Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzhetném le a szóbeli...

Hogyan győzhetném le a szóbeli kommunikációtól való félelmemet és a kínos csendet?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy zavarban vagyok,amikor valakivel beszélgetnem kell.Egyszerűen nem jut eszembe semmi,hogy mit mondhatnék,emiatt aztán jön a kínos csend.Attól félek,hogy emiatt hülyének vagy unalmasnak hisznek!Pedig rengeteg dolog érdekel,de nem tudom,hogy azokat hogyan hozzam szóba.Szinte már görcsösen kerülöm a helyzeteket,amikor valakivel kettesben kell maradnom és beszélgetnem kellene vele.


Nagyon nehezen nyílok meg.Vannak,akikkel jól el tudok beszélgetni,de őket már nagyon régóta ismerem.


A másik nagy probléma,hogy mindenki a humoros,poénkodó embereket kedveli.Ez pedig nekem nem nagyon megy.Jobban szeretek komoly dolgokon filozofálni,ha beszélgetek,mint hülyéskedni.Ez nagy baj? Amúgy nem vagyok komor,csak komoly.


Mit tanácsolnátok?Hogyan tudnám fejleszteni a beszédkészségemet úgy,hogy közben az egyéniségem is megmutatkozzon?


Előre is köszönöm! 18/L


2010. szept. 11. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak, arra nem gondoltál, hogy a kínos csendhez 2 ember kell? Azaz neki is lehet ugyan olyan kínos, hiszen ő sem szólal meg és felesleges és hasztalan ezért magadat hibáztatnod.

Én "poénkodó" ember vagyok mégsem kedvelnek olyan szinten, mint ahogy azt te képzeled és én is szeretek filozofálgatni csak egyesekkel nem lehet, ezért marad a poénkodás. :)

2010. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé hasonlítunk..:D

Én is rettegtem, ha kettesben kellett maradnom, és beszélgetnem ismeretlen emberekkel, féltem, hogy gáznak tartanak, amiért nem tudok olyan jófej lenni velük, mint ahogy az elvárható...Azokkal, akiket ismerek már egy ideje nagyon jól elvagyok, de újakkal nem tudok olyan könnyedén elbeszélgetni.

Aztán, valahogy mégis sikerült ezt leküzdeni, persze nem teljesen. Figyeld meg az embereket, hogy amikor találkoznak, miről beszélgetnek, milyen témákat hoznak fel leggyakrabban, és te is használd ezeket.

De hidd el, az is nagyon meghatározó, hogy milyen közösségben ill. milyen körülmények között találkozol valakivel. Én az éven részt vettem egy versenyen, és több napot töltöttem velem egykorú diákokkal, akiket előtte nem ismertem. Az volt az érdekes, hogy az első percben tudtam, hogy itt nem kell félnem, mert simán tudok beszélgetni velük bármiről. Annyira érdekesek és intelligensek voltak, és mikor suliba visszamentem, kb. senkivel nem tudtam beszélgetni semmiről(régi barátokkal sem), mert annyira felszínesnek, és gyerekesnek tűntek.

Ezért gondolom, hogy ha egyszer megtalálod azt a társaságot, akik hasonlóak hozzád, olyan felszabadult leszel mint még soha, addig pedig próbáld meg betanulni a sablon szövegeket, nevess amikor érzed, hogy kellene valamin, és próbálj meg lazának tűnni :D

18/L

2010. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:-)
2010. szept. 11. 17:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy igen,a felszínes emberekkel én sem tudok mit kezdeni...Ennek ellenkezőjéből pedig sajnos nem sok van.
2010. szept. 11. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert azt is gondolod magadról, hogy te nem tudsz beszélgetni, tehát az eddigi negatív élményeid rontják még jobban a helyzetet. Velem is ugyan ez van, de még neten keresztül is sokszor kell gondolkodnom, hogy mit írjak ha nem ad a másik fél témát. Ha gondoljátok, akkor megpróbálhatjuk megoldani ezt a problémát, azaz beszélgethetünk. 18/F
2010. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!