Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi volt a legrosszabb döntés...

Mi volt a legrosszabb döntés az életedben, ami kihatott a további életedre?

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanultam tovább. Nem hívtam el randira azt a lányt. Nem mentem orvoshoz amikor kellett volna. Nem mentem ki külföldre amikor hívtak. Meddig soroljam?
2021. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Feladtam a karrier álmomat.
2021. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mintha magamat olvasnám, kedves (?) egyes!
2021. nov. 26. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
elso hazassag ... masodik hazassag ... harmadik ...
2021. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy az ember sohasem tudja meg, hogy "mi lett volna, ha..."

Vagyis nem biztos, hogy rossz döntés volt valami, mert ha máshogy döntesz, máshogy alakul az életed, de semmi sem garantálja, hogy úgy jobb lett volna.


Például, az első példáinál maradva:

"Nem hívtam el randira azt a lányt" - de ha elhívod, és később lett vola egy rossz házasságod...

"Nem mentem ki külföldre amikor hívtak" - és így itthon dolgoztál, nem idegenként egy idegen országban, ahol sohasem fogadnak be igazán...


Az ember az élete során rengeteg döntést kénytelen meghozni, amelyekről nagyrészt sohasem tudja meg, hogy "jó" vagy "rossz" döntés volt. Az egyetlen dolog, ami biztos, hogy ha másként dönt, akkor másképpen alakult volna az élete, de legtöbbször reálisan nem dönthető el, hogy jobban, vagy rosszabbul.

De az ember hajlamos arra, hogy a meg nem valósult lehetőséget jobbnak lássa, mint a megvalósult történést, emiatt van az az érzés, hogy "ha másként döntöttem volna, jobban alakult volna az életem."

Reálisan nézve: többnyire nem lehet megmondani, hogy egy döntés jó volt, vagy rossz.

Szerintem.

:-)

2021. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam a heroint.
2021. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

-Elmentem ingyenes pszichológushoz. Ez nagyon hosszú és fájdalmas történet.

-Mindig abban reménykedtem, hogy egyszer szüleim elmennek dolgozni, de a helyzet csak rosszabb lett és ezt nehezen dolgoztam fel a mai napig.

- elmentem egyetemre amit ugye nem bírtam lelkileg, mert mellette dolgoztam.

- mindenféle rossz embert a barátomnak tekintettem.


A pozitív, hogy ezekből a rossz döntésekből rengeteget tanultam és most nagyon jó az életem.

2021. nov. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megfogantam, megszülettem.
2021. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!