Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy embernél a saját magának...

Egy embernél a saját magának való megfelelés már ott elkezdődik, hogy eltervez valamit vagy csak akkor, ha véghez is viszi?

Figyelt kérdés

Ha én el akarok érni valamit, de csak a gondolat van bennem, de még semmit nem tettem érte, akkor már valamennyire megfeleltem magamnak vagy még egyáltalán nem?


Pl. valaki szeretne magának egy autót, egy tetoválást, egy jobb munkahelyet, egy háziállatot vagy bármit (ez csak pár példa volt), de még nem tett érte, akkor ez is saját magának való megfelelés vagy csak az, ha ezeket meg is valósítja?


Lehet, hogy fura kérdés és felesleges agyalásra vall (sokat agyalok amúgy hülyeségeken, ez igaz), de ezért is írtam az önismereti kérdésekhez.



2022. márc. 19. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

"saját magának való megfelelés" - úgy érted, hogy elégedettség magunkkal?

Ahhoz tenni kell.

2022. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam. Akkor vagyok elégedett, ha magamnak felelek meg, nem másoknak.
2022. márc. 19. 19:43
 3/4 anonim válasza:
100%

A magamnak megfelelés az azt jelenti, hogy elégedett vagyok magammal. Ezt mindenki saját magára, helyzetére, képességeire érti. Mindenképpen már meglévő dolgokra.

Ha valamit meg tudnál tenni de mégsem teszel, azt kétféleképpen tudod értékelni. Gondolhatod azt, hogy még erre sem vagy képes, és ezért nem vagy elégedett magaddal. De értékelheted úgy is, hogy megteszem ha eljön az ideje, de addig is elégedett vagyok minden mással amit eddig elértem.

Szóval ez igazából a hozzáállásodon múlik. Mindenkinek mást jelent a siker, elégedettség.

Ha te elérted azt, ami miatt sikeresnek érzed magad, akkor feleltél meg magadnak.

A másoknak megfelelés inkább arról szól, hogy azt tartod sikernek, amit mások pozitívan értékelnek.

2022. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja, ki mitől és miért elégedett magával.
2022. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!