Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak a halálfélelem...

Mit csináljak a halálfélelem ellen?

Figyelt kérdés

Votlak különböző függőségeim életemben (játék: szerencsejáték és pc játék is). Aztán most 2 éve lett egy jobb állásom és ezek úgy feledésbe merültek.

Volt egy családtagom aki távozott és most olyan fura, hogy nincs ott összejöveteleken.

Jöttek ki különböző egészségügyi problémák (nem halálosak csak foglalkozni kell velük pl. táplálkozásra figyelni) Elkaptam a covidot is ott volt először konkrétan ez a halálfélelem. Egyszer volt valami bélrendszeri gyulladásom másodjára itt volt. Aztán azóta már állandóan, aludni nem tudok rendesen csak pár órákat. Most nagyon berúgtam szilveszterkor és megint az volt azt sem éreztem hogy élek e vagy nem.


Úgy érzem ez a dolog felemészt. És inkább az fura, hogy mást nem. Más miért nem fél? Miért bagatelizálja el mindenki? Ez nem olyan, hogy jajj félek a pókoktól vagy a kígyóktól. Hát az semmi, levágom egy ásóval vagy bármi. De a halál? Nem lehet rá immunisnak lenni.

Bármit teszek lényegében felesleges semmit nem viszek magammal és kitudja mi lesz velem :(

Sportolok is, de hiába "gyűjtöm" a sikereket senki nem fog emlékezni rám és én sem fogok ezekre.


Pszichológus? Ő is megfog halni előbb-utóbb. Úgyis valami nyugtatót adna és az miért jó ilyenkor? Ugyanaz mintha rászoknék az italra. Mindenki valahova menekül.


29 F



2022. jan. 3. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus.

Nem ad nyugtatót, az a pszichiáter.

Amúgy megnyugtatlak: a halál nem kötelező. Például valamennyi sejted 4 milliárd éves, egy se halt meg közben egy időre.

Léteznek nem halandó élőlények is, és az ember is ezen dolgozik.

2022. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Melyek ezek az élőlények?

Jó de most nem sejt szinten gondolkozok, hanem a tudatom.

2022. jan. 3. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Általában egysejtűek, de például a hidra, szivacs, stb...

A tudatod pedig - még ha a tested nem is pusztulna el - legnagyobb jóindulattal is csak kb. 600 évig működhetne, utána már nem fér bele az élményanyag.


Ha normálisan akarsz élni, akkor megfogadsz néhány aranyszabályt.

Például azzal foglalkozol, amire ráhatásod van.

A halálra nincs, legfeljebb a körülményekre.

Úgy érdemes az életed alakítani, hogy neked lehetőleg jó legyen, és ez másnak se legyen rossz.

Tehát nem állandóan panaszkodni, meg halálfélelemtől szenvedni. Arra ott van a pszichológus: megbeszéled vele, ő mond ötleteket, te meg megfogadod, és jobban leszel tőle.

Aztán pedig keresel valami értelmet az életednek, például valami hobbit, és mindjárt van miért élned. A sport például kiváló lehetőség: az interneten fenn fogsz maradni. Ha valaki sport témákat keres, látszani fogsz. Ja, és még karban is tartja a tested és a lelked is.

Az alkoholt meg kidobod. Látod, hogy nem tesz jót neked.

2022. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Például valamennyi sejted 4 milliárd éves"

Ezt azért gondold át... :D

2022. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondom: egyik sem halt meg még közben.

Jó, persze, osztódtak... de attól még ugyanaz a sejt maradt. Az osztódástól nem változik semmi ilyesmi: nem kezdődik vele új élet, és nem ér véget a régi. Csak a mutációk változtatnak ilyenkor, de az meg a legtöbb esetben nem túl nagy jelentőségű változás.

2022. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ne erőltesd. :)
2022. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

De te se.

A sejtosztódás folytonos dolog.

Nem lehet úgy kezelni, mint egy új lény születését, mivel a régi válik ketté.

2022. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindegy különben, ez nem tartozik szorosan a kérdéshez.

A kérdezőnek az a fontos, amit előtte mondtam: hogy a halálfélelem ott lehet fontos, ahol valóban életveszély van.

Más esetekben viszont káros, és ez ellen tenni kell, ha normális életet szeretnél.

2022. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, ahogy idősödsz, egyre inkább foglalkoztatni fog ez a kérdés (élet értelme, halál, mi van utána). Érdemes ahhoz fordulni, aki legjobban ismer, aki alkotott téged: Isten. A Biblia azt írja, hogy "Jézus emberré lett és meghalt, hogy az embereket megszabadítsa a halálfélelemtől, amely őket egész életükben rabszolgaságban tartotta."

Én megtapasztaltam, hogy ez igaz, nem kell halálfélelemben leélni az életem. Tudom, mi az, ami megmarad a halál után is, és tudom, mi vár rám. A halált nem érdemes elbagatelizálni, a Biblia sem teszi. A Biblia szerint Isten a halált mint egy utolsó ellenséget fogja eltörölni. A rossz döntéseink következményeként a halál előtt is sok rossz dologgal kell szembenéznünk (pl betegségek), de Isten készített számunkra egy kiutat, ami bárki számára elérhető.

2022. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!