Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van akkora, ha valaki nem...

Mi van akkora, ha valaki nem bírja elviselni, hogy a testvére szép ember, de ő maga azt a szintet nem ér el?

Figyelt kérdés

Az élőző kérdésemnél jutott eszembe ez eszembe, ahol a génekről írtam az egyik kommentben. Ott hoztam példának azt, hogy a Beckham családban maga David szép ember, de a nővére nem az:


[link]


Személyesen is ismertem ilyet: két lánytesó, ahol a nővér kissé csúnyácska, viszont a húga szép nő.


Mi folyik a háttérben, megy a rivalizálás?


2021. dec. 4. 15:42
 1/8 A kérdező kommentje:
*akkor
2021. dec. 4. 15:42
 2/8 A kérdező kommentje:
*Elnézést a helyesírási hibákért, és a rossz fogalmazásért, siettem a kérdéssel. 😄
2021. dec. 4. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos már rég felismert dolog a pszichológusok által, hogy a szebb emberhez pozitívabb tulajdonságokat társítunk. Ez ilyenkor jobban megmutatkozik, sokszor a család részéről is. Ismerek hasonló tesókat, nővéreket és a rondábbak mindig sikertelenebbek is lettek az élet minden területén.
2021. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért olyan is előfordulhat, hogy valaki nem egy kifejezetten szép ember, de sokra viszi az életben. Sőt, nem mindenki csúnya, aki nem szép. Van, aki átlagos.


De itt most inkább a testvérek közti (esetleges) rivalizálásról kérdezek.

2021. dec. 4. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Exeméknél nem volt rivalizálás, pedig csak a legkisebb fiú volt igazi jó pasi, és azóta már ő is eléggé elhagyta magát. (Én annak ellenére szerettem az exemet, hogy nem volt a legszebb ember, egyáltalán nem a külseje miatt mentünk szét.)


A legkisebb összejött egy lánnyal, akinek szintén két testvére van - egy nővére és egy öccse. Szerintem mindkettő sokkal szebb nála, ennek ellenére a szülei őt szeretik a legjobban, ez érezhető.

2021. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nálunk nővérem sokkal szebb, ezt szokták is hangoztatni.

Ő a szép a családban, így beszélnek róla.

Én meg max a szorgalmas

Kissé rosszul esik, de rivalizálás nem volt

2021. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból a család értékrendjétől, dibamikájától függ. Lehet rivalizálás, de nem biztos.
2021. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van. (Én vagyok a csúnya 😉) Viszont az okos és vicces😂 Így volt a leosztás, nem zavart. Mondjuk később lett egy jóval fiatalabb 3.tesó. Koránál fogva ugye szebb is, meg sajna papíron okos is😂Felborult a rendszer, de azért nem vágok eret. Soha nem másokhoz érem magam, hanem önmagamban én milyen vagyok. Ezt ajánlom másoknak is.
2021. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!