berélni, hogy kedvezőbben jöjjön ki.

A költségeken is sok féle módon lehet faragni kezdve onnan, hogy csak a közelben utazol, mert valószínűleg még ott sem láttál mindent, amit lehet. De a stoppolástól, sátrazástól kezdve az olcsó jegyek, couch surfing és egyéb olcsó ajánlatok megkereséséig. Napjainkban van, hogy egy repjegy a kontinens másik végébe olcsóbb, mint egy belföldi vonatjegy - amennyi pénzt sokan gondolkodás nélkül kiadnak egy gyors kajára, vagy elfüstölik, legurítják a torkukon.


A tanulás nyilván összetett kérdés, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen céllal, milyen tanulásról beszélünk, de azért erre is van rengeteg féle lehetőség a különféle állami, EU és egyéb szervezetek által támogatott képzésektől a neten vagy könyvtárakban akár ingyen is elérhető tananyagokig. Egy csomó munkahellyel lehet tanulmányi szerződést is kötni, hogy támogassák az ember iskoláit, stb.


Nyilván praktikusabb úgy építkezni, hogy előbb tanul az ember valami munkaerő piacon jobban hasznosítható dolgot, hogy aztán jobban fizető munkát találjon, amiből jobban tud gazdálkodni anyagilag is, meg az idejével is, aztán szépen építkezik tovább a céljai felé.

Minél több felé kénytelen osztani az ember az erőforrásait, annál nehezebb a gazdálkodás velük. De mindig lehet találni lehetőségeket és megoldásokat.

2021. nov. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!