Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Követnem kéne ezt az utat...

Követnem kéne ezt az utat vajon ez lehet az én utam vagy adjam fel?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom pedig nem vagyok már húszon éves leginkább egy dolog érdekelt a számítógépek az az a számítástechnika.Az volt az álmom,hogy majd olyan iskolába megyek bár sosem voltam olyan jó tanuló leginkább csak közepes meg annyira nem szerettem tanulni de tudom ami érdekel azt fogja az agyam.Szóval még régen nem voltak olyan gépek mint most csak 486,280 meg ilyesmi gépek de már általánosban majd meg őrültem a számítógépek iránt az első gépem ha lehet elsőnek mondani egy 486-os volt fekete fehér monitorral de hangkártya nélkül,később arra gyűjtöttem,hogy legyen egy hangkártya benne.Bár ha úgy nézem előtte volt comodore 128-asunk is itthon.Szóval bizonyos ok végett nem mehettem ilyen suliba sőt nem is igazán választhattam mit akarok utána meg mikor végeztem, az aktuális iskolával elkezdtem dolgozni.Aztán ledolgoztam xy évet ,jött egy baleset később depresszió ilyesmi és most szar helyzetben vagyok.Elkezdtem megint álmodozni,hogy nem érdekel semmi sem igazán csak a számítógépek és lehet követnem kéne ez utat vagy ne tegyem?Isten igazán semmi más nem érdekel ezen kívül,igaz egy pár évig hobbiként fotózgattam is de az is alább hagyott viszont a számítógép az már húszon éve kísér már ezer éve magam szerelem a gépeimet sőt mások gépeit is csináltam már meg vagy szereltem össze,sőt volt olyan a szerelő nem tudta megcsinálni és én csináltam meg a gépem vagy más gépét.Szóval egy ideje már azon gondolkodom igaz azt az iskolát nem pótolná amit anno akartam volna de léteznek okj-s számítógép szerelő tanfolyamok,hogy egy olyanra beiratkozni ami még hiányzik megtanulni és számítógép szereléssel elkezdeni foglalkozni.Próbáljam ezt az utat követni?Mert hiába van más szakmám azokat nem szeretem,sajnos én nem voltam ez a járjak főiskolára meg egyetemre ember bár ezért sokszor szarnak is érzem magam,hogy mert akinek diplomája van annak milyen jó mert sokat kereshet meg ugye mindig a diplomások mondják,hogy tanulni kellett volna és akkor sokat kereshetnél.

2022. febr. 8. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Amikor főiskolára jártam, informatikusokkal Dunát lehetett volna rekeszteni. Most az informatikusok sokszázezret keresnek.


Az OKJ az megszűnt, átalakult és amúgy se ér szart se. A legtöbbet a netről szedi össze az ember. Átlag vagy átlag alatti tanulók is akik rajonganak a programozásért nagy tudást voltak hajlandóak összeszedni a netről.


A 486 és PI korszak azért hangulatos volt. A játékok és a rajzprogramok, vagy a magnókazira való adat kiírás egyedi dolog volt. Ma max a "mod" az ami hangulatos. A számítógép használati tárgy lett. Elmúlt a varázs.


Szerintem keress eladói másodállást egy számtech boltban. Mellette persze nézhetsz tanfolyamot is.

2022. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1/


Na de mi van ha én szerelni szeretnék és saját boltot?

2022. febr. 10. 22:42
 3/16 anonim ***** válasza:

Sosem csináltad.

Lehet h belebuknál és azzal mindennek vége lenne. Szerintem jó tervezéssel kell kivitelezni nem halálugrással...


Előbb kezdd el másnál! Ha megy akkor lehet próbálkozni.


10 számtech boltból 9 bezár pár év alatt...

2022. febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3/


Az a baj már nem sok időm van,nem vagyok már fiatal plusz azért össze raktam már pár gépet meg diagnosztizáltam is mert kb 26 éve benne vagyok.

2022. febr. 10. 23:22
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel mehetek egy gyárba 3 műszakra ott megdögleni szarért húgyért.
2022. febr. 10. 23:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit csinálsz 26 éve de az üzlet vezetése és fenntartása és a szerelgetés az két külön dolog.

Kellenek jó árak vagy jó kinézet. Pl a gép mod jól néz ki ha erre fekszel rá az adhat némi előnyt mert azért ez hiánycikk.

Én átlagosan 3-5 évente megyek számtech boltba. A legutóbbi vásárlásaimat a neten intéztem. Webshop is kell.

De ha összegyűjtöd rá a pénzt és buksz akkor minden oda lesz. A pénz a lelkesedés és a jövőkép is. Mindenképp társulással csinálnám. Olyannal akinek volt ilyen boltja korábban. Vagy elmész egy ilyen boltba dolgozni miközben beszállsz a bolt vitelébe is.

Reálisan fel tudod mérni az idődet.

2022. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem jobb ha felakasztom magam mert semmiben sem lehetek sikeres.
2022. febr. 10. 23:58
 8/16 A kérdező kommentje:
Sőt így valószínű akkor marad az a munka ami sokaknak amit gyűlölnek az emberek de csinálnak mert kaja kell meg fedél a fej felé és csak annak élni.
2022. febr. 10. 23:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Én mondtam pár tanácsot te meg végletekben gondolkozol. Az ilyen totalitárius hozzáállás szerinted célravezető lenne?
2022. febr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindegy egy ideje már tudom az álom meg a vágy csak képzelet marad,meg azt is tudom,hogy majd valami szar melóm lesz szar pénzért de ez van bele kell törődni.
2022. febr. 11. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!