Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak rajtam kívül itt...

Vannak rajtam kívül itt olyanok akik sokat gondolnak az öngyilkosságra? Szerintetek kilátástalan megoldhatatlan helyzetekbe elfogadott? Ti hogyan követnétek el ha idáig jutnátok?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 19:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Elfogadottnak elfogadott szerintem, mindenkinek joga van eldobni a saját életét. De az életed mindened amid van és alighanem még rengeteg időd van hátra. A lehetőségek végtelenek. Miért látod kilátástalannak a hgelyzetedet? Hány éves vagy?
2014. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen sem ölném meg magamat nem szoktam ilyesmire gondolni. De, ha valóban elakarnám dobni az életemet akkor inkább azt tenném, amihez deig nem volt bátorságon pl. kirabolnám a nemzeti bankot tudom öngyilkos merénylet, de nem lenne vesztenivalóm persze csak metaforikusan. :D
2014. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
U.i:bátorságom
2014. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Ha kirabolok vmit akkor csak börtönbe kerülök, részben ez elől szeretnék menekülni jelenleg is. :) Meg fegyvert sem birok szerezni, akkor már nem itt lennék.
2014. márc. 26. 20:19
 5/39 anonim ***** válasza:

A legtöbben olyan halálnemet választanak, amiből a hülye is látja kívülről, hogy komolytalan a szándék. Például bebiztosítják maguknak, hogy az utolsó pillanatban már ne legyen menekülési útjuk. Miért is? Mert legbelül tudják, hogy amikor komolyra fordul a dolog, és szembesülnek azzal, hogy másodperceik vannak hátra az életükből, akkor már meggondolnák magukat. Hogy _annyira_ azért mégse akarnak lemondani az élet apró örömeiről, élményeiről, mindörökre és visszavonhatatlanul. Csak a szájuk jár, mert azt ciki beismerni, hogy depressziósak, és nem tudják feldolgozni az érzelmeiket, de őszintén magukba nézve meghalni azért mégse akarnak.


Pld bevesznek egy gyorsan ható mérget, ami, mire az elkezdi szétmarni a szöveteiket, vagy lassan görcsbe rántani a tüdejüket, mire gyötrelmesen fulladni kezdenek és felébred bennük az életösztön, már késő lesz. Vagy kiugranak jó magasból, mert tudják, hogy a becsapódás és szarrá kenődés előtti másodpercekben legszívesebben visszafordulnának, de a gravitációval már úgyse lehet vitatkozni.


Aki komolyan és megingathatatlanul eldöntötte, hogy meg akar halni, annak egész egyszerűen annyit kellene tennie, hogy lemond minden evilági örömről.


Én ettől a perctől kezdve semmit nem is ennék, például.


Kisétálnék egy hegyre, elvonulnék a civilizációból, oda ahol senki nem lát. Ott elégetném a ruháimat, ezzel lemondanék földi javaim utolsó darabjairól is, ezekre lesz már többé szükségem.

Aztán úgy ahogy vagyok, meztelenül, leülnék egy erdő közepén, vagy egy barlandban, és várnék.


Ha valaki semmit nem tesz az életben maradásáért, leküzdi az életösztönt, a földi vágyai szikráit is, a méltóságáról is lemond, a legapróbb fizikai örömről, kényelemről, vágyról is lemond, nem érdekli a hideg, az erdő tüskéi, az hogy összecsipkedik a szúnyogok, ha rendületlenül és belső derűvel, egykedvűen szemléli hogy meztelen teste belilulva didereg, nem érdekli, mert nincs szüksége fizikai jóérzésre, az valóban lemondott az életéről.


Ekkor már nagyon egyszerű: csak elég sokáig kell így várni.


Szomj- éh- vagy fagyhalál, de egész biztosan bekövetkezik magától is. Aki így hal meg, annak elhiszem, hogy akarta is.


Aki viszont kapkod, és gyorsan főbe lövi magát, kinyitja a gázt, elvágja az ereit, kiugrik az ablakon stb mert egy elborult pillanatban gyorsan túl akar lenni a dolgon, mielőtt ideje lenne meggondolnia magát -- az nem komolyan meghalni akar, csak szar alak élni.



[link]

2014. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
A börtön elöl szeretnél menekülni?
2014. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e élni, vagy sem, én magam is szoktam ezen tépelődni. Ha például gyógyíthatatlan betegségben szenvednék, és tudnám, hogy kínok közt fogok meghalni (a legtöbb rák ilyen, sajnos), biztos megpróbálnék kiszállni a buliból, még időben. Egyenlőre még csak egy módszert gondoltam ki, amit valószínűleg lenne bátorságom megtenni, a kötélhez, magasról leugráshoz nem hiszem, hogy lenne elég bátorságom. Az én elméleti módszeremnek a hátránya, hogy csak télen működik. Magamhoz vennék egy üveg jófajta tömény piát, kimennék egy erdőbe, levetkőznék gatyára, vagy legalább félmeztelenre, majd szépen elaludnék, és kihűlnék. Dokumentumfilmekben hallottam, hogy a kihűléses halál a legkíméletesebb, sőt kifejezetten kellemes. Egy idő után megszűnik a fázás, reszketés, és az ember már csak ellenállhatatlan álmosságot érez, és szépen elalszik örökre. Egyébként én azokat sem ítélem el, vagy nézem le, akik nem betegség miatt próbálják meg, vagy viszik sikerre. Ha valaki úgy érzi, hogy aránytalanul sok a rossz az életében, jó pedig semmi, és nem lát reményt arra, hogy ez megváltozzon, teljesen érthető, ha azt mondja: Köszönöm, ebből ennyi elég volt, többet nem kérek, ha nem muszáj.
2014. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

7-es: Miért csak télen?

Fent az Alpok tetején mindig cudar hideg van éjszaka...

2014. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Én nem csak figyelemfelkeltésből akarok öngyilkos lenni, biztos módszert választanék ha odáig jutok. Igen a börtön is benne van meg az életem teljesen a feje tetejére fordult és nem látok belőle semmilyen módon kiutat sajnos, mert tudom hogy később se lesz jobb, mert magamnak se birok megbocsátani pár dolgot és ez lelkileg teljesen padlóra küldd.
2014. márc. 26. 20:31
 10/39 anonim ***** válasza:

Miért csak gatyára, vagy félmeztelenre?


A fagyhalottak már nem szégyenlősek. Vagy addig is közönségre számítasz? Sötét éjszaka, TÖKEGYEDÜL a hegy tetején csak anyaszült meztelenül HITELES a dolog. Ha magadon hagyszz valami ruhát, az annak a biztos jele, hogy még arra számítasz, hogy valaki rád talál és megment.



Én akkor már inkább egy ügyvédnél "eltűnésem esetére" letétbe helyezném a legszebb öltöny ruhámat, azzal a megjegyzéssel, hogy a temetésemre ezt kérem.

2014. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!