Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet ellene tenni, mitől...

Mit lehet ellene tenni, mitől van ?

Figyelt kérdés

Nehezen tudom magamat kifejezni és mindent elfelejtek

Tudom miről beszélnek megértem, de nekem ezek a szavak nem jutnának magamtól eszembe... nem tudom hogy kifejezni magamat



2022. jan. 8. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
22%
ilyen dolgaim nekem is vannak :C
2022. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 DeMoR ***** válasza:
100%

Gyakorlat teszi a mestert. Alsós koromban 1-eseket kaptam olvasásra, szavalásra stb. Jól felkúrtak, azt mondtam magamban (néha nem csak magamban;D) a "kurta" anyukat fogom én semmire vinni.


Elkezdtem hát olyan embereket másolni akik jobbak voltak tőlem. Az internetnek hála ma már az intro emberek is tudnak könnyebben boldogulni. Miután egyre és egyre műveltebb és kulturáltabb figurákat másoltam, egyre jobb lettem. (Csak, hogy pár példa is legyen.. előbb hallgattam szefit, aztán siriust, aztán puzsért.. stb)

Magamban gyakoroltam. Sokat beszéltem "magammal". Elképzeltem a kommunikációk különféle verzióinak a lezajlását. Ez volt az egyik kedvenc "játékom" :D

Ha halottam egy idegen szót, fogalmat, akár mit, utána olvastam, hogy később akár én is tudjam használni...

Idővel persze emberekkel is elkezdtem aktívabban kommunikálni. Hisz az egy dolog, hogy magadban jól fogalmazol. A szociális képességeket is kell fejleszteni, hogy valóban ki tudj bontakozni.


Ma a kommunikációs képességeim jobbak, mint az átlag. Jobb vagyok, mint akik 5-ösök voltak akkor, hisz ők nem vették komolyan, csak amennyire el volt várva tőlük akkor. :P


Kb 10 éve képzem már a kommunikációs képességeim autodidakta módon. És nyilván mint minden "kurta" nehéz, de idővel megéri. ;D

Ahogy a mondás tarja, jó pap holtáig tanul. Szóval ebben is van mindig van mit fejlődni. ^^/

2022. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!