Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bunkóság-e az, ha valaki úgy...

Bunkóság-e az, ha valaki úgy vásárol be neked, hogy arra nem kéred meg, de mégis elvárja, hogy kifizesd neki?

Figyelt kérdés

Lakótársak vagyunk. Mielőtt lement vásárolni közölte, hogy megy viszont nem kérdezett rá, hogy szükségem van-e bármire is. Mikor visszajött mondta, hogy vett pár dolgot, majd megköszöntem. Később azért mégis rákérdeztem, hogy akkor ez most ajándék e, tekintve, hogy nem lett kérve. Erre egy értetlen és döbbent reakciót kaptam, hogy hát ő ezt alapnak gondolta, hogy kifizetem. Kb az lett velem éreztetve, hogy én vagyok a bunkó, hogy ezt nem automatikusan így gondolom én is.

Tudni kell, hogy lebetegdtem a napokban, így nem tudok kimozdulni. Viszont tegnap szüleim hoztak egy nagyobb adag ellátmányt, amiről lakótársam egyébként tudott.

Tehát nem volt erre égető szükségem. Azt is tudni kell, hogy az összeg amit költött a lakótárs nem egy horribilis volt, de jelenleg nem engedhetem meg magamnk, hogy csak úgy megfontolás nélkül költsek, amiről ő szintén tud. Ő sokkal jobb anyagi helyzetben van.

Néha nem értem őt. A kérdésre való reakcióként még magyarázkodni is kezdett, ezzel magát próbálva igzolni, hogy ő csak olyan kajákat vett, amit ahogy elnézett amúgy is fogyasztani szoktam.. de akkor is miből állt volna vásárlás előtt megkérdezni. Mert az orrom előtt indult el.

Igazából a kérdésemmel csak annyit szeretnék, hogy mások leírják az objektív véleményüket.

Sajnos az eset közben úgy érzem nem kezeltem jól a dolgot és úgymond megadtam magam, hogy akkor biztos én vagyok a hülye meg bunkó..

Általábn nehezen is állok ki magamért.



2022. febr. 12. 23:18
 1/5 anonim válasza:
100%
Nekem kicsit érthetetlen az, hogy egyáltalán neki hogy jutott az eszébe, hogy úgymond a te pénzed költse oké hogy rád de mégis csak neked kell azt tudni, hogy mikor mire van szükséged vagy mit tudsz megengedni magadnak szerintem nem volt korrekt. Lehet jó szándékból történt mindez és semmiképp nem is szabad e miatt összeveszni én a helyedben annyit mindenesetre meg beszélnék vele, hogy máskor mindenképp kérdezzen meg téged hogy mire van szükséged, vegyen e valamit neked de azt köszönd, hogy gondolt rád.
2022. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem még az is eléggé zavar, amikor valaki más szed nekem ételt bármiféle megkérdezése nélkül (mennyit kérek pl.), szóval nekem ez komoly bunkóságnak számítana.

Viszont ugyanígy magamból kiindulva, csak az ő oldalát nézve:

hátha csak egy kicsit összezavarodott, vagy hirtelen felindulásból dobott be pár dolgot a kosarába. Nem látsz a fejébe, lehet már a kasszánál vörös volt a feje, hogy ezt még se kellett volna. De lehet hogy természetesnek vette, azaz szándékosan csinálta, még ha nem is rossz akaratból.


Mindenképpen megbeszélendő dolog, de feltételezem már áttárgyaltátok nagyjából. Én még a helyedben amikor elmegy következőleg vásárolni (vagy amikor jobban jön ki a helyzet) "emlékeztetném", hogy ne vegyen neked semmit amit nem beszéltetek meg.

2022. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni. Tíz pont jár neki a jó szándékért, de mínusz húsz az ügyetlen intézésért.
2022. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért elég defektes. Nem, a jó szándék senkit nem ment fel az őrülete alól. Nehezen tudom elképzelni, hogy meg lehetne ezt vele beszélni, nyilvánvaló fogyatékkal bír érzelmi és mentális intelligencia terén. Max. tudomására kell hozni, hogy a későbbiekben semmilyen ellenszolgáltatást nem kap hasonló esetben. Lehet gondolni a másikra, de akkor minimum hívja fel a boltból, hogy láttam, hogy szoktál ilyet enni, vigyek neked?

Minden kéretlenül vásárolt dolog ajándéknak minősül.

2022. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mondd neki:


Ha megint mész akkor légyszi egyeztess előtte mert más kellett volna ezek meg nem annyira! Ha nem beszéljük meg akkor viszont inkább ne hozz semmit se!



Tessék! Leírtam mit mondj.

2022. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!