Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » ISFP vagy INFJ a személyiségtí...

ISFP vagy INFJ a személyiségtípusom?

Figyelt kérdés

Nem tudom el dönteni,pedig nagyon érdekelne. Röviden jellemezve magam:

Erdekel az mbti es önismeret,szeretek olvasni,utazni,nagyon jo vagyok sportokban,festésben,rajzolásban,zenében. Szeretem az állatokat,rengeteget adok a külsőmre.

Nagyon zakozott vagyok,felenk,csendes is,megis sokszor maganyos,többet szeretnék emberekkel lenni. Sokszor határozatlan vagyok,allandoan változtatok a döntésekről,felek az ismeretlentől. Az iskolát mindig is utaltam,nehezen megy a tanulas. Sokszor úgy érzem engem soha nem ért meg senki.

Általában próbálok kívülről boldognak tűnni,meg ha nem is vagyok az. A szeretetem inkább tettekben fejezem ki mint szavakban. Nagyon érzékeny vagyok,mindig próbálok megfelelni a kornyezrtemnek. Sokat gondolok a múltra,hogy mit csináltam rosszul,min változtatnék.

Röviden ennyi. Aki valamennyire benne van ebbe a témában és tudja miről beszélek attol várok választ.



2021. dec. 4. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nekem INFP-nek tűnsz.
2021. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem hinném hogy ISFP vagy, az ISFP-k nem akarnak megfelelni másoknak, önmaguk akarnak lenni. Az információid kicsit hiányosak ehhez, lehetsz INFJ de akár INFP is, ahogy az előző válaszoló írta. Nem töltöttél még ki tesztet? - ENFP
2021. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
26%

Mert egy INFP, domináns Fi-vel aztán nagyon másoknak akar megfelelni? :D


Természetesen ennyiből nem lehet megmondani, milyen a kérdező típusa, de hogy nem INFP, az tuti.

2021. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
#2 vagyok, igaz, az INFP-k vilaga tenyleg mas...talán ENFP? előfordulhat hogy az egészségtelen ENFP-k bezárkóznak
2022. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:

@4: Teljesen igaz, sőt, szerintem nem is kell egészségtelennek lenni hozzá. Az ENFP, a pörgő szociális tornádó sztereotípia ellenére általában a legintrovertáltabb extrovertált.

Plusz a domináns Ne használata baromi sok energiát igényel. Kb egy atomreaktor energiatermelése kell a Ne dom folyamatos üzemeltetéséhez. És ha kicsit leszívottabb, kicsit rosszabb kedvű, kicsit terheltebb és fáradtabb az ENFP, van, hogy nem megy - cserében sok ENFP-ben igen erős a kiegészítő, másodlagos Fi, és túlvilágítja olyankor az Ne-t. És ilyenkor lehet ENFP-ket gyönyörüen INFP-nek tipizálni.


Amúgy az ENFP fő döntéshozó funkciója ugyanúgy az Fi, mint az INFP-jé. Azaz egy ENFP tipikusan ugyanúgy a saját értékrendjére tamaszkodik és a saját értékrendje a legfontosabb neki, mint egy INFP-nek. Ennek akar leginkább megfelelni.

2022. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#5 hogy erted, hogy sok energiat igenyel a dominans Ne?

ENFP vagyok, sokszor kimerult, lehet ez lehet a "gond", de nem teljesen ertem a dolog mukodeset.

2022. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:

@6: Az Ne az mindenben és mindenkiben meglát mindent. Egyfolytában lehetősegeket, ötleteket, gondolatokat dob fel, egyből is ezer felé elágazót és újat és újat. Lehet ez csak beszédtéma, ami miatt egy ENFP előszeretettel vág a saját szavába és csapong ide-oda, vagy egy apróbb ötlet, vagy akár életterv.

A lényeg, hogy egyfolytában dolgozik az agy ilyenkor, kőkeményen. Ahhoz hogy így jöjjenek a gondolatok, rengeteg energiára van szüksége az agynak - és nem csak átvitt értelemben, ténylegesen és szó szerint is.

Ez meg nem mindig megy, bárkiről is legyen szó. Az Ne maga is fárasztó ezért, illetve fáradtan nem is működik úgy, ahogy kellene.

Azt gondolom, minden kognitív funkció közül az Ne igényli a legtöbb energiát.

2022. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7 koszonom, most mar ertem :)
2022. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!