Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi vagy mik lennének azok az...

Mi vagy mik lennének azok az okok amik miatt öngyilkosságot követnétek el?

Figyelt kérdés

Mi kéne,hogy történjen veletek?

Magánéletben, lelki vagy fizikai dolog.


2017. okt. 2. 17:10
 1/4 2*Sü ***** válasza:
Valami olyan körülménynek, ami az életet non-stop elviselhetetlenné teszi, folyamatosan valódi szenvedést élsz meg – mondjuk erős fájdalmat érzel folyamatosan –, és ha már megtettél minden lehetséges lépést arra, hogy ezt az állapotot megszüntesd, és a helyzet hosszútávon nem változtatható meg. Ebben az esetben lehet elfogadható alternatíva az öngyilkosság. Minden más helyzetből van kiút, minden más helyzet elmúlik, vagy áthidalható.
2017. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert ember vagyok. Szerintem ez egy rohadt jó indok. Utálom magam és a fajtámat.
2017. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy állandó fájdalom miatt, ami biztos, hogy nem fog elmúlni, vagy olyan állapotba kerülés miatt, ha az alapvető életfunkciókban kiszolgáltatott lennék, és nem változhatna.
2017. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetlenegy ilyen okot tudok elképzelni.

Ha ezzel megszabadítanám a világot minden bajtól.Egyszer és mindenkorra,teljesen,stb.

De tényleg és valóban megszabadítanám.

Ez esetben kötelességem lenne megölni magam.

Mindenkinek kötelessége lenne-mindenki meg is

tenné-e,más kérdés


Bár, meghalnék akkor is, ha ezzel valaki-valami nálam értékesebb megmenekülne, megmaradna és értékessége ,mondjuk így, megvalósulhatna.Pl. ha egy zseni, egy világraszóló géniusz az én életem árán élhetne késő öregkorig és a zsenialitását maradéktalanul kibontakoztathatná.


Kórság, fájdalom miatt semmiképp sem végeznék magammal.

2017. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!