Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni ezektől a gondolatoktól?

Figyelt kérdés

Nem a mostani helyzetem kilátástalan, hanem az inkább, hogy mennyivel több lehetett volna belőlem. Gyerekként nagyon lusta voltam és nehéz volt lekötni a figyelmem már akkor sem volt türelmem semmihez, aztán a gimiben beszippantott a szerencsejáték.

Bizonyos szinten segített is, mert ennek köszönhetően tanultam tovább, hogy legyen jól fizető állásom és tudjam finanszírozni a költéseket. Lehet, különben itthon játszanék valami online játékkal vagy alkoholizmus bármi... A játék nagyon motivál a pénz szerzésében, különben ígyis úgyis elvagyok, itthon élek anyukámmal és nem költök semmire (ezen kivül). Mikor ilyen alkalmi munkáim voltak akkor is beadtam a rezsire, csak akkor amellett kb 10.000 Ft-ot tudtam eljátszani, most meg eltudok 170.000-ret is. Ha 1 milliót keresnék akkor is 900.000-ret simán eltudnék.


Most jutottam olyan kerek összeghez, hogy 12 év alatt elbuktam 1,7 millió forintot.


A játékon kivül a foci tesz még boldoggá, de jövőre leszek már 30, és innen már csak visszafele vezet az út. Sajnos az bosszant nagyon, hogy ha több energiát fektetek bele, mennyire eljuthattam volna. Csak ezt akkor nem láttam. Félek az átlagostól. Hogy átlagos életem leszek. Átlagos feleség. Átlagos gyerek. Átlagos lakás. Fociban legalább jó, hogy akkor kijön a falu a meccsre és legalább arra a 90 percre középpontba kerülök.



2021. nov. 26. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy függőség - ugyanúgy, mint az alkoholizmus, vagy drog...


Keress pszichológusi segítséget, vagy önsegítő csoportokat a leszokáshoz.

2021. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsejátékra is vonatkozik.... Játékfüggőség.


[link]

2021. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a Szerencsejáték Zrt is figyelmeztet a weboldalán...


[link]

2021. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1,7 mFt? 12 év alatt? Az egy hobbi. Évente 100 ezer forint nagyon kevés pénz. Az én hobbim havonta többe kerül, mint 100 ezer. Nem azért mondom, csak mivel ez a hobbim, ezért nem sajnálom rá azt a pénzt, főleg, hogy meg is van.


Fiatalkorban az idő cammog, nem tudsz magaddal mit csinálni. Én is unatkoztam néhány évet. Most már semmire nincs idő, folyamatosan melózom és csinálom a dolgokat, de egyre több mindent kell leadnom, mert nem tudok vele foglalkozni. ezt azért mondom, mert 30 évesen semmiről nem vagy lemaradva. Széchenyi 27 évesen kezdett el bármit csinálni.

2021. nov. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 30 évestől még nem ívelsz lefelé semmilyen értelemben. De tapasztalatból mondom az viszont súlyosan lefelé visz pszichésen/lelkileg ha azon gondolkodsz mi lehettél volna ahelyett hogy még mi lehetsz. Legrosszabb dolog amit tehetsz ha így gondolkodsz, de nem olyan nehéz felhagyni ezekkel a gondolatokkal, döntsd el ki a főnök, te vagy a gondolatok amiket magadénak hiszel.
2021. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tedd össze a két kezed ha lesz átlagos feleséged, házad, kocsid, életed!


Az 'átlagos' élet amúgy csodálatos és kielégítő is lehet és boldoggá tehet.

2021. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!