Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbecsülésnövelés, illetve...

Önbecsülésnövelés, illetve megfelelési kényszer ellen tippek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan külső visszaigazolásra vágyom, illetve mindig meg akarok felelni másoknak. Ha nem kapok elismerést vagy bárki beszól, azonnal azt hiszem, rossz ember vagyok, nem vagyok elég szerethető, illetve értékes. Ti hogyan javítanátok ezen, illetve aki már volt ilyen helyzetben, az milyen módszereket javasol? Neki mik váltak be?

Válaszokat előre is köszönöm!

19F



2020. ápr. 23. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelési kényszer ellen: fel kell ismerni, és rá kell döbbeni agyban, hogy képtelenség mindenkinek megfelelni, az emberek fele ugyanazért a tulajdonságodért kedvelni fog, a másik fele meg utálni. Ha változtatsz, akkor is, csak a két csoport helyet cserél. Ha eddig eljutottál, akkor magasról szarni kell az emberek véleményére, tedd azt, amit szeretnél (nyilván legális kereteken belül)

Önbecsülés: Amiben jó vagy, abban tűzz ki célokat magadnak, és érd is el ezeket, pl nyelvtanulás, sport, bármi. Amikor elérted, akkor tudatosítsd magadban, hogy ügyi vagy, ezt is meg tudtad csinálni (magadért csináld, ne másokért!!!)

És nagyon tudom ajánlani önismereti, pszichológiai könyvek olvasgatását. Ne miattam, hanem magad miatt. :)

2020. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Belül vagy gyenge és üres. A belsőd nem szolgálja ki az egódat és az önbecsülésed mert nem szereted magad.


Nekem Brian Tracy Főnix szemináriuma sokat segített. (youtube)

2020. ápr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)


#2, érdekes feltevés, elgondolkodtató. Majd ránézek.

2020. ápr. 25. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Valójában dönthetsz úgy, hogy nem azonosulsz a megfelelési kényszerrel. Az egy dolog, hogy vannak benned ilyen érzések, az pedig egy másik, hogy azonosulsz velük.
2020. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!