Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok egy INFJ személy...

Tímea *-* kérdése:

Mit gondoltok egy INFJ személyiségtípus elérheti a tényleges céljait, és képes érvényesülni a társadalomban anélkül, hogy magára erőltetne valamilyen álcát, vagy elvárást?

Figyelt kérdés

Először is tisztázni szeretném hogy 17 éves lány vagyok és rengeteg tesztet kitöltöttem és mindegyik alapján az derült ki hogy INFJ vagyok. Alapvetően nem hiszek az ilyesmikben hogy emberek személyiségtípusok beskatulyáznak és onnantól kezdve az egy szent írás. De amikor utána olvasgattam rájöttem, hogy totálisan igaz rám minden szó. Kiskorom óta azt érzem, hogy én empatikusan kezelem (többnyire) az embereket, viszont ők engem nem igazán. Folyamatosan atrocitások értek, az óvodában, iskolában, játszótéren. Mindenhol. Azért mert soha senki nem értett meg, a szüleim sem. Nos, sok helyen olvastam hogy milyen szakmák ajánlottak az INFJ-knek, művész, zenész, pszichológus stb.. Ami mind szép és jó, de mi van akkor ha ezekkel semmire sem megyek? Én ezek előtt a tesztek előtt is tudtam, hogy engem ezek érdekelnek 5 éves korom óta meg vagyok bolondulva a zenéért 12 éves korom óta verseket, könyveket, novellákat írok kisebb-nagyobb sikerrel, VISZONT a környezetemben folyamatosan olyan visszajelzéseket kapok, hogy "nem vagy annyira béna, de ezzel nem lehet pénzt keresni." Ami valljuk be igaz. És ugyebár most leszek végzős tehát lassacskán nem ártana eldönteni mihez akarok kezdeni az életemmel és a probléma nem ott van, hogy nem tudom mi szeretnék lenni, vagy mit szeretek csinálni mert egyértelműen zenélni ( elméletileg tudok is és tehetségem is van hozzá), de itt is jön az az árnyoldal hogy akkor " Azt már kiskoromban el kellett volna kezdenem." stb.. Meg sok pénzbe kerül, meg aztán Magyarországon ezzel mire megy az ember?! Semmire. A mai világban ha nem vagy matek zseni, nem értessz a számítógépekhez, és az agyad nem "programoztad át" a rohanó világ követelményeiez, akkor bármilyen tehetséges lehetsz a művészetekben, arra már nincs igénye, vagy ideje az embereknek. Ti mit gondoltok erről? Érdemes egy ilyen célért küzdeni? Vagy egyszerűen csak adjam be a derekam a mai világnak és próbáljam meg megváltoztatni az értékrendemet, hogy lépést tudjak vele tartani?...

Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy ha van esély ilyesmire, INFJ típusúak, hogyan tudtok érvényesülni a többi emberrel szemben? Saját tapasztalataim alapján hiába van mindenről önálló és konkrét véleményem, az emberek 99%-a vagy meg sem hallgatja vagy nem érti meg amit mondok. Sőt van hogy a magyarázatom, magyarázatát sem értik. Emiatt már kiskoromban elnyomtam magamban, az összes erkölcsi, filozófiai és minden rám jellemző gondolatomat és inkább megtartottam magamnak. Úgy voltam vele jobban jár a világ, ha nem égetem ki mindenki agyát a hülyeségeimmel, ezért kezdtem el írni hogy kiadjam őket. És egy jó ideje már írni sem nagyon akarok, nem azért mert nincs miről hanem mert egyre inkább az az érzésem, hogy jobb az emberek számára ha csendben maradok. De most valahogyan ez kikívánkozott már belőlem. Köszönöm mindenkinek aki végigolvasta, és annak meg főként aki reagál rá.



2017. jún. 28. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

eltöltenék veled egy napot h beszéljünk..

ugyanez voltam csak én már megtaláltam a megoldást.

2017. jún. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen megoldást?
2017. jún. 28. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is INFJ lány vagyok, és nagyjából hasonlóan érzek.. Én próbálok felvenni magamra egy extrovertáltabb, "környezetembe jobban beleolvadó" személyiséget, ami által igaz, több barátom lett, és jobban elfogadnak, de emiatt néha úgy érzem, skizofrén lettem, és váltogatom a személyiségeimet..És csak akkor tudok önmagam lenni, ha egyedül vagyok, viszont ezt nagyon rossznak érzem.. :( de ha teljes mértékben önmagam lennék, úgy érzem, senki nem akarna velem lenni, illetve el is nyomnának mindenhol..Nem tudom mi lenne a megoldás..
2017. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Régebben én is ezt csináltam ;) Ezt hívják megjátszásnak csak azért, hogy megpróbáld elfogadtatni magadat a világgal, de az az igazság, hogy én ebbe már beleuntam és elegem van belőle. És én elhatároztam hogy önmagam leszek, bárki bármit mondd. Nem érdekel, hogy barátokkal vagy anélkül. Mert eddigi életem során ( tudom ez túl izéé...hiszen csak 17 vagyok milyen életem?! xD na mindegy...) Szóval.. egész eddig nem voltak igazi barátaim akik tényleg azért szerettek amilyen vagyok, és akikkel önmagam lehettem és én akkor rosszabbul éreztem magam mert mindenkinek meg akartam felelni és egyszerűen nem bírtam már azt hogy bármikor bármit teszek az soha senkinek sem jó. És belefáradtam. És azóta ha hiszed hanem imádom a magányt. Sokkal jobb önmagamnak lenni egyedül mint egy megjátszott robotnak amilyen a mostani társadalom 99%-a és ha bevalljuk az igazságot, attól hogy mindenki megjátssza magát és így alkotnak egy TÖMEGET nem pedig igazi baráti kört, attól függetlenül ők is ugyanolyan egyedül vannak mint én. Csak eljátsszák hogy nem, ami szerintem rosszabb mint ez. És azóta van két barátom akik elfogadnak ilyennek amilyen vagyok és megértenek (hozzám hasonlóak) csak a probléma hogy nem igen adódik alkalmam élőben találkozni velük. Facebookon tartjuk a kapcsolatot évek óta mert költöztünk össze vissza ők is én is és kénytelenek voltunk elszakadni egymástól. Ennek ellenére mindennap beszélünk de mégsem ugyanaz, mintha mindennap ténylegesen van melletted valaki és nem csak várod a nap végét hogy elmesélhesd nekik facebookon, amikor meg kellene az hogy ott legyenek, hiába szeretnének nem tudnak segíteni abban a pillanatban, csak később közvetetten. NEm tudom te hogy vagy vele, de az én véleményem az, hogy inkább legyél egyedül emberként, mint egy tömegben (ahol szintén egyedül vagy csak látszatra nem) robotként...
2017. jún. 30. 15:46
 5/11 anonim válasza:
Úristen, annyira igaz, amiket leírtok :D helló, itt egy újabb INFJ lány! :)
2017. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sziaaa :))
2017. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Valaki tud munkát ajánlani ilyen személyiséghez? rohadt régen őrlődök ezen... mert engem csakis kizárólag a művészetek érdekelnek és a kreativitást igénylő dolgok, de a mai világban erre kb semmi kereslet nincsen és nem igazán találok nekem való foglalkozást ami tetszene. A fő problémám hogy se a matekhoz se a nyelvekhez, se a gépekhez nem értek egyáltalán tehát ilyeneket ne is mondjatok amikhez ezek kellenek.. Írni, olvasni. zenélni, énekelni, sportolni és táncolni szeretek és ennyi meg rajzolni.
2017. aug. 17. 23:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez de ismerõs.:) Szeretek alkotni de nekem inkább a regényírás a szenvedélyem, meg a pszichológia minden mennyiségben, az emberi elme, személyiségtípusok és társai már kiskorom óta érdekeltek. Mivel jó tanácsadónak tartanak és szeretek is emberekkel foglalkozni úgy döntöttem pszichológia irányba indulok el, bármennyire is erõlteti a környezetem az orvosi és hasonló "sikeresebb" szakokat.:)


Ezt bizony magaddal kell lejátszanod, ülj le és írd össze a lehetséges munkákat, elõny-hátrány, melyiket végeznéd szívesen, melyiket csinálnád örömmel, mihez értesz. Jó tanács hogy látogass meg egy pszichológust, pályaválasztásban rengeteget tudnak segíteni, ha az iskolapszichológust választod még ingyen is megúszod.:)

Mivel művészetbõl tényleg nehéz megélni azt javasolnám hogy keress valami más szakmát ami érdekel és mellette hobbiból alkoss vagy zenélj, és is így fogom tenni a regényírással, aztán ha esetleg befutsz vele akkor profi szinten is űzheted.:)


Csak egy életed van, éld úgy ahogy te szeretnéd, a lényeg hogy olyan munkát válassz amit örömmel tudsz majd végezni. Szurkolok hogy összejöjjön, hajrá csajszi!!:)

18/l

2018. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Barackocka válasza:
Jaj drágáim... Ugyanebben vagyok most éppen. Nem hittem hogy mi infjk tényleg létezünk, azt hittem egyedül vagyok ezzel az érdekes énemmel. Tudom, hogy már régi a kérdés de viszont remélem még itt vagytok... Arra is kíváncsi lennék h azóta hogy alakult a kedves kérdező élete karrierje??
2022. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia Barackocka!

Én is INFJ vagyok.

Engem is érdekelne, hogy kinek hogyan alakult a sorsa azóta.

2022. okt. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!