Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokszor nagyon rossznak látom...

Sokszor nagyon rossznak látom az életem. Igazi barátaim nincsenek. Talán depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Monjuk a saját osztálytársaimmal sokszor nem jövök ki mert nincsenek közös témáink és én SAJNOS éretteb vagyok mint ők.(lelkileg)azok a dolgok amiket ők szeretnek azokból már kinőttem.ez nagyon lehangol.DE a legnagyobb bajom az hogy nemolyan vagyok mint amilyen szeretnék lenni.Elég depressziós vagyok.Van amikor egésznep szomorú vagyok.Reménytelennek látom a jövőt.Sokszor sírok.Meg a korom miatt senki nem vesz komolyan. Ha elmondom a szüleimnek a gondjaimat akkor ők se veszik komolyan.Úgy érzem mintha be lennék zárva ebbe a testbe.Nagyon megköszönném ha valaki segítene nekem.
2008. dec. 16. 15:58
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha érettebbnek érzed magad a veled egykorúaktól,akkor szerintem próbálj meg idősebbekkel barátkozni.Vagy esetleg interneten beszélgetni emberekkel.Azt írod,hogy a korod miatt nem vesznek komolyan,még a szüleid sem...mennyi idős vagy ha szabad tudnom?Ja és azt is írod,hogy nem olyan vagy amilyen lenni szeretnél(milyen szertnél lenni)és mi tart ebben vissza?De mindenesetre próbálj többet beszélni a szüleiddel,csak rájönnek,hogy valami nincs rendben. :(
2008. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sablon, de minden hozzáállás kérdése, kiscsillag. Próbálj meg nyitott lenni, és figyeld meg, vonzani fogod a jó dolgokat! Próbálj erőt meríteni azokból a dolgokból, amiket szeretsz! És ha az életben egyelőre nem megy, barátkozz itt, a neten! Öntsd ki a szíved, meghallgatunk, és segítünk ha tudunk!
2008. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 vav22 ***** válasza:
Én most 20 éves vagyok és megértelek, mert velem is ez volt, és sajnos még mindig van, de én a szüleimtől valahogy nem próbáltam segítséget kérni ez irányban, mert úgy éreztem, hogy nem értetnének meg, és hogy ezen csak én változtathatok. Pszichológusra nincs pénzem. Nézek olyan filmeket, amik a pozitív gondolkodásról szólnak. Illóolajok, mécsesek, füstölők vannak a szobámban és szívecske rajz a fürdőben (ezt pl. egyik filmből tudom, hogy jó hatású) De nem mindenki hisz ezekben a dolgokban... A film címe: "Mi a csudát tudunk a világról?" Ezt szerintem nézd meg, mert ez tudományos, fizikusok beszélnek benne töbnyire. Másik jó film: "A titok". Törekedni kell arra,hogy old a stresszt, a feszültséget és fontos,hogy higgy benne, hogy jobb lehet! Én nemrég kezdtem el ebbe az irányba menni,csak ajánlani tudom ezt a "módszert". Remélem tudtam segíteni... Csak vidáman! :-) Ha gondolod és úgy érzed szükséged van rá, nyugodtan írj privibe ;-)
2008. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Osztálytársakról beszélsz, gondolom középiskola. Ott veled egykorúakkal vagy összezárva, ha érettebb vagy náluk, akkor nincs sok mozgástér ezen változtatni. Az egyetemen a helyzet pozitív irányban meg fog változni, ott megfelelő társaságot könnyen találhatsz. Az is segít, ha valamilyen célirányos, később hasznosítható időtöltést találsz magadnak, ami egyrészt eltereli a figyelmedet az elszigeteltségedről stb., másrészt teljesítményt jelent, amire büszke lehetsz és növeli az önbizalmadat. Pl.: készíteni valamiket, festegetni, verset írni, megtanulni egy nyelvet, jó irodalmat olvasni, jó zenéket hallgatni. Az életben ezek a legjobb dolgok közé tartoznak, kár hanyagolni őket.


Nem lehet tudni, depressziós vagy-e. A depresszió egy súlyos betegség, nem minden rossz kedv "depresszió". Ha felmerül a depresszió gyanúja, professzionális segítséget kell kérni.


Ha netán depressziós vagy (nem hiszem különben, manapság túl könnyen dobálóznak az emberek a "depresszió" szóval), akkor érdemes tudnod, hogy van egy átmeneti, de gyors és hatásos módszer ellene: átvirrasztani egy éjszakát. Az ébrenlét 25.-30. órája körül a depresszió eltűnik (az esetek nagy részében, de nem 100%. A legközelebbi alvás után a depr. rendszerint visszatér.)

2009. jan. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!